https://flaka.com.mk/sela-nga-gostivari-shqiptaret-do-te-votojne-per-te-kthyer-shpresen/

https://flaka.com.mk/sela-nga-gostivari-shqiptaret-do-te-votojne-per-te-kthyer-shpresen/

Gjykata e Velesit ka vendosur sot masën e paraburgimit për ish-kryetarin e Gjykatës Penale, Vladimir Pancevski. Këtë informacion për herë të parë u bë i ditur nga Koalicioni Të Gjithë për një Gjykim të Drejtë. Paraburgimi u dha për të

Lexo tërë artikullin
Çairi dhe Gazi Baba me më shumë raste aktive të Kovid-19

Çairi dhe Gazi Baba me më shumë raste aktive të Kovid-19

Çairi mbetet komuna me numër më të madh të rasteve edhe në 24 orët e kaluara, tregojnë të dhënat që sot i publikoi Ministria e Shëndetësisë. Në këtë komunë janë regjistruar 323 raste aktive. Dyqind raste aktive ka edhe në

Lexo tërë artikullin
Katimerini: Maqedonia e Veriut vendos për ardhmërinë e saj

Katimerini: Maqedonia e Veriut vendos për ardhmërinë e saj

Në Maqedoninë e Veriut javën e ardhshme, pas një vonese tremujore për shkak të pandemisë Kovid-19, do të mbahen zgjedhjet kyçe, të cilat do të tregojnë nëse vendi ballkanik do të vazhdojë në rrugën e tij euroatlantike, i cili u

Lexo tërë artikullin
SPGM: Të mbrohen gazetarët dhe punonjësit mediatik gjatë procesit zgjedhor

SPGM: Të mbrohen gazetarët dhe punonjësit mediatik gjatë procesit zgjedhor

Të mbrohen gazetarët dhe punonjësit mediatik gjatë procesit zgjedhor, apelon Sindikata e pavarur e gazetarëve dhe punonjësve mediatik (SPGM). SPGM veçanërisht shpreh brengë për mënyrën në të cilën do të bëhet raportimi, përkatësisht mbulim nga ana e mediumeve në aktin

Lexo tërë artikullin
MPB: 422 shkelje për mos-mbajtje të maskës

MPB: 422 shkelje për mos-mbajtje të maskës

Gjatë natës së kaluar (09/10.07.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut lidhur me masën për mos-mbajtjen e maskës mbrojtëse janë regjistruar 422 shkelje. Ministria për Punë të Brendshme apelon deri tek qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet

Lexo tërë artikullin
Vazhdon numri i madh i të infektuarve, spitalet kanë kapacitete të mjaftueshme

Vazhdon numri i madh i të infektuarve, spitalet kanë kapacitete të mjaftueshme

Deri tani janë bërë gjithsej 72.690 testime, ndërsa aktualisht, numri i rasteve aktive arrin 3.586. Edhe krahas informacioneve të OBSH-së që koronavirusi gjithashtu transmetohet nga ajri, ende nuk rekomandohet të mbani maska në sipërfaqe të hapura, në biçikletë ose në

Lexo tërë artikullin
Filipçe: Spitalet kanë kapacitet për pacientë, spitali i improvizuar është tërësisht i zbrazët

Filipçe: Spitalet kanë kapacitet për pacientë, spitali i improvizuar është tërësisht i zbrazët

Numrat e lartë me të infektuar me Covid-19, çdo ditë i mbushin spitalet nëpër qytetet e vendit. Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe, megjithatë pohon se spitalet kanë kapacitet që të pranojnë të sëmurë me Covid-19 dhe se spitali i improvizuar

Lexo tërë artikullin
Ohër, një person në vend që të jetë në vetizolim ka dal dhe ka sulmuar një qytetarë

Ohër, një person në vend që të jetë në vetizolim ka dal dhe ka sulmuar një qytetarë

Një 33-vjeçar nga Ohri i cili kishte marr vendim për vetizolim shkaktoi një konflikt në sheshin turistik në Ohër. Ai sulmoi një bashkëqytetar 23-vjeçar, pasi që me veturë ishte larguar nga shtëpia e tij. “Ai me veturën e tij i

Lexo tërë artikullin
RMV, Mbi 55 mijë punëdhënës kanë shfrytëzuar subvencionin për pagat

RMV, Mbi 55 mijë punëdhënës kanë shfrytëzuar subvencionin për pagat

Drejtoria për të ardhura (hyra) publike raportoi se për tre muajt e fundit, gjithsej 55,025 punëdhënës kanë shfrytëzuar mbështetjen financiare për subvencionimin e rrogave të punëtorëve, si një masë për parandalimin e pasojave nga pandemia, transmeton Portalb.mk. Kjo mbështetje arrin vlerën

Lexo tërë artikullin
Belgët nuk do të mundë të udhëtojnë për në Maqedoninë e Veriut

Belgët nuk do të mundë të udhëtojnë për në Maqedoninë e Veriut

Belgjika ka ndalur udhëtimet për në Maqedoni për shkak të coronavirusit. Pas disa ditësh bisedimesh, Belgjika publikoi listën e destinacioneve të lejuara për qytetarët e saj, në të cilat Maqedonia nuk është e vendosur në listë, informon AIM nga Brukseli.

Lexo tërë artikullin