Lirohet për një muaj Fejzi Aziri i rastit “Monstra”

Lirohet për një muaj Fejzi Aziri i rastit “Monstra”

Është liruar përkohësisht nga burgu i dënuari në rastin “Monstra”, Fejzi Ajdari. Këtë e ka konfirmuar për Televizionin SHENJA, familjari Bedri Ajdari. Ai ka shpjeguar se Fejziu është liruar për një muaj për shkaqe shëndetësore. Ndërkohë, seanca për rigjykim të rastit

Lexo tërë artikullin
Grubi-Kobler: Opozita të jetë konstruktive duke e tejkaluar të kaluarën e vet

Grubi-Kobler: Opozita të jetë konstruktive duke e tejkaluar të kaluarën e vet

Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane i Kuvendit të  Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, u takua me ambasadoren e Republikës së Austrisë në Republikën e Maqedonisë, znj. Renate Kobler, njofton Flaka  Në takim, kryetari i Komisionit, z. Grubi, duke u përqendruar

Lexo tërë artikullin
Sondazh online: Qytetarët dëshirojnë Ali Ahmeti të jetë president i Republikës së Maqedonisë

Sondazh online: Qytetarët dëshirojnë Ali Ahmeti të jetë president i Republikës së Maqedonisë

Përmes një sondazhi online, realizuar nga portal Antpress.mk me titull: “Ali Ahmeti për president të RM-së në vitin 2019”, shumica e pjesmërrësve shprehen “pro” kësaj ideje, përcjell FLAKA. Shumica, apo 80 për qind e komenteve, pasi edhe i tillë është

Lexo tërë artikullin
Xenokopulos: Marrëveshja do të kalojë përmes një shumice parlamentare të gjerë

Xenokopulos: Marrëveshja do të kalojë përmes një shumice parlamentare të gjerë

Me bindjet se mosmarrëveshja e emrit është përpara një zgjidhjeje, ndërmjetësi Nimetz fillon një vizitë në Athinë. Mungesa e një qëndrimi të përbashkët të kryeministrit Cipras me opozitën, por edhe në koalicionin qeveritar, nuk e prish optimizmin në qeverinë greke.

Lexo tërë artikullin
Kamenos nuk beson se një marrëveshje për emrin do të arrihet deri në samitin e NATO-s

Kamenos nuk beson se një marrëveshje për emrin do të arrihet deri në samitin e NATO-s

Sipas tij, negociatat do të zgjasin shumë, ndryshimet kushtetuese duhet të bëhen “për shkak të pozitave irredentiste” dhe partia e tij nuk largohet nga pozicioni që në emër të mos përfshijë termin Maqedoni, përcjell FLAKA. Panos Kamenos, në një deklaratë

Lexo tërë artikullin
Fërçkovski: Ai që do të zgjidh kontestin e emrit, do të dalë fitues

Fërçkovski: Ai që do të zgjidh kontestin e emrit, do të dalë fitues

Profesori Ljubomir Fërçkovski në një intervistë për Tv Telma tha se tani klima në Maqedoni për zgjidhjen e mosmarrëveshjes së emrit me Greqinë është shumë më e mirë se më parë, përcjell FLAKA. Ai thotë se çmimi që elita politike

Lexo tërë artikullin
BDI – Gostivar: A do të vazhdon koalicionin me VMRO-DPMNE-në Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ?

BDI – Gostivar: A do të vazhdon koalicionin me VMRO-DPMNE-në Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ?

“Në kohën kur VMRO-DPMNE po tenton me çdo kusht që të pengojë zyrtarizimin e ligjit për gjuhën shqipe duke futur në procedurë parlamentare 35 mijë amandamente, pyesim publikisht Kryetarin e Komunës së Gostivarit, Arben Taravari nëse do të vazhdon ende

Lexo tërë artikullin
Andov: Politikanët grekë nuk dëshironin as t’ia japin dorën dikujtë nga Shkupi

Andov: Politikanët grekë nuk dëshironin as t’ia japin dorën dikujtë nga Shkupi

Politikanët grekë nuk dëshironin as dorën t’ua shtallin dikujtë nga Shkupi, tha ish-Kryetari i Parlamentit Stojan Andov sonte në “Vetëm e vërteta” në Kanal 5, përcjell FLAKA. Ai tha se deri më tani ka pasur propozime për zgjidhjen e emrit

Lexo tërë artikullin
Shkupi në top pesë qytetet më të ndotura në botë

Shkupi në top pesë qytetet më të ndotura në botë

Shkupi është përsëri në listën e internet-faqes të AirVisual, i cili rangon qytetet me ajrin më të ndotur në botë, përcjell FLAKA. Kryeqyteti ishte i katërti  në botë sot nga ndotja e ajrit, pas Prishtinës në Kosovë, Lahore në Pakistan

Lexo tërë artikullin
Komuna e Tetovës bashkë me sipëmarjen instalojnë 33 aparate për filtrimin e ajrit

Komuna e Tetovës bashkë me sipëmarjen instalojnë 33 aparate për filtrimin e ajrit

Komuna e Tetovës si institucion i përgjegjshëm shoqëror, që tërësisht kyçet në mbrojtjen, ruajtjen dhe përparimin e shëndetit të qytetarëve të saj, vazhdon me marrjen e masave dhe aktiviteteve, me qëllim të mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve të saj, kësaj

Lexo tërë artikullin