Back to homepage

kontakti

Takimi Rusi-Ukrainë, Zelensky pesimist: Ta provojmë, qytetarët të mos dyshojnë tek unë

Takimi Rusi-Ukrainë, Zelensky pesimist: Ta provojmë, qytetarët të mos dyshojnë tek unë

Presidenti ukrainas Volodimir Zelensky nuk ka pret që takimi mes delegacioneve të Rusisë dhe Ukrainës që do të mbahet të hënën në Bjellorusi, të sjellë një zgjidhje për vendin e tij. “Nuk besoj shumë në rezultatin e këtij takimi, por

Read Full Article
Pse Ukraina nuk është anëtare e NATO-s?

Pse Ukraina nuk është anëtare e NATO-s?

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka bërë thirrje NATO-s që të mos zgjerohet në Ukrainë apo në ndonjë ish-republikë tjetër sovjetike, duke shprehur shqetësimin për aleancën ushtarake dhe politike të krijuar si kundërpeshë ndaj ish-Bashkimit Sovjetik. Pse? Shumë e shohin

Read Full Article
Pamje nga evakuuimi i banorëve prej Pallatit të  dëmtuar

Pamje nga evakuuimi i banorëve prej Pallatit të dëmtuar

Ministria e Brendshme e Ukrainës ka publikuar imazhe të ndërtesës së apartamentit në Kiev që u dëmtua herët të shtunën, të cilat tregojnë punonjësit e urgjencës që ndihmojnë në evakuimin e banorëve. Fotot tregojnë disa njësi apartamentesh të shpërthyera tërësisht,

Read Full Article
Rusia bllokon dënimin e agresionit, nuk kalon rezoluta e Shqipërisë dhe SHBA-ve

Rusia bllokon dënimin e agresionit, nuk kalon rezoluta e Shqipërisë dhe SHBA-ve

Nuk ka kaluar në Këshllin e Sigurimit të OKB-së rezoluta e Shqipërisë dhe SHBA-së që dënon Rusinë për agresionin ndaj Ukrainës. Shqipëria, që është një anëtar jo i përhershëm i Këshillit të Sigurimit, bashkë me SHBA-në ka propozuar që me

Read Full Article
Lufta në Ukrainë, ja çka thotë Presidenti Biden

Lufta në Ukrainë, ja çka thotë Presidenti Biden Updated

Përmes një statusi në Fejsbuk, Presidenti amerikan, Joe Biden është prononcuar rreth zhvillimeve të fundit në Ukrainë, në ditën e dytë të pushtimit rus, njofton Flaka. Presidenti amerikan ka njoftuar se sot ka kontaktuar presidentin e Ukrainës, Zelenskyy. Në vazdim

Read Full Article