Edhe kryetarit të Manasitirit i “urohet” falja

Edhe kryetarit të Manasitirit i “urohet” falja

Me transparent “Maskat poshtë” dhe “Urime abolicioni”, një pjesë e protestuesve nga Lëvizja “Protestoj”, sonte prisnin para Tetarit kombëtar në Manastir të arrijë kreu i Manastirit Vlladimir Taleski në hapjen e Festivalit të monodramës. Ata i kishin përgatitur surprizë duke

Lexo tërë artikullin
Fuere: Mesazh i tmerrshëm për paligjshmërinë dhe dështimin e sundimit të ligjit

Fuere: Mesazh i tmerrshëm për paligjshmërinë dhe dështimin e sundimit të ligjit

Ish-ambasadori i BE, Ervan Fuere  në emisionin 10 minuta tha se kjo situatë në Maqedoni demonstron se shoqëria e këtij shteti është plotësisht e ndarë, e polarizuar dhe faji për këtë gjë qëndron te partitë në pushtet, duke promovuar një

Lexo tërë artikullin
Nëse keni vendosur të udhetoni për në Greqi, nesër rruga nga Gjevgjelia do jetë e bllokuar

Nëse keni vendosur të udhetoni për në Greqi, nesër rruga nga Gjevgjelia do jetë e bllokuar

Të pakënaqur me mos-pagesën në kohë të pagave, punonjësit e angazhuar nga kompania greke “Aktor”, e cila e ndërton autostradën Demir Kapi-Smokvicë mëngjesin e nesërm do fillojnë me grevë, njofton Flaka.  Sipas paralajmërimeve të tyre, do bllokohet pjesa e ku

Lexo tërë artikullin
RDK-ja e Fadil Zendelit mbështet protestat e 9 Majit

RDK-ja e Fadil Zendelit mbështet protestat e 9 Majit

“Rilindja Demokratike Kombëtare në vijimësi të mbështetjes së protestave të organizuara nga shoqëria civile dhe subjektet e ndryshme, përkrah protestën e 9 majit si një mundësi që të dëgjohet zëri i pakënaqësisë së shqiptarëve kundër gjendjes së tyre të mjeruar,

Lexo tërë artikullin
Protestuesit “ngjyrosin” KSHZ-në

Protestuesit “ngjyrosin” KSHZ-në

Mijëra protestuesit të cilët tani janë pozicionuar para godinës së Komisionit Shtetëror Zgjedhor, kanë filluar të hedhin topa me ngjyrë drejtë këtij institucioni. Ekipi ynë i cili gjendet në terren raporton se protestuesit njëherë u kanë dhënë policëve dhe gazetarëve

Lexo tërë artikullin
Edhe Prilepi nën ngjyrat e Revolucionit të larmë

Edhe Prilepi nën ngjyrat e Revolucionit të larmë

Edhe Prilepi pjesë e Revolucionit të Larmë. Qytetarë te Prilepit të dëshpëruar nga vendimet e fundit të pushtetit, kërkuan tërheqje të abolicionit jo-kushtetues dhe shtyerje të datës së zgjedhjeve. Flaka

Lexo tërë artikullin
Poposki: Maqedonia do të dalë më e fuqishme

Poposki: Maqedonia do të dalë më e fuqishme

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki, pasdite merr pjesë në konferencën “Ballkani Perëndimor: Drejt ardhmërisë evropiane” që në organizim të Partisë Popullore Evropiane mbahet në Parlamentin Evropian në Bruksel. Siç lajmëron korrespondenti i MIA­s nga Brukseli, së bashku me

Lexo tërë artikullin
Lëshohen ‘bomba’ për mashtrim elektoral para KSHZ-së

Lëshohen ‘bomba’ për mashtrim elektoral para KSHZ-së

Në protestën para KSHZ-së në Shkup, nga protestuesit janë lëshuar edhe disa ‘bomba’ të lidhura me mashtrim elektoral.     

Lexo tërë artikullin
Protest edhe në Tetovë (FOT))

Protest edhe në Tetovë (FOT))

Edhe tetovarët duke parakaluar nëpërmes qendrës së qytetit të tyre e shprehën revoltin e tyre kuinër vendimit për abolicion, kërkuan dorëheqje nga presidneti Ivanov, tërheqje të vendimit për falje dhe shtyerje të datës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të cilat

Lexo tërë artikullin
Halili takoi ambasadorin Reka

Halili takoi ambasadorin Reka

Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Festim Halili, priti në takim Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë Fatos Reka. Në këtë takim të parë, zëvendëskryeministri Halili dhe ambasadori Reka biseduan për situatën aktuale politike në vend, procesin e integrimit,

Lexo tërë artikullin