Dehari takim me organet e rendit

Dehari takim me organet e rendit

“Sezoni i verës është stina kur më tepër frekuentojnë qytetarët duke shijuar kohën e ngrohtë. Nëpër rrugët e qytetit rritet qarkullimi i automjeteve dhe me këtë paraqiten ngarkesa të shumëta. Pikërisht për këto arsye, u dakorduam që në bashkëpunim me

Lexo tërë artikullin
Hekuran Duka brenda dy muajve shtyn para projektet që ua kishte premtuar dibranëve

Hekuran Duka brenda dy muajve shtyn para projektet që ua kishte premtuar dibranëve

Kryetari i ri komunës së Dibrës Hekuran Duka është duke shtyrë para më shumë projekte që ua premtoi Dibranëve gjatë fushatës zgjedhore para dy muajve Duka me ekipin e tij arriti të sistematizojë deponinë e egër në rrugën që lidh

Lexo tërë artikullin
Komuna e Kërçovës realizoi aksionin ekologjik “Për Kërçovë më të pastër”

Komuna e Kërçovës realizoi aksionin ekologjik “Për Kërçovë më të pastër”

Administrata e komunale në bashkëpunim me punonjësit arsimorë realizuan aksionin ekologjik “Për një Kërçovë më të pastër”. Të shpërndarë në disa grupe, ata pastruan mbeturinat në disa lokacione të qytetit. Aksioni ekologjik “Për Kërçovë më të pastër”, të cilit iu

Lexo tërë artikullin
Nesër qyteti i Gostivarit nuk do të ketë ujë për pije

Nesër qyteti i Gostivarit nuk do të ketë ujë për pije

Qytetai i Gostivarit ditën e nesërme nuk do të ketë ujë për pije, njoftojnë nga Ndërmarrja Publike “Komunalec”, e cila mirëmbanë ujësjellësin e qytetit. Shkak i ndërprerjes së ujit, është një defektë, thuhet më tej në njoftim, përcjell FLAKA. “Të

Lexo tërë artikullin
Ademi: Struga me sallë të re sportive

Ademi: Struga me sallë të re sportive

“Sot, kisha rastin të vizitoj Komunën e Strugës, ku pas takimit me kryetarin e kësaj komune Ramiz Merko, sëbashku ndjekëm nga afër edhe punimet e sallës së re sportive tek SHMK “Niko Nestor “.” – thotë Ademi. Për më shumë

Lexo tërë artikullin
Dibër, 5 shtetas nga Shqipëria shpallen “qytetarë nderi”

Dibër, 5 shtetas nga Shqipëria shpallen “qytetarë nderi”

Me motivacionin se kanë kontribuar për Dibrën si në mbrojtjen e lumit Radika, mbrojtjen e ambientit në mënyrë shkencore, si dhe për kontributin e dhënë në materialet historike, Këshilli komunal i Dibrës në mënyrë unanime shpalli 5 persona për qytetarë

Lexo tërë artikullin
Kërkesat e Sindikatës së Zjarrfikësve, Arifi: Plotësojmë kërkesat në kompetencat tona

Kërkesat e Sindikatës së Zjarrfikësve, Arifi: Plotësojmë kërkesat në kompetencat tona

Komuna e Tetovës ka pranuar të gjitha kërkesat e Sindikatës së Zjarrfikësve që janë në kompetencë të saj. Kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi, u ka sqaruar përfaqësuesve të Sindikatës gjatë takimit të mbajtur se furnizimi me makineri shtesë dhe mjete

Lexo tërë artikullin
Arifi: Duam për çdo ditë të bëjmë një punë dhe të jemi sa më afër qytetarit

Arifi: Duam për çdo ditë të bëjmë një punë dhe të jemi sa më afër qytetarit

“Duam për çdo ditë të bëjmë një punë dhe të jemi sa më afër qytetarit. Filluam bekatonizimin e trotoarit tek Posta e qytetit, paralelisht me vendosjen e ndriçimit publik! Në këtë hapësirë ashtu si edhe në vendet tjera do të

Lexo tërë artikullin
Struga në garë me Ohrin, cili qytet po bëhet më i bukur ?

Struga në garë me Ohrin, cili qytet po bëhet më i bukur ?

Viti 2019 po shënon investine të shumta në qytetin turistik të Strugës. Me këto investime, Struga po i shpall rivalitet Ohrit, dy qytete turistike që kufizohen me njëra tjetrën, shkruan Flaka. Nga Komuna e Strugës kumtuan që këto ditë vijojnë

Lexo tërë artikullin
Agjencia për përkrahje financiare të bujqësisë dhe zhvillimit rural ndihmon me tre projekte Komunën e Kërçovës

Agjencia për përkrahje financiare të bujqësisë dhe zhvillimit rural ndihmon me tre projekte Komunën e Kërçovës

“Komunës së Kërçovës me të cilën menaxhon Fatmir Dehari në kuadër të programes për zhvillim rural ju dhanë tre projekte në infrastruktur rurale që sot firmosem kontratat. Tre projekte me vlerë afër 22 milion denar dhe atë : -ndërtimi i

Lexo tërë artikullin