#Status, Muhamed Zekiri: Talati dhe BDI edhe njëherë treguan ftyrën e vërtetë

#Status, Muhamed Zekiri: Talati dhe BDI edhe njëherë treguan ftyrën e vërtetë

Muhamedet Zekiri:  Talati dhe BDI edhe njeher treguan ftyren e vertet te tyre kriminale bashke me pobratimat e tyre nga VMRO DPMNE. DUI dhe VMRO DOMNE ripertrin kolacionin e krimit dhe interesit te qarqeve te caktuar brenda subjekteve te tyre.

Lexo tërë artikullin
#Status, Hoxha ASH-së: Bazoheni në muhabetët e çajtorëve, e jo në vendimet zyrtare të Lëvizjes BESA

#Status, Hoxha ASH-së: Bazoheni në muhabetët e çajtorëve, e jo në vendimet zyrtare të Lëvizjes BESA

Sekretari gjeneral i Besës, Arjanit Hoxha i ka reaguar sekretarit gjeneral të ASH-së, Arben Taravari gjatë një interviste dhënë për Gazetën Express. Hoxha thotë se është për të ardhur keq se si politikanë nga të cilët pritet qasje ndryshe bazohen

Lexo tërë artikullin
#Status, Saraçini: Gazetarë shqiptarë, drejtohuni Mizrahit në gjuhën shqipe

#Status, Saraçini: Gazetarë shqiptarë, drejtohuni Mizrahit në gjuhën shqipe

Gazetari Petrit Saraçin, njëherazi dhe aktivist në shoqërinë civile, përmes një statusi në fejsbuk ka reaguar kundër ministres teknike Mizrahi ku gjatë ditës së sotme ajo kishte deklaruar se ishte e gatshme të paguante gjobën 5 000 euro dhe mos

Lexo tërë artikullin
#POSTFB, Zeqirja Ibrahimi: Debati u anulua

#POSTFB, Zeqirja Ibrahimi: Debati u anulua

Zeqirja Ibrahimi: Meqë kaluan disa ditë dhe debati në lidhje me shkrimin që e pata nuk resht, u bëj thirrje publike debatuesve që kanë qejf të marrin LIKE në FB dhe pak duartrokitje nga rrethi i tyre “intelektual”, që ta

Lexo tërë artikullin
#FBPOST, “Grupi i Kumanovës”, distancohet nga deklaratat e “El Chekës” | FOTO

#FBPOST, “Grupi i Kumanovës”, distancohet nga deklaratat e “El Chekës” | FOTO

Shek Hallaçi, Sami Ukshini dhe Val Zekaj, pjesëtarë të “Grupit të Kumanovës” janë distancuar nga Sheqerim Ahmedi, i njohur si “El Cheka” i cili ka publikuar nwpwrmes facebookut disa “bomba”. Këtë informacion e ka kumtuar Shek Hallaqi nëpërmes rrjetit social

Lexo tërë artikullin
#Status, “Na kërcenuan që të mos publikonim përgjimet e Ziadin Selës”

#Status, “Na kërcenuan që të mos publikonim përgjimet e Ziadin Selës”

Pas distancimit të “Grupit të Kumanovës”, TV21 ka publikuar një reagim të vëllaut të “El Chekës”, Blerim Ahmedi. Ai nëpërmes rrjetit social Facebook-it ka thënë se “El Cheka”, nuk ka bërë pazare me askënd, duke shtuar se nëse dikush mendon

Lexo tërë artikullin
#Status, Vebi Bexheti: Hatixheja e Honeylandit mes Biqirlisë e Holivudit

#Status, Vebi Bexheti: Hatixheja e Honeylandit mes Biqirlisë e Holivudit

Shkruan: Vebi Bexheti Me Biqirlinë e Hatixhesë , fshatit të harruar sa kohë, më lidhin kujtimet e fëmijërisë. Në vitin e largët 1956 kur isha shtat vjeç, bashkë me familjen time shkela për të parën herë në këtë tokë, që

Lexo tërë artikullin
#Status, Flakron Bexheti: Sulme, shpifje por edhe teori konspiracioni…

#Status, Flakron Bexheti: Sulme, shpifje por edhe teori konspiracioni…

Sulme, shpifje por edhe teori konspiracioni nga të gjitha anët, por jo nga votuesi i zakonshëm shqiptar që këtij njeriu i ka besuar ndryshimin. Është për keqardhje kur disa të vetëquajtur “analistë” i bashkohën fushatës të kësaj figure politike për

Lexo tërë artikullin