Marku: Ide e madhe dhe e arritshme e BDI

Marku: Ide e madhe dhe e arritshme e BDI

“Think Big! Kështu do e kisha kuptuar slloganin e BDI për këtë kampanjë! As më shumë as më pak! …secili nga ne ka shumë argumente në mëngë për të mos iua besuar idenë e për të mos iua besu qëllimin

Lexo tërë artikullin
Çulev: Vendimi për kufizimin e lëvizjes nuk është ideal por duhet të respektohet

Çulev: Vendimi për kufizimin e lëvizjes nuk është ideal por duhet të respektohet

Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në vigjilje të festës Dita e shpirtrave u bëri apel qytetarëve t’i respektojnë masat për kufizimin e lëvizjes. “Këtë vit këto dy festa të mëdha dhe të rëndësishme i shënojmë në rrethana më

Lexo tërë artikullin
Mjekja maqedonase: Nga 20 pozitiv vetëm njëri është shqiptar

Mjekja maqedonase: Nga 20 pozitiv vetëm njëri është shqiptar

Shkrimtarja dhe mjekja maqedonase, Marija Janevska ka reaguar ndaj sulmeve nga ana e maqedonasve që u bëhen shqiptarëve në lidhje me mosrespektimin e masave kundër  përhapjes së rasteve të Covid 19. Ajo në statusin e saj në rrjetin socia Facebook

Lexo tërë artikullin
Zaev: Zgjedhje duhet të ketë sa më parë

Zaev: Zgjedhje duhet të ketë sa më parë

Zgjedhje patjetër të ketë sa më shpejt të jetë e mundur. Aktivitetet parazgjedhore dhe votimi do të mbahen në përputhje me gjitha protokollet e sigurisë. Politikë e përgjegjshme është të sigurohet puna dhe funksionaliteti i të gjitha institucioneve. Zgjedhjet sipas

Lexo tërë artikullin
Kim Mehmeti: Mos lejoni të na mbajnë të lidhur si zagarë!

Kim Mehmeti: Mos lejoni të na mbajnë të lidhur si zagarë!

Shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook ndaj sjelljes së qeverisë në Maqedoni që sipas tij po mendon të kthejë serish orën policore pas rasteve të shtuara të koronavirusit në vend.

Lexo tërë artikullin
Ahmeti: Të gjithë sot pamë në qiell fuqinë që përfituam prej anëtarësimit në NATO

Ahmeti: Të gjithë sot pamë në qiell fuqinë që përfituam prej anëtarësimit në NATO

“Të gjithë sot pamë në qiell fuqinë që përfituam prej anëtarësimit në NATO. Avionët amerikanë fluturuan mbi Shkup në koordinim me forcat e vendit për të festuar anëtarësimin zyrtarë të vendit, si pjesëtarë i NATOs. Çdo qytetarë duhet të ndihet

Lexo tërë artikullin
52 raste te reja dhe 4 te vdekur mbrenda nje nate.Çfar argumente tjera na duhen për te besuar?

52 raste te reja dhe 4 te vdekur mbrenda nje nate.Çfar argumente tjera na duhen për te besuar?

52 raste te reja dhe 4 te vdekur mbrenda nje nate.Keta nuk jane vetem numra dhe statistika por jane prinder, femije, vllezer, motra, shoke, fqinje tane. Po vdesin me dhimbje ne gjoks e veshtiresi ne frymemarje para syve tane. Cfar

Lexo tërë artikullin
#Status, Hasani për Dibranët: Një popull që duron, gjithmonë fiton!

#Status, Hasani për Dibranët: Një popull që duron, gjithmonë fiton!

Një popull që duron, gjithmonë fiton. Dibranët me qetësi dhe urtësi ulën rrezikun ndaj këtij armiku të padukshëm Covid 19, por në asnjë menyrë nuk duhet menduar se kjo përfundoi. Kjo tregon se në momente të vështira qytetarët e civilizuar

Lexo tërë artikullin
#Status, Sinani: Nuk e kam besuar se do e braktisin qytetarin politikanët tonë llafazanë

#Status, Sinani: Nuk e kam besuar se do e braktisin qytetarin politikanët tonë llafazanë

Profesori universitar Arsim Sinani përmes një postimi në rrjetet sociale ka ironizuar me politikanët në këtë kohë pandemie. “Nuk e kam besuar se do e braktisin qytetarin politikanët tonë llafazanë. Nuk po bëhen të gjallë pushtetarët shqiptarë në Maqedoni të

Lexo tërë artikullin
#Status, Zaev: Ruajuni dhe ndiqni rekomandimet

#Status, Zaev: Ruajuni dhe ndiqni rekomandimet

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sonte në profilin e tij në Fejsbuk ka shkruar se rezultati i testit të bërë për Kovid-10 është negativ. “Në pajtim me protokollet e konfirmuara do të qëndroj në vetizolim aq sa nevojitet. U shpreh

Lexo tërë artikullin

Marketing politik