Back to homepage

Kriptovaluta

Çmimi i bitcoin ka rënë me 55.55%, krahasuar me një vit më parë

Çmimi i bitcoin ka rënë me 55.55%, krahasuar me një vit më parë

Çmimi i bitcoin ra ka rënë me 55.55% krahasuar me një vit më parë duke shtuar spekulimet rreth çmimeve ndërsa frika se nuk do të rikuperojë më vetëm sa shtohet. Vitin e kaluar bitcoin ka lëvizur nga niveli rekord 68,789

Read Full Article
Tërmeti në tregun e kriptomonedhave: Bitcoini po i “varros” të gjithë

Tërmeti në tregun e kriptomonedhave: Bitcoini po i “varros” të gjithë

Bitcoin ra të mërkurën në nivelin më të ulët gjatë 18 muajve të fundit, duke tërhequr me vete tokenët më të vegjël ndërkohë që nxiti një rënie tepër të madhe në tregjet e kriptove. Gjithçka u shkaktua nga vendimi i

Read Full Article
Binance ndalon përkohësisht pagesat me Bitcoin

Binance ndalon përkohësisht pagesat me Bitcoin

Binance, platforma më e madhe në botë digjitale për tregtimin e kriptovalutave, ka ndalur përkohësisht pagesat në Bitcoin. Siç është bërë e ditur , ndalimi i pagesave është bërë për shkak të “vonesave në transaksione”. Themeluesi dhe drejtori ekzekutiv i Binance,

Read Full Article
Vlera e Bitcoinit po bie ndjeshëm, brenda një jave zhvlerësohet me 20 për qind

Vlera e Bitcoinit po bie ndjeshëm, brenda një jave zhvlerësohet me 20 për qind

Vlera e Bitcoinit ka vazhduar të bjerë duke arritur në 25 mijë dollarë. Sipas CoinMarketCap, kriptovaluta më e madhe në botë për nga vlera e tregut ka rënë për 20 për qind, brenda një jave. Aktualisht Bitcoin po tregtohet me

Read Full Article
Binance bllokoi tërheqjen e Bitcoin në mes të rënies së tregut

Binance bllokoi tërheqjen e Bitcoin në mes të rënies së tregut

Gjatë ditës së sotme, kriptovaluta Bitcoin (BTC) pësoi rënien më të madhe që nga viti 2020 duke rënë nën shifrën e 25 mijë dollarëve. Sipas CoinMarketCap vetëm në 24 orët e fundit, BTC ka rënë mbi 10%, teksa vlera aktuale

Read Full Article