Back to homepage

Kulturë

Vizatimi i rrallë i Mikelanxhelos mund të shitet 33 milionë € në ankand

Vizatimi i rrallë i Mikelanxhelos mund të shitet 33 milionë € në ankand

Një vizatim i Mikelanxhelos, i zbuluar në vitin 2019 do të dalë në ankand me çmimin që mund të arrijë deri në 33 milionë euro. Vizatimi do të shitet nga Christie’s, shtëpia e ankandeve në Britani, e themeluar në 1766

Read Full Article
Aktori Will Smith pezullohet për 10 vite nga Oscar

Aktori Will Smith pezullohet për 10 vite nga Oscar

Aktori Will Smith është pezulluar për 10 vite nga Oscars, pas shuplakës që i dha kolegut të tij Chris Rock. “Bordi ka vendosur, për një periudhë 10 vjeçare nga 8 Prilli 2022, z. Smith nuk do të lejohet të marrë

Read Full Article
Muzeu i ri i Qytetërimeve Islame inaugurohet nesër në xhaminë më të madhe të Turqisë

Muzeu i ri i Qytetërimeve Islame inaugurohet nesër në xhaminë më të madhe të Turqisë

Muzeu i ri i Qytetërimeve Islame do të inaugurohet nesër në xhaminë më të madhe të Turqisë nga presidenti i vendit, Recep Tayyip Erdoğan. Muzeu, i vendosur në Kompleksin e Xhamisë së Madhe Çamlıca të Stambollit dhe i ndërtuar në

Read Full Article
Pink Floyd me këngë për Ukrainën

Pink Floyd me këngë për Ukrainën

Pink Floyd do të publikojë muzikën e parë të re origjinale që nga The Division Bell e vitit 1994 në ndihmë të Ukrainës. Në mesnatë publikohet “Hey Hey Rise Up”, me të gjitha të ardhurat shkon për ndihmë humanitare në

Read Full Article
A do realizohet ëndrra e Ukrainës për të fituar Eurovisionin?

A do realizohet ëndrra e Ukrainës për të fituar Eurovisionin?

Grupi ukrainas Kalush Orchestra janë favoritët e prezantuesve për të fituar Eurovision Song Contest, i cili do të mbahet në Torino të Itali muajin e ardhshëm. Të enjten ata do të mbajnë performancën e tyre të parë ndërkombëtare që nga

Read Full Article