VMRO-DPMNE në mesin e partive më të pasura në Evropë

VMRO-DPMNE në mesin e partive më të pasura në Evropë

Partia në pushtet OBRM-PDUKM është njëra nga partitë më të pasura politike në nivel të Evropës, ka treguar hulumtimi i SCOOP – Qendra për gazetari hulumtuese. Partia posedon 93 fletë posedimi në të cilët është regjistruar sipërfaqe e përgjithshme më

Lexo tërë artikullin
Ismaili: BDI-ja është e diskriminuar dhe nuk do të marrë pjesë në debatin për buxhetin

Ismaili: BDI-ja është e diskriminuar dhe nuk do të marrë pjesë në debatin për buxhetin

Për shkak të shkeljes së marrëveshjes ndërmjet koordinatorëve të grupeve parlamentare, BDI-ja sot nuk do të marrë pjesë në debatin mbi projekt-buxhetin për vitin 2017 në Komisionin për financim dhe buxhet, tha koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së Rexhail Ismaili,

Lexo tërë artikullin
Për Ivanovin shqiptarët në Maqedoni janë vetëm 10 %

Për Ivanovin shqiptarët në Maqedoni janë vetëm 10 %

Nga 20 쀀tuesit e bursës “Boris Trajkovski” dedikuar për studime të magjistraturës në universitetin “She쀀ld” në Selanik, vetëm dy prej tyre janë shqiptarë, apo vetëm 10 %.  Presidenti Gjorgje Ivanov ua ndau bursat 20 konkurrentëve me renditje më të mirë.

Lexo tërë artikullin
Nesër takohen sipërmarrësit nga Gostivari dhe Kosova

Nesër takohen sipërmarrësit nga Gostivari dhe Kosova

Bashkëpunimi i Sektorit Privat të dy Komunave të Kosovës me Sektorin Privat të Komunës së Gostivarit, është qëllimi i projektit që impelemtohet nga organizata  “Global Consulting & Development Associates – Kosovë”, në kuadër të programit të UNDP – Kosovë, njofton

Lexo tërë artikullin
Kujt i  pengon zhvillimi i Dibrës ?

Kujt i pengon zhvillimi i Dibrës ?

Shkruan: Artin Spahiu Projekti antishqiptar për shkatërrimin e Dibrës, si burrim frymëzues dhe bartës i çdo lëvizje kombëtare shqiptare, dhe përmes shkatërrimit të Dibrës të shkatërrojnë kauzën shqiptare, tani e më se një shekull është evident si agjenda e mendësisë

Lexo tërë artikullin
Shtetasi turk keqpërdor fotografitë e tetovares në Facebook

Shtetasi turk keqpërdor fotografitë e tetovares në Facebook

Tridhjetëvjeçarja nga Tetova me inicialet F.O. dje ka raportuar keqpërdorimin e të dhënave personale nga një shtetas turk, me të cilin ajo për një kohë ka mbajtur korrespondencë në rrjetin social “Facebook”, njofton Flaka. Shtetasi turk ka hapur tre profile

Lexo tërë artikullin
Tetovë zgjidhet problemi i trasportit të nxënësve

Tetovë zgjidhet problemi i trasportit të nxënësve

Pas një jave ndërprerje të trasnportit të nxënësve në Tetovë dhe protestës së nxënësve sot zyrtarisht është zgjidhur ky problem. Siç njoftojnë shkollat e mesme të Tetovës nga e hëna transporti i nxënësve do të kryhet në mënyrë të rregullt

Lexo tërë artikullin
Kotzias: Bisedimet për emrin e Maqedonisë pas zgjedhjeve

Kotzias: Bisedimet për emrin e Maqedonisë pas zgjedhjeve

Çështja e emrit të Maqedonisë do të diskutohet pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit ka deklaruar ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias. “Vlerësimi im është se pas përfundimit të proçesit për zgjedhjet e 11 dhjetorit, me siguri do të ketë prej

Lexo tërë artikullin
Nesër protesta e Revolucionit të Larmë për PPS

Nesër protesta e Revolucionit të Larmë për PPS

Nga nesër rikthehen protestat e Revolucionit të Larmë në mbështetje të Prokurores Publike Speciale. Zamir Mehmeti nga kjo lëvizje theksoi se protestuesit do të mblidhen para Kuvendit për ti dhënë mbështetje Prokurorisë Publike Speciale, ndaj së cilës sërish kanë nisur

Lexo tërë artikullin
Shqiptarët vazhdojnë të ikin për azil

Shqiptarët vazhdojnë të ikin për azil

Shqiptarët vijojnë të kryesojnë listat e azilkërkuesve në të paktën pesë vende të Bashkimit Europian. Shqipëria ndër të tjera është i vetmi shtet Europian që rezulton në listat e Eurostat për sa i përket shifrave të azilkërkuesve. Numri i azilkërkuesve

Lexo tërë artikullin