Limani: Komuna e Gostivarit së shpejti me linjë telefonike dhe e-mail për denoncim të korrupsionit

Kabineti i Komunës së Gostivarit dhe ai i Ministrisë për qeverisje të mirë dhe transparencë u bënë bashkë për të diskutuar përvojat e komunave në kuader të strategjisë anti-korrupsion, planeve komunale për detektimin e rreziqeve të korrupsionit dhe konfliktet e

Read Full Article

Komuna e Gostivarit do të ndërtojë urë të re për këmbësor

Qyteti i Gostivarit do të bëhet me urë të re. Ajo do të ndërtohet mbi lumin Vardar te pjesa ku ndodhet Amfitetari i hapur i qytetit. Ura e dedikuar për këmbësorë, do të përshtat edhe për personat me aftësi të

Read Full Article

Argjent Muça emërohet ushtrues detyre drejtor në spitalin e Gostivar

Argjent Muça ulet në karrigen e të parit në spitalin e përgjithshëm “Dr. Ferid Murad” në Gostivar. Ministria e Shëndetësisë konfirmoi se mjeku endokrinolog, Muça është emëruar ushtrues detyre drejtor i këtij institucioni shëndetësor. Muça vjen në vend të Ylber

Read Full Article

Halil Snopçe zgjidhet u.d kryetar i ASH-së në Gostivar

Deputeti dhe koordinatori i grupit parlamentar të VLEN, Halil Snopçe është zgjedhur sonte u.d kryetar i Degës së ASH-së në Gostivar. Lajmi bëhet i ditur nga burime pranë degës së kësaj partie e cila sonte ka mbajtur mbeldhje. Ndërkohë, para

Read Full Article

Zeadin Nuredini drejtor i ri i N.P.”Komunalec” në Gostivar

Në një takim pranim-dorëzimi, në një ambient miqësor, Zeadin Nuredini pranoi detyrën e drejtorit të ri në NP “Komunalec” nga drejtori i deritanishëm Faton Bilalli. Z.Nuredini u zotua se do të jetë në shërbim të banorëve të Gostivarit me profesionalizëm,

Read Full Article

Aksident i tmerrshëm në Gostivar, përplasen motori dhe vetura! Përditësuar

Mbrëmjen e së dielës rreth ora 24 ka ndodhur një aksident i tmerrshëm në rrugën Beliçica te udhëkryqi përballë Xhamisë Rinia. Janë ndeshur vetura e markës Passat me targa të Gostivarit dhe motoçikleta në lëvizje, njofton Gostivari Sot Nga aksidenti,

Read Full Article

Kurban Bajrami, uron Muftiu i Gostivarit, Sabahudin Ef. Zendeli

Të nderuar besimtarë, vëllezër e motra!Mëshira e shumëfishuar e Zotit të Gjithësisë që na mbuloi të gjithëve në këto ditë të bekuara të muajit Dhul Hixhe, kurorëzohet me festën e Kurban Bajramit. Nesër, muslimanët e mbarë botës do të gëzojnë

Read Full Article

I mituri në Gostivar goditet nga një veturë, dërgohet në spital me lëndime të rënda Përditësuar

MPB ka njoftuar se më 11.06.2024 në orën 12:55 në Departamentin për Punë të Brendshme Gostivar është raportuar se në rrugën “Braqa Blazheski” në Gostivar, një automjet “Volkswagen Golf” me targa të Gostivarit, i drejtuar nga H.R. (33) nga Llomnica

Read Full Article

Festa e Abetares, shkëlqejnë në skenë nxënësit e shkollës Bashkimi Përditësuar

Recitale, pjesë teatrale, këngë e vjersha ishin pjesë e programit kulturor dhe artistik të nxënësve të klasës së dytë, 2/6 të mësueses Sejlan Arsllani në shkollën fillore Bashkimi në Gostivar.   Programi i punuar për gati dy muaj nga ana

Read Full Article

Aksidenti në Gostivar, njëri nga të aksidentuar është mjeku i njohur nga Gostivari Përditësuar

Në aksidentin e ndodhur rreth orës pesë të mëngjesit në hyrje të fshatit Turçan të madh, në makinën që ra në shtratin e lumit ka qenë mjeku i njohur nga Gostivari dhe ish drejtori i Spitalit të Gostivarit, Jakup Jakupi,

Read Full Article