Ja si të përgatisni pica në bukë

Ja si të përgatisni pica në bukë

Përbërësit 1 bukë e vogël 1 gotë sos i picës 1 gotë kaçkavall 1 gotë Suxhuk djathë 1/2 qepë 1 spec Hapat Furrën ndezeni në temperaturë 180 gradë celsius, bukës ia largoni tulin, e lyeni me sos të picës. Përmbi

Lexo tërë artikullin
Tavë peshku, perfekte për në fundjavë

Tavë peshku, perfekte për në fundjavë

Ja dhe tava e peshkut alla shqiptarçe. Në mungesë së krapit të Shkodrës mund ta realizoni me çdo lloj peshku që dëshironi. Unë përdora levrekun pasi ka goxha mish dhe nuk më thahet gjatë gatimit. Përbërësit: 1 peshk rreth 2

Lexo tërë artikullin
Brusketa me spinaq dhe djathë të tymosur

Brusketa me spinaq dhe djathë të tymosur

Të shpejta dhe me shumë shije, brusketat janë gjithmonë një zgjidhje për darkat e fundjavës. Përbërësit: 5-6 feta buke integrale një dorë spinaq 1 spec i kuq i madh 1 spec djegës i freskët 5-6 fleta djathi të tymosur provola

Lexo tërë artikullin
Supë me pulë dhe kokos

Supë me pulë dhe kokos

Përbërësit: ▪ 150 mililitra qumësht nga arra e kokosit ▪ një tufë e vogël me rrënjë të koriandrit ▪ dy feta xhenxhefil ▪ dy speca të kuq, pikant ▪ një lugë gjelle me salcë peshku ▪ një lugë gjelle me

Lexo tërë artikullin
Reçeli i ftoit, kryevepra e traditës shqiptare!

Reçeli i ftoit, kryevepra e traditës shqiptare!

Reçeli i ftoit është një specialitet shqiptar me të cilin krenohemi të gjithë. Ky reçel fantastik përgatitet mjaft lehtë. Ky është një lajm i mirë po të marrim në konsideratë që Shqipëria është një vend ideal për të gjetur ftonj

Lexo tërë artikullin
Një recetë tjetër e trahanasë, supa më e ngrohtë e dimrit

Një recetë tjetër e trahanasë, supa më e ngrohtë e dimrit

Në këto ditë të ftohta, një prej ushqimeve më të ngrohta dhe më të shijshme është edhe trahanaja. Në Turqi, trahanaja është një kulturë e vjetër ushqimi, por, ashtu si edhe tek ne, mund të konsumohet si në mëngjes, edhe

Lexo tërë artikullin
Supa e artë e kungullit, një formulë plot shije dhe pasion

Supa e artë e kungullit, një formulë plot shije dhe pasion

Cilado qoftë koha e vitit – kungulli është një perime krejt e mrekullueshme dhe për më tepër është baza e një supe krejt shijeplotë me të cilën mund të krenoheni në kuzhinë. Një recetë e famshme për supën e kungullit

Lexo tërë artikullin
7 ushqimet që do t’ju ndihmojnë me problemet e gjumit

7 ushqimet që do t’ju ndihmojnë me problemet e gjumit

Kemi folur gjatë për problemet e gjumit, ashtu sikurse kemi dhënë sugjerime mbi zgjidhjen e shqetësimeve të tilla. Pas një dite të gjatë e të lodhshme, ajo që duhey shmangur medoemos është pagjumësia. Orët e kaluara në gjendje qetësie të

Lexo tërë artikullin
Këto produkte nuk skadojnë kurrë. Ja kush janë

Këto produkte nuk skadojnë kurrë. Ja kush janë

Ekzistojnë disa produkte që nuk skadojnë kurrë. Ato mund të konsumohen në çdo kohë nëse ruhen në ambiente të përshtatshme si; larg lagështisë apo dritës së diellit. Ne po ju rendisim disa prej tyre. Kripa Për mijëra vjet kripa përdoret

Lexo tërë artikullin
Receta për sheqerpare pa vezë

Receta për sheqerpare pa vezë

Përbërësit 250 gr margarinë 200 ml vaj ½ gotë sheqer 5 gota miell 1 pluhur për pjekje SHWRBETI: 3 gota sheqer 3 gota ujë Hapat: 1 Shkrijmë margarinën,shtojmë vajin dhe sheqerin dhe përziejmë. 2 Shtojmë miell të përzier me pluhurin për pjekje. 3 Përziejmë duke shtuar miell derisa të bëhet

Lexo tërë artikullin

REKLAMA