Mënyra e re e gatimit të palapetave (video)

Mënyra e re e gatimit të palapetave (video)

Bëhuni kreativ dhe gatuani këto palapeta të LEHTA dhe me vrima.

Lexo tërë artikullin
Sonte për darkë Mish pule dhe 40 thelpinj hudhre

Sonte për darkë Mish pule dhe 40 thelpinj hudhre

Shikojeni videon dhe gatuani vetë këtë ushqim fenomenal. E gjitha që duhet të bëni është që të ndiqni atë që ndodh në këtë xhirim, transmeton Telegrafi. Përbërësit: ▪ 1 zog pule ▪ rreth 50 g gjalpë ▪ 40 thelpinj hudhre

Lexo tërë artikullin
Kuzhinë: Tartuf tiramisu

Kuzhinë: Tartuf tiramisu

Lexo tërë artikullin
Bimët dhe mëlmesat për mbrojtje nga sëmundjet

Bimët dhe mëlmesat për mbrojtje nga sëmundjet

Herën tjetër kur të sëmureni, kapërceni shkuarjen te mjeku. Zgjidhja për problemet tuaja, besoni apo jo, gjendet në dollapët e kuzhinës. Gjyshërit tanë shpesh janë drejtuar nga bimët dhe mëlmesat për t’u mbrojtur nga sëmundjet. Nëse keni probleme shëndetësore apo

Lexo tërë artikullin
Sonte për darkë: Sallatë me oriz

Sonte për darkë: Sallatë me oriz

Përbërësit: -200 gr oriz i zier; -50 gr djath; -1/2 e domates; -50 gr kërpudha të freskëta; -Ullinjë të zi; -Përshut; -Salcë hudhëre; -4 domatina; -50 gr perime të përziera;

Lexo tërë artikullin
Për drek apo për darkë, Pasta me limon

Për drek apo për darkë, Pasta me limon

Përbërësit: ▪ 250 g pasta ▪ 100 g gjalpë ▪ një lugë e vogël e lëvoreve të grira në rende ▪ 50 ml lëng limoni ▪ kripë, piper, borzilok i freskët ▪ djathë ▪ kaçkavall Përgatitja: Zieni pastën në ujë të

Lexo tërë artikullin
Pulë me speca

Pulë me speca

Përbërësit: -200 gr mish pule; -Spec i gjelbër; -Salcë domatesh; -Salcë hudhëre; -50 gr oriz i zier;

Lexo tërë artikullin
Speca të mbushur me kërpudha

Speca të mbushur me kërpudha

Specat e mbushur dhe të plotësuar me erëza janë drekë e shkëlqyeshme kreshmore, transmeton Telegrafi. Përbërësit: ▪ 8 speca ▪ 200 g kërpudha ▪ 500 g grurë ▪ 3 thelpinj hudhre ▪ 100 g domate ▪ 300 g presh ▪

Lexo tërë artikullin
Qofte me mozarealla

Qofte me mozarealla

Përbërësit: -250 gr mish të bluar; -Mozzarella; -2 patate të ziera; -1 vezë; -1 domat; -Sallatë e gjelbër; -1/2 qepës; -Spec i gjelbër;

Lexo tërë artikullin
Ja pse e kemi gatuar gabim orizin në shtëpi

Ja pse e kemi gatuar gabim orizin në shtëpi

Ndoshta do t’ju duket çudi nëse do t’u thoshin se e keni gatuar gabim orizin deri tani. Kur është formuar një shtresë orizi e trashë me ngjyrë kafe në fund të tenxheres, kemi menduar se kemi përdorur gabim raportin e

Lexo tërë artikullin

REKLAMA