Mbledhja e LSDM-së, Zaev: Diskutojmë për zhvillimet aktuale politike

Mbledhja e LSDM-së, Zaev: Diskutojmë për zhvillimet aktuale politike

LSDM-ja është duke mbajtur mbledhje të Këshillit Qendror të partisë, ndërsa edhe pse u fol gjatë ditës se në rend dite është zgjedhja e nënkryetarëve të partisë, lideri i LSDM-së tha se emërimi  nënkryetarëve të rinj nuk është në rend

Lexo tërë artikullin
Proceset eurointegruese, Dimitrov: Greqia do të na mbështesë në tetor

Proceset eurointegruese, Dimitrov: Greqia do të na mbështesë në tetor

Ministri i Jashtëm, Nikolla Dimitrov, pret nga qeveria e re greke ta mbështesë Maqedoninë e Veriut në rrugën e saj eurointegruese. Kjo përshtypje e ministrit Dimitrov vjen pas takimit të tij me anëtarët e qeverisë së re në Greqi, me

Lexo tërë artikullin
Investim i ri turk në “Bunarxhik”, Bekteshi: Politikat tona ekonomike japin rezultate

Investim i ri turk në “Bunarxhik”, Bekteshi: Politikat tona ekonomike japin rezultate

Në zonën industriale “Bunarxhik”, nisi ndërtimi i fabrikës së re turke “Balkanlar Plastik”, e cila kap vlerën prej 7,6 milionë euro dhe planifikon të hap 300 vende të reja të punës. Ndërtimi i fabrikës, e cila do të prodhojë prodhime

Lexo tërë artikullin
Takimi i liderëve, Dullovi: Të diskutohet vetëm për drejtësinë. Selimi: Dëshpëruese mospjesëmarrja e Mickovskit

Takimi i liderëve, Dullovi: Të diskutohet vetëm për drejtësinë. Selimi: Dëshpëruese mospjesëmarrja e Mickovskit

Kryeministri Zaev është i vendosur të mbajë takimin e liderëve të premten edhe përkundër refuzimit për pjesëmarrje të kreut të VMRO-së, Mickovskit. Por, analistët e shohin me pesimizëm takimin e pritshëm. Për ta një takim i tillë shërben vetëm si

Lexo tërë artikullin
Protokolli për anëtarësim në NATO, Qeveria franceze voton, fjalën e ka Kuvendi

Protokolli për anëtarësim në NATO, Qeveria franceze voton, fjalën e ka Kuvendi

Qeveria franceze shqyrtoi dhe i dha dritë të gjelbër propozim-ligjit për ratifikimin e protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Drafti u prezantua nga ministri francez për Evropë dhe politikë të jashtme. “Hyrja në fuqi e protokollit të

Lexo tërë artikullin
Pendarovski për REL: “Zhvatja” nuk guxon të njollosë punën e PSP-së. Zhbogar: Gjeni zgjidhje për të ardhmen e PSP-së

Pendarovski për REL: “Zhvatja” nuk guxon të njollosë punën e PSP-së. Zhbogar: Gjeni zgjidhje për të ardhmen e PSP-së

Presidenti, Stevo Pendarovski, thotë se veprimet individuale nuk duhet ta degradojnë ose shfuqizojnë punën e përgjithshme të PSP-së. Në një intervistë për “Evropën e Lirë”, Pendarovski thekson se duhet të bëhet dallim mes hetimeve për rastin “ Zhvatja” dhe punës

Lexo tërë artikullin
VMRO-DPMNE: Takim liderësh vetëm për zgjedhje. LSDM: Mickovski punon kundër datës për bisedime

VMRO-DPMNE: Takim liderësh vetëm për zgjedhje. LSDM: Mickovski punon kundër datës për bisedime

Diskutimi i mundësisë për zgjedhje të parakohshme parlamentare është karremi i vetëm i cili mund të ulë në tryezën e liderëve politikë edhe kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, në takimin e thirrur nga kryeministri, Zoran Zaev, për të premten. VMRO

Lexo tërë artikullin
Janeva në pushim mjekësor, VMRO: Katica Janeva fshihet nga përgjegjësia

Janeva në pushim mjekësor, VMRO: Katica Janeva fshihet nga përgjegjësia

Prokurorja speciale, Kataca Janeva, ka hapur pushim mjekësor që nga 16 korriku, konfirmojnë nga PSP. Hapja e pushimit përkon me ditën kur Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion hapi hetimin për rastin “Zhvatja”. Sipas statusit aktual, Janeva mbetet shefe

Lexo tërë artikullin
Kurban Bajrami, ja oferta më e mirë për furnizim me Kurbane

Kurban Bajrami, ja oferta më e mirë për furnizim me Kurbane

Për të gjithë ju që keni vendosur të therni kurban, ne ua sjellim kurbanin të gjallë ose të therët. 90 Euro i gjallë, 100 Euro i therët dhe transporti falas. Kurbanet theren nga njerëz kompetent dhe përgjegjës të sigurt në

Lexo tërë artikullin
Sa na kushton drejtësia e PSP-së?

Sa na kushton drejtësia e PSP-së?

Sa para i kushton shtetit Prokurorit Speciale Publike dhe çfarë përcollën ata me punën e tyre në katër vitet e fundit. Që nga shtatori i vitit 2015, kur u krijua, Katica Janeva dhe ekipi i prokurorëve të posaçëm kanë shpenzuar

Lexo tërë artikullin