“Bombë” nga Vesel Memedi: Arben Taravari nuk i deshti këshilltarët tanë sepse nuk deshti të prishet me VMRO-në

“Bombë” nga Vesel Memedi: Arben Taravari nuk i deshti këshilltarët tanë sepse nuk deshti të prishet me VMRO-në

I ftuar në emisionin “Në Fokus” në Art Channel, lideri i RDK-së dhe njëherit nënkryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Vesel Memedi, duke folur për Komunën e Gostivarit, potencoi se shkak i bllokimit të Këshillit komunal në Gostivar ka qenë vetë

Lexo tërë artikullin
Sugareski – Zhbogar: Ndërtimi i autostradës Demir Kapi – Smokvicë në afatet e parapara

Sugareski – Zhbogar: Ndërtimi i autostradës Demir Kapi – Smokvicë në afatet e parapara

Ndërtimi i autostradës Demir Kapi-Smokvicë në Korridorin 10, një projekt i zbatuar me mbështetjen e Bashkimit Evropian, do të jetë brenda afateve të përcaktuara, tha ministri i transportit dhe komunikacioneve Goran Sugareski në një takim me ambasadorin e BE Samuel

Lexo tërë artikullin
Osmani nuk shkon në konferencën në BeH për shkak të Kosovës, qeveria thotë se bëhet fjalë për vlerësim të zv.kryeministrit

Osmani nuk shkon në konferencën në BeH për shkak të Kosovës, qeveria thotë se bëhet fjalë për vlerësim të zv.kryeministrit

Zëvendës / Kryeministri për Çështjet Evropiane Osmani nuk shkon në konferencën në BeH për shkak të Kosovës. Osmani konfirmoi informacionin për TV 24 dhe thotë se është një parim, përcjell FLAKA. Qeveria thotë se është një vlerësim i zëvendëskryeministrit. “Zëvendës

Lexo tërë artikullin
Takimi Merkel – Cipras, bisedohet për emrin

Takimi Merkel – Cipras, bisedohet për emrin

Çështja e emrit do të jetë temë e diskutimit mes kryeministrit grek, Aleksis Cipras, dhe kancelares gjermane, Angela Merkel, që do të mbahet sot në Bruksel në kuadër të takimit joformal të 27 vendeve anëtare të BE-së. Televizioni grek, Skaj,

Lexo tërë artikullin
Nesër Kasami rikonfirmohet për kryetar të Besës ?

Nesër Kasami rikonfirmohet për kryetar të Besës ?

Në Shkup nesër mbahet Kongresi i parë i Lëvizjes BESA tashmë vetëm nga fraksioni i ndarë i Bilall Kasami, që pretendojnë se zyrtarisht janë udhëheqës të kësaj partie. Sipas informacioneve brenda këtij fraksioni për INA, kryetari i deritanishëm Bilall Kasami

Lexo tërë artikullin
Eurodeputetët Vajgëll, Flekenshtajn dhe Kukan për vizitë në Maqedoni

Eurodeputetët Vajgëll, Flekenshtajn dhe Kukan për vizitë në Maqedoni

Eurodeputetët Ivo Vajgëll, Knut Flekenshtajn dhe Eduard Kukan të die do ta vizitojnë Maqedoninë në kuadër të procesit Zhan Mone.  Ky format i takimeve mes Parlamentit evropian dhe liderëve politik të Maqedonisë u inicua nga fundi i vitit të kaluar, dhe ka

Lexo tërë artikullin
Edhe Gashi doli në “Fiks Fare”: Ma uruan, nuk ma uruan | VIDEO

Edhe Gashi doli në “Fiks Fare”: Ma uruan, nuk ma uruan | VIDEO

Edhe lideri i Lëvizjes Besa- krahu i Shkupit arriti të zë vend në audiencën e emisionit Fiks Fare në Top Channel të Tiranës, njofton Flaka.  “Ja sa lider e kanë uruar kryetarin e ri të Besës, Afrim Gashin!”, është titulli

Lexo tërë artikullin
Universitetet në Maqedoni, fabrikë diplomash

Universitetet në Maqedoni, fabrikë diplomash

Përtej dimensionit arsimor dhe shkencor, universitetet duhet të kontribuojë edhe në zhvillimin socio-ekonomik të një vendi, respektivisht në gjenerimin e vendeve të reja të punës dhe në plotësimin e nevojave që ka tregu i punës. Nëse nuk arrin ta bëjnë

Lexo tërë artikullin
Edukimi mediatik në Maqedoni, kërkohet përfshirja e gazetarisë në program shkollor

Edukimi mediatik në Maqedoni, kërkohet përfshirja e gazetarisë në program shkollor

Edukimi mediatik nuk është i pranishëm sa duhet në sistemin arsimor dhe nxënësit për mediat mësojnë nëpërmjet aktiviteteve shtesë, jashtë programit mësimor. Për këtë arsye, pjesëmarrësit e konferencës “Edukimi Mediatik në Maqedoni në apo jashtë sistemit mësimor” kërkuan që arsimi

Lexo tërë artikullin
Qeveria do të ndihmojë në mjekimin falas spitalor për më të varfërit

Qeveria do të ndihmojë në mjekimin falas spitalor për më të varfërit

Kryeministri Zoran Zaev në seancën e sotme plenare duke iu përgjigjur pyetjes së deputetit Amdi Bajram, tha se angazhohen për miratim të ligjit për mjekim falas spitalor si një prej masave për tejkalim të varfërisë, transmeton Medial.mk. “Personat e rrezikuar

Lexo tërë artikullin