Barbunja me mish dhe patate, për një drekë të ngrohtë dhe plot vlera

Barbunja me mish dhe patate, për një drekë të ngrohtë dhe plot vlera

Barbunjat apo siç njihen ndryshe mashurkat, janë një nga perimet me përmbajtje të lartë të hekurit. Ato këshillohen të përdoren sa më shpesh pasi kanë vlera të pazëvendësueshme për organizmin. Duke i bashkuar me mishin, i cili përmban proteinat e

Lexo tërë artikullin
Sallatë proteinash me qiqra dhe misër, e gatshme për pesë minuta

Sallatë proteinash me qiqra dhe misër, e gatshme për pesë minuta

Përbërësit: 1 filxhan qiqra; – ½ filxhan kinoe; – ½ filxhan misër të zier; – 12 filxhan bizele të zier; – 3 lugë vaj ulliri, – disa fletë nenexhiku; – 1 domate; – kripë; – piper; – pak temjan të

Lexo tërë artikullin
Si të përgatisni kremin e pastiçerisë pa vezë, receta me plot shije

Si të përgatisni kremin e pastiçerisë pa vezë, receta me plot shije

Të flasësh për shijen e mirë të ëmbëlsirave nuk ka fare nevojë, pasi të gjithë që i kanë provuar e dinë këtë. Edhe nëse nuk i preferoni të gjitha llojet e tyre, me siguri ka një apo dy receta që

Lexo tërë artikullin
Ja ku e ke recetën për një drekë të shijshme

Ja ku e ke recetën për një drekë të shijshme

Përbërësit dhe përgatitja: 500 g oriz carnaroli 1 lt ujë 100 g gjalpë 1,6 g shafran Kripë 100 g parmigiano 3 vezë Nenexhik 500 g djathë manuri Orizin e ziejmë me ujë, kripë , gjalpë dhe shafran. E ftohim në

Lexo tërë artikullin
Oriz i pjekur me qumësht dhe vezë, receta që premton shije

Oriz i pjekur me qumësht dhe vezë, receta që premton shije

Recetat e gatimit asnjëherë nuk mbarojnë. Gjithmonë ka diçka të re që ia vlen të provohet dhe i tillë është rasti i orizit të pjekur me qumësht dhe vezë. Mund të duket e çuditshme, por ju premton shije perfekte. Një

Lexo tërë artikullin
Omëletë tajlandeze e gatshme për 90 sekonda

Omëletë tajlandeze e gatshme për 90 sekonda

Një omëletë e shijshme, e shëndetshme, ndryshe nga të tjerat – 2 vezë; – ½ lugë të vogël lëng limete apo uthull të zakonshme; – 1 lugë e vogël salcë nga peshku; – 1 lugë ujë; – 1 lugë miell

Lexo tërë artikullin
Salcë djathi me erëza, shija e mrekullueshme që shoqëron çdo gatim

Salcë djathi me erëza, shija e mrekullueshme që shoqëron çdo gatim

Preferencat për djathin mund të jenë të shumta, por djathi i bardhë pa dyshim që mban vendin e parë. I pranishëm në çdo vakt dhe në çdo tryezë ky specialitet mesdhetar ka një shije të veçantë dhe të mrekullueshme. Përveç

Lexo tërë artikullin
Kek me kos dhe mjaltë, me shije të lehtë mahnitëse

Kek me kos dhe mjaltë, me shije të lehtë mahnitëse

Nëse doni të ëmbëlsoni të afërmit dhe të dashurit tuaj, kjo ëmbëlsirë është e duhura për ju. Keku është një nga ëmbëlsirat me kombinimiet më të larmishme dhe me rezultatet më të shijshme në botën e ëmbëlsirave. I lehtë për

Lexo tërë artikullin
Supë me pulë dhe limon

Supë me pulë dhe limon

Përbërësit: 4 filxhanë ujë * 2 filxhanë lëng pule pa kripë * 1 qepë e vogël, e prerë në feta * 2 fileta pule * 1 gjethe dafine dhe 1 degëz majdanoz * 12 lugë vaj ulliri * 1 qepë

Lexo tërë artikullin
Gjizë e pjekur me gjalpë të freskët dhe hudhra, traditë, shije dhe shëndet

Gjizë e pjekur me gjalpë të freskët dhe hudhra, traditë, shije dhe shëndet

Është një recetë e thjeshtë, shumë e shijshme dhe e mrekullueshme. Gjizën e përdorim në shumë receta të përditshme festive. Gjiza shkon mirë me speca të skuqur, me vezë, me spinaq, vaj ulliri e hudhër. Ajo është antipasta e preferuar e

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

PARTNER