Supë me Kungull dhe Kos

Supë me Kungull dhe Kos

Një supë dimërore e shijshme dhe shumë e shpejtë në përgattje. Nëse keni kungull dhe kos në shtëpi provoni të gatuani këtë recetë dhe do të shijoni pjatën më të mirë të këtij sezoni… Përbërësit 1 kungull 500 ml vaj 2 lugë

Lexo tërë artikullin
Disa receta për ëmbëlsira kur nuk keni kohë

Disa receta për ëmbëlsira kur nuk keni kohë

Nuk keni kohë për të përgatitur një tortë? Ju keni fëmijë dhe ju doni të përgatisni një vakt për zemër të lehtë të shëndetshëm dhe të shijshëm pa ju marrë gjithë pasditen. h Çokollatë, me mollë, me gjizë, kokos apo

Lexo tërë artikullin
Sufle me Nutela

Sufle me Nutela

Ja si të bëni shpejt dhe shijshëm një sufle fantastike me Nutelën tuaj. Përgatitet në tasa të veçantë sufleje dhe në vetëm 30 minuta Përbërësit 1/2 gotë uji Nutella 2 vezë 1 lugë gjelle sheqer gjalpë (pa kripë) kakao pluhur Përgatitja 1.Ngroheni furrën në 190˚C. Lyeni

Lexo tërë artikullin
Pogaçe me djathë

Pogaçe me djathë

Përbërësit gjysmë maje gjysmë gote jogurt gjysmë gote uje mineral gjysmë gote vaj 1 te bardha te vezes gjysmë Pluhur pjekje 1 lugë sheqer 1 lugë të çajit kripë miell Në brendësi djathë Përmbi te kuq te vezes susam Hapat

Lexo tërë artikullin
Çorba më e shpejtë dhe më e shijshme me toptha!

Çorba më e shpejtë dhe më e shijshme me toptha!

Një recetë ku shija dhe vlerat ushqyese janë bërë bashkë. Përbërësit: ▪ 500 g domate të prera në kube për supë ▪ një lugë mëlmesa ▪ një qepë e vogël ▪ 60 g margarinë ▪ 200 g patate të zier

Lexo tërë artikullin
Ja si të përgatisni pica në bukë

Ja si të përgatisni pica në bukë

Përbërësit 1 bukë e vogël 1 gotë sos i picës 1 gotë kaçkavall 1 gotë Suxhuk djathë 1/2 qepë 1 spec Hapat Furrën ndezeni në temperaturë 180 gradë celsius, bukës ia largoni tulin, e lyeni me sos të picës. Përmbi

Lexo tërë artikullin
Tavë peshku, perfekte për në fundjavë

Tavë peshku, perfekte për në fundjavë

Ja dhe tava e peshkut alla shqiptarçe. Në mungesë së krapit të Shkodrës mund ta realizoni me çdo lloj peshku që dëshironi. Unë përdora levrekun pasi ka goxha mish dhe nuk më thahet gjatë gatimit. Përbërësit: 1 peshk rreth 2

Lexo tërë artikullin
Brusketa me spinaq dhe djathë të tymosur

Brusketa me spinaq dhe djathë të tymosur

Të shpejta dhe me shumë shije, brusketat janë gjithmonë një zgjidhje për darkat e fundjavës. Përbërësit: 5-6 feta buke integrale një dorë spinaq 1 spec i kuq i madh 1 spec djegës i freskët 5-6 fleta djathi të tymosur provola

Lexo tërë artikullin
Supë me pulë dhe kokos

Supë me pulë dhe kokos

Përbërësit: ▪ 150 mililitra qumësht nga arra e kokosit ▪ një tufë e vogël me rrënjë të koriandrit ▪ dy feta xhenxhefil ▪ dy speca të kuq, pikant ▪ një lugë gjelle me salcë peshku ▪ një lugë gjelle me

Lexo tërë artikullin
Reçeli i ftoit, kryevepra e traditës shqiptare!

Reçeli i ftoit, kryevepra e traditës shqiptare!

Reçeli i ftoit është një specialitet shqiptar me të cilin krenohemi të gjithë. Ky reçel fantastik përgatitet mjaft lehtë. Ky është një lajm i mirë po të marrim në konsideratë që Shqipëria është një vend ideal për të gjetur ftonj

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

PARTNER