#Status: Hoxha: “Sojuzi” ДУИ&VMRO krijoi monstra politike si Gruevski

#Status: Hoxha: “Sojuzi” ДУИ&VMRO krijoi monstra politike si Gruevski

Shkruan: Arjanit Hoxha Nuk ja vlen të komentohen deklaratat e eksponentëve të ДУИ-t, sidomos kur flasin ende për parimin e fituesit që vet e shkelën, aq më tepër kur shqiptarët i kanë dhënë edhe 20 deputetë por ata me “sojuzet”

Lexo tërë artikullin
#Status, Urim Salihu:”Ç’dallim ka LSDM nga VMRO?!

#Status, Urim Salihu:”Ç’dallim ka LSDM nga VMRO?!

Urim SALIHU Ne harrojmë!Këtu nuk ka pikë dyshimi.Xhelalët e së djeshmes i heqim nga kujtesa.S’ka rëndësi se edhe ata janë ai mllefi i grumbulluar yni.Ne mbajmë mend të fundit.Kur na lodhin sundimtarët e fundit ne me përkëdheli, të mashtruar në

Lexo tërë artikullin
#Status, Tershana: Shqiptarët e “sojuzit” nuk do arrijnë ta zbehin kontributin dekador të Abazit

#Status, Tershana: Shqiptarët e “sojuzit” nuk do arrijnë ta zbehin kontributin dekador të Abazit

Shqiptarët e “sojuzit” nuk do arrijnë ta zbehin kontributin dekador të Abazit. Mes nesh gjithmonë ka pasur Esat Toptana dhe Rahman Morina. Sot kjo rrugë e mallkuar u vazhdua nga një çunak i cili shumë i vogël por tepër i

Lexo tërë artikullin
#Status, Bexheti: Maqedonisë së Veriut i nevojitet legjimitet i ri politik demokratik!

#Status, Bexheti: Maqedonisë së Veriut i nevojitet legjimitet i ri politik demokratik!

Flakron Bexheti Nëse i referohemi thënies së Martin Lipset: “Legjitimiteti nënkupton aftësinë e një sistemi për të krijuar dhe ruajtur besimin e qytetarëve se institucionet politike ekzistuese janë më të përshtatëshmet për shoqërinë”,Vlerësojmë se pushteti LSDM-BDI nuk ka arritur ne

Lexo tërë artikullin
#Status: Ku jeton Ali Ahmeti

#Status: Ku jeton Ali Ahmeti

Ismet Sylejmani Kjo dhe shumë pyetje të tjera të shkojnë ndërmend derisa mendon se ku dhe si jetojnë figurat e njohura dhe personalitetet e mëdha të botës njerëzore shqiptare dhe botërore! Të gjithë udhëheqësit e mëdhenjë kanë të veçantat e

Lexo tërë artikullin
#Status, Rot: U miratua Ligji për PP-në, tani BE-ja e ka radhën të ofrojë

#Status, Rot: U miratua Ligji për PP-në, tani BE-ja e ka radhën të ofrojë

Tani e ka radhën BE-ja të ofrojë përfundimisht, pasi Maqedonia e Veriut e miratoi Ligjin për Prokurorinë Publike, shkroi në Tuiter ministri gjerman i Çështjeve Evropiane, Majkëll Rot. “Lajme të mira nga miqtë tanë nga Maqedonia e Veriut: Parlamenti sapo

Lexo tërë artikullin
#Status, Mitreski: Ligji për Këshillin e PP-së nuk miratohet me shumicë të dyfishtë

#Status, Mitreski: Ligji për Këshillin e PP-së nuk miratohet me shumicë të dyfishtë

Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publikë nuk bën pjesë në grupin e ligjeve të cilat miratohen me shumicë të dyfishtë, shkroi në Fejsbuk koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan Mitrevski. “Kolegut i cili është një nga njohësit më të

Lexo tërë artikullin
#Status, Gjyle Çeliku: Ne përkrahim opozitën e pastër shqiptare

#Status, Gjyle Çeliku: Ne përkrahim opozitën e pastër shqiptare

Më poshtë ua sjellim shkrimin e plotë të profesoreshës, Gjyla Çeliku: Unë Gjyla Çeliku, duke parë ikjen e rinisë dhe nevojën për ndryshim në vendin tonë, bashkë me bashkëshortin tim dhe një grup intelektualësh krijuam një nismë “Ne jemi ndryshimi”

Lexo tërë artikullin
#Status, Osmani me apel për deputetët: Votoni sot Ligjin për PP dhe Kodin zgjedhor

#Status, Osmani me apel për deputetët: Votoni sot Ligjin për PP dhe Kodin zgjedhor

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani ka bërë një apel deri tek deputetët e të gjitha partive që sot të miratohen ligji për PP dhe kodi zgjedhorë që nesër të votohet shpërbërja e Kuvendit me qëllim sipas Osmanit të ruhet koncezusi për zgjedhjet

Lexo tërë artikullin
#Status, Grubi: Përkrahim ligjet, do të kalojnë para shpërbërjes së Kuvendit

#Status, Grubi: Përkrahim ligjet, do të kalojnë para shpërbërjes së Kuvendit

Deputeti nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, në një status në Facebook shkruan se partia e tij i përkrahë ligjet që janë në procedurë parlamentare dhe se janë të bindur që të njëjtat do të kalojnë para

Lexo tërë artikullin