Tirana e shqetësuar për situatën në Shkup

Tirana e shqetësuar për situatën në Shkup

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me situatën aktuale në Maqedoni, duke thënë se Maqedonia është nyja më delikate e rajonit. Ai ka theksuar se shkak për këtë krizë janë partitë më të

Lexo tërë artikullin
Deputeti i BDI-së i qartë: Mandati t’i jepet Zoran Zaevit | VIDEO

Deputeti i BDI-së i qartë: Mandati t’i jepet Zoran Zaevit | VIDEO

Deputeti i Bashkimit Demokratike për Integrim (BDI), Talat Xhaferi, ka theksuar se presidenti i Maqedonisë, George Ivanov duhet që mandatarin për formimin e Qeverisë së re ta kaloj te Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë e Zoran Zaevit, shkruan Telegrafi Maqedoni,

Lexo tërë artikullin
Nga kush vijnë alarmet e rreme për bomba te Qeveria dhe Parlamenti ?

Nga kush vijnë alarmet e rreme për bomba te Qeveria dhe Parlamenti ?

Nga kush vijnë alarmet e rreme për bomba te Qeveria dhe Parlamenti ? Fillimisht në qeveri dhe tash në kuvend. Kështu, mbrëmë rreth orës 23:00 një person anonim, ka paralajmëruar por vendosjen e një mjeti shpërthyes, gjegjësisht një bombë në

Lexo tërë artikullin
Gjendet një burrë i vdekur në një hotel të Gostivarit

Gjendet një burrë i vdekur në një hotel të Gostivarit

Një burrë i vdekur është gjetur në një hotel të Gostivarit, njofton Agjencia e Lajmeve Flaka duke u thirrur në informata të Policisë së Gostivarit. Flaka mëson që bëhet fjalë për një person i moshës rreth të gjashtëdhjetave i cili

Lexo tërë artikullin
BDI: Askush s’ka qenë pro LSDM e as VMRO, por të gjithë kanë qenë pro Ahmetit

BDI: Askush s’ka qenë pro LSDM e as VMRO, por të gjithë kanë qenë pro Ahmetit

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) e demanton kronikën e sotme në TV-Alsat në lidhje me mbledhjen e mbrëmshme të Kryesisë dhe Grupit Parlamentar të BDI-së dhe në ve[anti apostrofimin e pavërtetë të emrave të anëtarëve të Kryesisë së partisë për gjoja përkrahje të njërës apo tjetrës

Lexo tërë artikullin
Kjo foto bën gjiron në rrjetet sociale. Ahmeti dhe Bejta, dyshja e fuqishme

Kjo foto bën gjiron në rrjetet sociale. Ahmeti dhe Bejta, dyshja e fuqishme

Pas vendimit të kryesisë qendrore të BDI-së për të mos i dhënë hapësirë Nikolla Gruevskit të formon qeverinë e re, në rrjetet sociale filluan komentet dhe pubikimi i fotografive të Ali Ahmetit dhe nënkryetarit, Nevzat Bejta. Fotoja që shikoni, prej

Lexo tërë artikullin
Ja manifesti famkeq me të cilin kërcënohet partia e Nikolla Gruevskit

Ja manifesti famkeq me të cilin kërcënohet partia e Nikolla Gruevskit

VMRO-DPMNE, pas refuzimit të Bashkimit Demokratik për Integrim ;për koalicionim, ka “kërcënuar” se askush përveç saj nuk mund të formojë Qeveri, ndërsa në komunikatën drejtuar mediave, partia e Gruevskit ka përmendur se vazhdon të mbetet në të ashtuquajturën “Manifest i

Lexo tërë artikullin
Ahmeti që në tetor të vitit 2015 tha: Edhe Gruevski do të rrëzohet nga bashkëqeverisja me BDI-në

Ahmeti që në tetor të vitit 2015 tha: Edhe Gruevski do të rrëzohet nga bashkëqeverisja me BDI-në

Ishte tetori i vitit 2015 kur lideri i BDI-së, Ali Ahmeti paralajmëroi rrëzimin e Nikolla Gruevskit nga skena politike, njofton Flaka.  I ftuar në televizionin Ora News në Shqipëri, Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti më 15 tetor 2015,  theksoi që

Lexo tërë artikullin
BDI-ja po vendos për “fatin” e mandatarit Gruevski

BDI-ja po vendos për “fatin” e mandatarit Gruevski

Mesnatën e së dielës skadon afati për kreun e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, për formimin e koalicionit të ri qeveritar, i cili më pas do të votohej në Kuvend nga shumica e re parlamentare. Nëse do të ketë një qeveri të

Lexo tërë artikullin
DioGuardi: “Do ta njohim Trump që shqiptarët në Maqedoni të përfitojnë të drejta të barabarta

DioGuardi: “Do ta njohim Trump që shqiptarët në Maqedoni të përfitojnë të drejta të barabarta

Ish-anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin amerikan Joe DioGuardi mbetet entuziast për epokën e re të marrëdhënieve të SHBA-së me shqiptarët në Ballkan, pas vendosjes së administratës së Trump. DioGuardi, në një intervistë ekskluzive për Vizion Plus, pas ceremonisë

Lexo tërë artikullin

REKLAMA