Back to homepage

kontakti

Masat që (nuk) i mori SHBA-ja ndaj Rusisë pas sulmit në Ukrainë

Masat që (nuk) i mori SHBA-ja ndaj Rusisë pas sulmit në Ukrainë

Associated Press Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden goditi Rusinë me disa nga sanksionet më të gjera dhe më të ashpra financiare të enjten, më 24 shkurt, disa orë pasi presidenti rus, Vladimir Putin, filloi pushtimin ushtarak të Ukrainës.

Read Full Article
Harta e sulmit rus në Ukrainë, raportime nga banorët

Harta e sulmit rus në Ukrainë, raportime nga banorët

CNN ka mundur të krijojë një hartë të sulmit të Rusisë në territorin e Ukrainës, në orët e para të mëngjesit. Sipas dëshmitarëve, shpërthime të fuqishme janë dëgjuar në Kiev, Kharkiv, Kramatorsk, Dnipro, Mariupol, Odessa, Zaporizhzhia, raporton A2CNN. Presidenti ukrainas,

Read Full Article
Ukraina publikon pamjet: Ja si futen trupat ruse në Ukrainë

Ukraina publikon pamjet: Ja si futen trupat ruse në Ukrainë

Shërbimi i kufirit shtetëror ukrainas ka publikuar pamjet e futjes së trupave ruse në Ukrainë nga një pikë kufitare. Video, sipas autoriteteve ukrainase, tregon futjen e trupave ruse nga Krimea. Më herët, presidenti rus Vladimir Putin ka urdhëruar pushtimin e

Read Full Article