Supë me pulë dhe kokos

Supë me pulë dhe kokos

Përbërësit: ▪ 150 mililitra qumësht nga arra e kokosit ▪ një tufë e vogël me rrënjë të koriandrit ▪ dy feta xhenxhefil ▪ dy speca të kuq, pikant ▪ një lugë gjelle me salcë peshku ▪ një lugë gjelle me

Lexo tërë artikullin
Reçeli i ftoit, kryevepra e traditës shqiptare!

Reçeli i ftoit, kryevepra e traditës shqiptare!

Reçeli i ftoit është një specialitet shqiptar me të cilin krenohemi të gjithë. Ky reçel fantastik përgatitet mjaft lehtë. Ky është një lajm i mirë po të marrim në konsideratë që Shqipëria është një vend ideal për të gjetur ftonj

Lexo tërë artikullin
Një recetë tjetër e trahanasë, supa më e ngrohtë e dimrit

Një recetë tjetër e trahanasë, supa më e ngrohtë e dimrit

Në këto ditë të ftohta, një prej ushqimeve më të ngrohta dhe më të shijshme është edhe trahanaja. Në Turqi, trahanaja është një kulturë e vjetër ushqimi, por, ashtu si edhe tek ne, mund të konsumohet si në mëngjes, edhe

Lexo tërë artikullin
Supa e artë e kungullit, një formulë plot shije dhe pasion

Supa e artë e kungullit, një formulë plot shije dhe pasion

Cilado qoftë koha e vitit – kungulli është një perime krejt e mrekullueshme dhe për më tepër është baza e një supe krejt shijeplotë me të cilën mund të krenoheni në kuzhinë. Një recetë e famshme për supën e kungullit

Lexo tërë artikullin
7 ushqimet që do t’ju ndihmojnë me problemet e gjumit

7 ushqimet që do t’ju ndihmojnë me problemet e gjumit

Kemi folur gjatë për problemet e gjumit, ashtu sikurse kemi dhënë sugjerime mbi zgjidhjen e shqetësimeve të tilla. Pas një dite të gjatë e të lodhshme, ajo që duhey shmangur medoemos është pagjumësia. Orët e kaluara në gjendje qetësie të

Lexo tërë artikullin
Këto produkte nuk skadojnë kurrë. Ja kush janë

Këto produkte nuk skadojnë kurrë. Ja kush janë

Ekzistojnë disa produkte që nuk skadojnë kurrë. Ato mund të konsumohen në çdo kohë nëse ruhen në ambiente të përshtatshme si; larg lagështisë apo dritës së diellit. Ne po ju rendisim disa prej tyre. Kripa Për mijëra vjet kripa përdoret

Lexo tërë artikullin
Receta për sheqerpare pa vezë

Receta për sheqerpare pa vezë

Përbërësit 250 gr margarinë 200 ml vaj ½ gotë sheqer 5 gota miell 1 pluhur për pjekje SHWRBETI: 3 gota sheqer 3 gota ujë Hapat: 1 Shkrijmë margarinën,shtojmë vajin dhe sheqerin dhe përziejmë. 2 Shtojmë miell të përzier me pluhurin për pjekje. 3 Përziejmë duke shtuar miell derisa të bëhet

Lexo tërë artikullin
Kek i thjeshtë me pjeshka për 15 minuta

Kek i thjeshtë me pjeshka për 15 minuta

Nëse pjeshkat po ju prishen ne frutieren me tavolinë,m vetëm sepse fëmijët nuk j’ua hanë, atëherë sigurohuni që ata t’i marrin vitaminat e këtij fruti në një tjetër mënyrë. Koha e përgatitjes – 15 minuta Koha e pjekjes – 35/40

Lexo tërë artikullin
Patate pa asnjë pikë vaj? Kjo është receta që ju duhet

Patate pa asnjë pikë vaj? Kjo është receta që ju duhet

Patatet janë një ndër pjatat e preferuara të shumë njerëzve. Ato shijojnë në çfarëdolloj forme që përgatiten: të gatuara në avull, të pjekura apo të ziera. Në mënyrë që t’u shtojnë akoma më shumë shijen, njerëzit i shoqërojnë patatet edhe

Lexo tërë artikullin
Receta për ajvar djegës: Lyerje shumë e shijshme pikante

Receta për ajvar djegës: Lyerje shumë e shijshme pikante

Shfrytëzoni sezonin e specave dhe domateve dhe filloni përgatitjen e zahireve. Nevojiten:   ▪ 2 kg domate të pjekura, ▪ 200 ml uthull vere, ▪ 400 ml vaj, ▪ 250 g sheqer, ▪ 1 qese e vogël piper të bluar,

Lexo tërë artikullin

REKLAMA