Back to homepage

kontakti

Këshilli i Sigurimit i OKB-së mblidhet sot për luftën në Ukrainë

Këshilli i Sigurimit i OKB-së mblidhet sot për luftën në Ukrainë

Një takim urgjent i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të zhvillohet të enjten, për të diskutuar përshkallëzimin e krizës humanitare në Ukrainë. Shtetet e Bashkuara, Britania, Franca, Irlanda, Norvegjia dhe Shqipëria, është raportuar se kanë bërë thirrje

Read Full Article
A do të dëgjojë Putin porosinë e Papa Françeskut?

A do të dëgjojë Putin porosinë e Papa Françeskut?

Papa Françesku bëri thirrje për paqe në Ukrainë gjatë lutjes së tij në Sheshin e Shën Pjetrit të dielën, duke i quajtur sulmet e Rusisë një “agresion të papranueshëm” kundër Ukrainës. Por, a do të dëgjojë Putin këtë porosi të

Read Full Article
Bilansi: Dhjetëra të vrarë dhe qindra të plagosur në sulmet me raketa në Kharkiv

Bilansi: Dhjetëra të vrarë dhe qindra të plagosur në sulmet me raketa në Kharkiv

Dhjetëra njerëz janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur në sulmet me raketa nga forcat ruse në qytetin ukrainas të Kharkiv të hënën në mëngjes, ka thënë ministria e brendshme e Ukrainës. Këshilltari i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës,

Read Full Article
Miratohet rezoluta e Shqipërisë dhe SHBA-së për Ukrainën

Miratohet rezoluta e Shqipërisë dhe SHBA-së për Ukrainën

Rezoluta për Ukrainën e propozuar nga Shqipëria dhe SHBA për Ukrainën është miratuar këtë të diel për të shkuar në sesionin special të Emergjencës në Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara. Me anë të një postimi në rrjetet sociale,

Read Full Article
Shpërthim i madh në Ukrainë

Shpërthim i madh në Ukrainë Updated

Raportohet se një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në Ukrainë. Thuhet se shpërthimi ka ndodhur në qytetin Cherkasy dhe nga pamjet e publikuara duket të jetë i fuqishëm.

Read Full Article