Mënyra më e saktë, si të zieni mishin e pulës duke ruajtur vlerat ushqimore

Mënyra më e saktë, si të zieni mishin e pulës duke ruajtur vlerat ushqimore

Nuk ka dyshim se recetat e gatimit me mish pule janë fantastike në shije, veçanërisht në përgatitjen e supave, përgatitja e të cilave me lëng pule dihet që është arma më e fortë kundër gripit dhe ftohjeve. Mishi dhe lëngu

Lexo tërë artikullin
Si të përgatisni gurabiet e famshme të kuqe

Si të përgatisni gurabiet e famshme të kuqe

Gurabiet e dikurshme me sheqer të kuq, apo siç njihen për një pjesë të shqiptarëve “Gurabie 5 lekëshe” janë fantastike me një shije unike dhe tipike shqiptare. Krahas shijes së tyre të ëmbël dhe të butë, për një brez të

Lexo tërë artikullin
Bukë me vezë, shija unike e një mëngjesi të shëndetshëm

Bukë me vezë, shija unike e një mëngjesi të shëndetshëm

Bukët me vezë janë tradita më e njohur e kuzhinës shqiptare, sidomos mëngjeseve kur nënat shpejtonin përherë t’i përgatisnin për të vegjël e të rritur para se të niseshin në shkollë a në punë. Ashtu si dikur edhe sot buka

Lexo tërë artikullin
Mënyra më e saktë, si të zieni mishin e pulës duke ruajtur vlerat ushqimore

Mënyra më e saktë, si të zieni mishin e pulës duke ruajtur vlerat ushqimore

Nuk ka dyshim se recetat e gatimit me mish pule janë fantastike në shije, veçanërisht në përgatitjen e supave, përgatitja e të cilave me lëng pule dihet që është arma më e fortë kundër gripit dhe ftohjeve. Mishi dhe lëngu

Lexo tërë artikullin
Pite nga fasulja: Është e mirë për racion, por edhe për shtesë të ushqimit

Pite nga fasulja: Është e mirë për racion, por edhe për shtesë të ushqimit

Është shtesë e shkëlqyeshme ushqimeve nga mishi, por mund të shërbejë edhe si ushqimi vetëm. Për brumë nevojiten: – 500 g miell; – 2 vezë; – 2 lugë vaj; – 1 lugë lëng limoni; – kripë.   Për fill nevojiten:

Lexo tërë artikullin
Qofte të gatuara në furrë

Qofte të gatuara në furrë

Qofte të shëndetshme për të gjithë familjen. Mos nguroni të nisni nga puna, për t’i shijuar sa më parë! Nevojiten: – 250 g mish i bluar; – 1 qepë; – 3 thelpinj hudhre; – 1 të bardhë të vezës; –

Lexo tërë artikullin
Të freskëta plot shije, si të përgatisni konserva me sardele në shtëpi

Të freskëta plot shije, si të përgatisni konserva me sardele në shtëpi

Gatimet me sardele janë nga më të shijshmet e kuzhinës. Përveç shijes sardelet janë nga peshqit me më shumë vitamina e minerale. Të pasura me proteina dhe vitaminë D ndihmojnë muskujt dhe kockat. Cilësohen si ushqimi perfekt për mbajtjen e

Lexo tërë artikullin
Salca e shijshme me domate dhe speca të kuq, si ta përgatisni fare lehtë

Salca e shijshme me domate dhe speca të kuq, si ta përgatisni fare lehtë

Domatet janë pjesë përbërëse e shumë recetave në Ballkanin Perëndimor, përfshirë Shqipërinë e Kosovën. Bashkë me specat ato shpesh ofrojnë salca të mrekullueshme e shumë të shijshme. Do të mësoni se si të përgatisni një recetë tipike të vendeve të

Lexo tërë artikullin
Mish qengji i pjekur në kos, sekretet e recetës me shije fantastike

Mish qengji i pjekur në kos, sekretet e recetës me shije fantastike

Kjo është një recetë me shije të mrekullueshme por kërkon durimin e amvisave që të përgatitet ashtu siç duhet. Është një kombinim perfekt i shijes së mishit të pjekur të qengjit dhe kosit të përgatitur në një salcë të thjeshtë

Lexo tërë artikullin
Kek me komposto qershie me shijen më fantastike

Kek me komposto qershie me shijen më fantastike

Njerëzit e apasionuar pas ëmbëlsirave do ta dashurojnë recetën e kekut me çokollatë dhe qershi. Kjo recetë është ideale për tu servirur në festa e gosti familjare, ndonëse ta pranojmë të vërtetën, gatimi i një ëmbëlsire nuk ka nevojë për

Lexo tërë artikullin

REKLAMA