Si të gatuani një misër në mikrovalë

Si të gatuani një misër në mikrovalë

Misrat e freskët të verës janë aq të ëmbël sa mund t’i hash direkt nga fusha, ndaj gatuajini për pak minuta në mikrovalë dhe do t’i shijoni në maksimum. Për metodën e gatimit në mikrovalë, lërini të pazhveshur. Kjo ndihmon në mbajtjen

Lexo tërë artikullin
Prevedeja e ftoit, ëmbëlsira plot vlera

Prevedeja e ftoit, ëmbëlsira plot vlera

Gatimi është metoda më e përshtatshme për të shijuar plotësisht vlerat e ftoit. Ftoi është një frut i çuditshëm dhe është i vështirë t’i rezistosh. Por nëse e kafshon sapo e ke këputur nga pema, do ta shijosh menjëherë. Shumë

Lexo tërë artikullin
Çudi në Kanada, tortë me keçap

Çudi në Kanada, tortë me keçap

Keçapi shkon me pothuajse gjithçka dhe për këtë arsye është shumë i preferuar në të gjithë botën. Tashmë, duket se kjo salcë do të përdoret gjerësisht edhe në përgatitjen e ëmbëlsirave. Një recetë e një torte me keçap ka “pushtuar”

Lexo tërë artikullin
Pogaçe të mbushura

Pogaçe të mbushura

Përbërësit miell ujë të vakët kripë maje Përbërësit e brendshëm qepë speca djathë kripë Hapat Përzieni në të gjithë përbërësit, brumin e mbështjellni me një folje. Përbërësit e brendshëm i preni në copa të vogla dhe i vendosni në një

Lexo tërë artikullin
Shpatull qengji nga furra, sikur nën saç

Shpatull qengji nga furra, sikur nën saç

Një gatim i veçantë, por shumë i shijshëm dhe aromatik. Përbërësit: ▪ 2 shpatulla qengji ▪ 2 lug pire domateje ▪ 2 qepë ▪ 2 thelpinj hudhre ▪ 2 karota ▪ 2 degëza rozmarine ▪ 2 katrorka supe (nga mishi

Lexo tërë artikullin
Karrotë dhe xhinxher, supa me fuqi shëruese

Karrotë dhe xhinxher, supa me fuqi shëruese

Ndikimi i ndryshimit të stinëve në organizëm është vështirë të injorohet. Gripi dhe i ftohti janë të parët që vijnë pa ftuar duke dobësuar sistemin imunitar. Ky i fundit ka nevojë për ushqyes, minerale dhe vitamina, të cilat mund t’i

Lexo tërë artikullin
Oriz i skuqur me mish viçi

Oriz i skuqur me mish viçi

Një recetë e përgatitur nga shumë amvisa, por me disa “prekje” të vogla, të cilat në fakt bëjnë dhe ndryshimin. Oriz i skuqur me mish viçi, por dhe me vezë. Një pjatë e kompletuar. Përbërësit 60 ml vaj (vaj Olim) 2 vezë 100

Lexo tërë artikullin
Rizoto me Shegë

Rizoto me Shegë

Recetë me një përbërës shumë të ushqyeshëm, shega, kjo i jep pjatës pak shije majoshe Përbërësit 250 gr oriz 2 kokërr shegë 100 ml verë e bardhë 1 kokërr qepë 10 gr djathë parmixhano 10 gr gjalpë 30 ml vaj ulliri 10 gr kripë 1 gr piper Përgatitja 1.Hapeni

Lexo tërë artikullin
Hani një vezë të zierë dhe pak uthull çdo mëngjes- ky kombinim do vras armikun më të madh të trupit tuaj!

Hani një vezë të zierë dhe pak uthull çdo mëngjes- ky kombinim do vras armikun më të madh të trupit tuaj!

Keni ngrënë ndonjëherë vezë të ziera, të miksuara me uthull? Me siguri që jo, por kur ta zbuloni se çfarë bën besoj se do ta provoni. Besojeni ose jo, nëse konsumoni një vezë të zierë në mëngjes me uthull do

Lexo tërë artikullin
Kuleçë me Djathë

Kuleçë me Djathë

Këta kuleçë përgatiten në një formë të veçantë, pasi përgatiten me ujë që vlon. Në fund do të shijoni një antipastë të mrekullueshme Përbërësit 250 ml ujë 95 gr gjalpë gjysmë lugë gjelle kripë 125 gr miell 200 gr djathë kaçkavall (i grirë) gjysmë lugë gjelle kripë

Lexo tërë artikullin

REKLAMA