Artisti shton përbindësha në çdo situatë

Artisti shton përbindësha në çdo situatë

Artisti dhe fotografi Jasper Aubyn West, i njohur në internet si Tail Jar, bëri disa fotografi dhe ua shtoi nga një përbindësh – dhe rezultatet janë mahnitëse. West tha se ideja i erdhi atij përderisa ishte në Las Vegas. “Kur

Lexo tërë artikullin
“Hamleti” luhet vetëm për Obamën

“Hamleti” luhet vetëm për Obamën

Në 400-vjetorin e shuarjes së William Shakespear, Presidenti amerikan, Barack Obama, ka vizituar teatrin “Globe”, ku ka ndjekur performancen e veprës legjendare të “Hamletit”, në të cilin princi danez ngre edhe pyetjen e famshme “Të jesh apo të mos jesh?”.

Lexo tërë artikullin
Kujtohet Shakespear

Kujtohet Shakespear

400-vjetori i vdekjes se shkrimtarit William Shakespear do të kujtohet këtë fundjavë në Britaninë e Madhe, përmes aktiviteteve të ndryshme. Aktorë e performues të njohur si Judi Dench apo Helen Mirren do t’i bëjnë homazhe gjeniut të letërsisë në një

Lexo tërë artikullin
Çmimi letrar “Strega”

Çmimi letrar “Strega”

Për herë të parë lexuesit shqiptarë, të apasionuar pas letërsisë italiane, do të japin mendimin dhe verdiktin e tyre për çmimin më të rëndësishëm letrar të vendit fqinj, “Strega”. “Një grup lexuesish shqiptarë do të gjykojnë titujt që konkurrojnë për

Lexo tërë artikullin
“Made in Albania”

“Made in Albania”

“Made in Albania” është premiera më e re që do të ngjitet sonte në mbrëmje në Teatrin Eksperimental, ngjarjet e së cilës zhvillohen në një fasoneri, ku punojnë vetëm gra. Konflikti i dramës, me regji nga Altin Basha e skenar

Lexo tërë artikullin

150 vjet nga lindja e Çajupit

150-vjetori i lindjes së poetit Andon Zako Çajupi u përkujtua të dielën nga studies të të gjitha trevave shqipfolëse dhe pasues të tij. “Kjo tregon se Çajupi është nder i Shqipërisë dhe jo vetëm i Zagorisë”, u shpreh Andon Pango

Lexo tërë artikullin

Të doli gjoksi Neelam Gill

Modelja britanike Neelam Gill ka realizuar një set fotosh në plazhet e Malibusë. Gill ka nxjerr gjoksin teksa ndërronte veshjen e saj. Pavarësisht ndihmës së asistentes që përpiqej të mbulonte modelen 21-vjeçare, nuk i ka shpëtuar syrit të aparatit. Ish

Lexo tërë artikullin

“Do jem e bekuar nëse djemtë e mi do të jenë ‘gay’”

Gwen Stefani, këngëtarja e hitit “Make Me Like You” i do djemtë e saj në mënyrë të pakushtëzuar dhe nëse një ditë do zbulonte se djali i saj është “gay” ajo do e pranonte dhe respektonte vendimin e tij. Gwen

Lexo tërë artikullin

Qindra mijëra vetë në koncertin e Rolling Stones në Havana

Grupi Rolling Stones luajtën disa nga hitet e tyre më të njohura përpara një turme të madhe njerëzish në Kubë, vend ku ishte ndaluar muzika e huaj “rock” prej disa dekadash. Mick Jagger i uroi mirëseardhjen të gjithë adhuruesve në

Lexo tërë artikullin

Alban Ramosaj, prej 4 javësh, “mbreti” i Top Awards

Ka thuajse një muaj që është publikuar në kanalin e “Youtube” dhe vazhdon të jetë një nga këngët më të pëlqyera të publikut shqiptar. Prej 4 javësh, Alban Ramosaj kryeson listën zyrtare të “The Top List”, me këngën e tij

Lexo tërë artikullin

REKLAMA