Regjistrohen dy tërmete, epiqendra ka qenë në Ohër

Regjistrohen dy tërmete, epiqendra ka qenë në Ohër

Dy tërmete kanë dridhur Maqedoninë brenda vetëm 20 minutave. Pas një periudhe relativisht të qetë, natën e kaluar sërish janë regjistruar tërmete, prej të cilëve njëri është regjistruar me fuqi 3.4 Rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në Ohër,

Lexo tërë artikullin
Karposhi, Studeniçani dhe Çuçer Sandeva nesër pjesërisht pa energji elektrike

Karposhi, Studeniçani dhe Çuçer Sandeva nesër pjesërisht pa energji elektrike

Për shkak të ndërhyrjeve teknike, nesër pa energji elektrike do të mbeten një pjesë e shfrytëzuesve në komunën Karposh, Studeniçan dhe Çuçer Sandevë. Prej orës 9:00 deri në orën 12:00 pa energji elektrike do të jenë një pjesë e rr.

Lexo tërë artikullin
Ndikimet politike, pengesë për reformimin e gjyqësorit

Ndikimet politike, pengesë për reformimin e gjyqësorit

Gjykata e Apelit në Shkup ka lënë në fuqi vendimet e Gjykatës së shkallës së parë, lidhur me akuzat e Prokurorisë Speciale ndaj ish-zyrtarëve të lartë të Qeverisë së kaluar për vepra të rënda penale. Kërkesa e Speciales për shqiptimin e masës së

Lexo tërë artikullin
Aleksandar Vuçiç: Duhet të jemi realistë për Kosovën

Aleksandar Vuçiç: Duhet të jemi realistë për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç duket se ka ndërmend t’i përmbahet premtimit që ka dhënë në takimin e fundit në Bruksel në lidhje me Kosovën. Në një editorial të shkruar në gazetën “Blic”, Vuçiç shprehet se Serbia duhet të nisë

Lexo tërë artikullin
Kryeministri Zaev u takua me ambasadoren Sibil Suter Tejada

Kryeministri Zaev u takua me ambasadoren Sibil Suter Tejada

Plani 3-6-9″ dhe punësimi i të rinjve ishin tema të bisedës gjatë takimit të sotëm në Shkup mes kryeminsitrit Zoran Zaev dhe ambasadore së Zvicrës në Repulbikën e Maqedonisë, Sibil Suter Tejada. Në takim, informojnë nga shërbimi qeveritar për shtyp,

Lexo tërë artikullin
Zhbogar: E përshëndesim përkushtimin e Qeverisë për përmirësimin e klimës për investim

Zhbogar: E përshëndesim përkushtimin e Qeverisë për përmirësimin e klimës për investim

Ministri pa resor në Qeverinë e Maqedonisë, Zoran Shapuriç në krye të legjislacionit për të përmirësuar klimën e investimeve për ndërmarrjet vendore, sot ka mbajtur një takim me shefin e Delegacionit të Bashkimit Evropian, Samuel Zhbogar. Ambasadori Zbogar ka shprehur

Lexo tërë artikullin
Referendumi në Dojran: Qytetarët votuan kundër xeheroreve

Referendumi në Dojran: Qytetarët votuan kundër xeheroreve

Qytetarët e komunës së Dojranit kanë votuar dje në referendumin kundër vazhdimit të punës në xeheroren Kazandoll në komunën fqinje të Vallandovës, si edhe kundër xeheroreve për lëndë të parë të metaleve në territorin e kësaj komune. Nga 2.747 votues

Lexo tërë artikullin
Maqedonia merr pjesë në konferencën kundër tregtisë me njerëz në Moskë

Maqedonia merr pjesë në konferencën kundër tregtisë me njerëz në Moskë

Bashkrenduesja kombëtare për luftë kundër tregtisë me njerëz dhe migrimit ilegal, Magdalena Nestorovska, më 20 dh 21 korrik, mori pjesë në konferencën ”Partneriteti publiko-privat në luftën kundër tregtisë me njerëz”. Ky aktivitet është organizuar në Moskë, nga përfaqësuesi i posaçëm

Lexo tërë artikullin
Arifi pret kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Lelin. Vlora, medalje për heroizëm Benjamin Feratit

Arifi pret kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Lelin. Vlora, medalje për heroizëm Benjamin Feratit

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, së bashku me  delegacionin e Fondacionit “Nermin Vlora Falaschi”, kanë qëndruar në komunën e Tetovës ku janë pritur nga kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi. Delegacioni nga Bashkësia e Vlorës ka qëndruar

Lexo tërë artikullin
“Patrioti” i VMRO-së gjithë familjen e ka pajisur me pasaporta bullgare, ndërsa kritikon marrëveshjen me Bullgarinë

“Patrioti” i VMRO-së gjithë familjen e ka pajisur me pasaporta bullgare, ndërsa kritikon marrëveshjen me Bullgarinë

Filip Petrovski, funksionari i VMRO-DPMNE që së fundi është më aktiv me kritikat e tij kundër pushtetit të ri, nuk ka rreshtur së kritikuari edhe për marrëveshjen e re të mirëbesimit mes Maqedonisë dhe Greqisë. Por agjencia bullgare e lajmeve

Lexo tërë artikullin

REKLAMA