INTERVISTA | Shehu: Lista zgjedhore nuk është ideale, por në të nuk ka votues fantomë

INTERVISTA | Shehu: Lista zgjedhore nuk është ideale, por në të nuk ka votues fantomë

Shkup, 25 gusht 2018 (MIA) – Zonja Ditmire Shehu është nënkryetare e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ), e propozuar nga BDI-ja. Në intervistë për MIA-n ajo thotë se puna e organizimit dhe realizimit të referendumit të caktuar për më 30 shtator po

Lexo tërë artikullin
Intervistë me Modelin Shqiptar nga Tetova që bëri bujë në pasarelat europjane

Intervistë me Modelin Shqiptar nga Tetova që bëri bujë në pasarelat europjane

Është mirë që të besosh në vetvete dhe gjithmon do ja dalësh kështu e fillon intervistën me agjencinë e lajmeve flaka Modeli nga Tetova Diellson Kadri . Ai tani më ka filluar të realizoj ëndrën e tij që e ka

Lexo tërë artikullin
Shoqata për Qëllime humanitare ” Ndihmo edhe ti” me një sër aktivitetesh Humanitare në vitin 2018

Shoqata për Qëllime humanitare ” Ndihmo edhe ti” me një sër aktivitetesh Humanitare në vitin 2018

Shoqata për qëllime humanitare “Ndihmo edhe Ti” në vitin 2018 ka planifikuar një sër aktivitetesh humanitare e disa prej tyre veç më kanë filluar realizimin e tyre. Aktiviteti i fundit është shpërndarja e pakove ushqimore nëpër familjet e rezikuara sociale.

Lexo tërë artikullin
Intervistë, Timonie: Presim me padurim funksionimin normal të parlamentit

Intervistë, Timonie: Presim me padurim funksionimin normal të parlamentit I përditësuar

Në një mega intervistë për Agjencinë e Lajmeve “Flaka” ambasadori francez në Republikën e Maqedonisë, z. Kristian Timonie ka shpalosur qëndrimet e shtetit që përfaqëson rreth zhvillimeve politike në Maqedoni. Ambasadori Timonie flet për miratimin e Ligjit për Gjuhët, refuzimin

Lexo tërë artikullin
Afrodita Xhaferi artiste e ardhshme e qytetit të Gostivarit

Afrodita Xhaferi artiste e ardhshme e qytetit të Gostivarit

Agjencia e lajmeve FLAKA asnjëher në bllokun e saj nuk i shmang edhe të rrinjët nga e gjith vendi e sidomos ato nga Gostivari Intervistën e radhës e kemi realizuar me Artisten e ardhshme të qytetit të Gostivarit. Afrodita Xhaferi

Lexo tërë artikullin
SHPAT HALITI i riu nga Negotina i dhënë pas fotografisë

SHPAT HALITI i riu nga Negotina i dhënë pas fotografisë

Kujtimet e vetme që na ngelin pas xhdo gjëje në jetën tonë dhe që na përkujtojnë çastet e bukura janë fotografitë dhe në këtë sferë Agjencia e lajmeve FLAKA nuk anashkalon krijuesit e ri që tashmë i jan përkushtuar kësaj

Lexo tërë artikullin
Intervistë me Agim Rexhepin themeluesin e shoqatës “Miqtë e Amerikës”

Intervistë me Agim Rexhepin themeluesin e shoqatës “Miqtë e Amerikës”

Agjencia e lajmeve FLAKA sot ka realizuar një intervistë me Agim Rexhepin themeluesin e organizatës “Miqtë e Amerikës” Agim Rexhepi është shtetas i Republikës së Kosovës, intelektual dhe sipas të tjerëvë filantrop mes të tjerash ai thotë: “ Jetoj dhe veproj

Lexo tërë artikullin
Genti, talenti ri që e mori “vizën” nga Adrian Gaxha për tu ngjitë në skenë | VIDEO

Genti, talenti ri që e mori “vizën” nga Adrian Gaxha për tu ngjitë në skenë | VIDEO

Genti quhet këngëtari i ri me prejardhje nga Gostivari i cili ka lindur dhe jeton në Zvicër. Emri i tij i vërtetë është Gentian Çerkezi. Së fundmi, dëshirën e tij të jetës për tu bërë pjesë e skenës së muzikës

Lexo tërë artikullin
DJ Delta, djaloshi i ri që karrierën e filloi në Gostivar, ndërsa sot performon në Klubet e Austrisë

DJ Delta, djaloshi i ri që karrierën e filloi në Gostivar, ndërsa sot performon në Klubet e Austrisë

Në intervistën për Flakën, Ertan Aliji i njohur ndryshe si DJ Delta, flet për karrierën e tij si DJ që fillimisht hapat e para i bëri në qytetin e lindjes në Gostivar, kurse tani ka arritur të performon në Klubet

Lexo tërë artikullin
Zaev: “Qeveria e re deri në fund të muajit” (Intervista e plotë për REL)

Zaev: “Qeveria e re deri në fund të muajit” (Intervista e plotë për REL)

Qeveri të re do të ketë deri në fund të muajit, thotë në intervistën për Radion Evropa e Lirë, kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili pret t’ia ndajë mandatin presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov për të formuar Qeverinë e

Lexo tërë artikullin