Ambasada Gjermane në Maqedoni, investon në çerdhen “8 Marsi” në Strugë

Ambasada Gjermane në Maqedoni, investon në çerdhen “8 Marsi” në Strugë

Me ndihmën e Gjermanisë, zgjërohen kapacitetet e çerdhes “ 8 Marsi” në Strugë. Këtë mesazh e solli sot gjatë vizitës së saj në komunën e Strugës, Ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer, njofton INA. Vizita e saj në Strugë, kishte për

Lexo tërë artikullin
Mehmeti: Refugjatëve nga Kosova po u shkelen të drejtat

Mehmeti: Refugjatëve nga Kosova po u shkelen të drejtat

Ka 18 vite që qëndrojnë në Maqedoni por ende nuk u është rregulluar statusi juridik. Ky është fati i refugjatëve të Kosovës. Avokati i Popullit sot ngriti këtë çështje duke akuzuar shtetin se nuk po menaxhon me këto refugjat siç

Lexo tërë artikullin
Llatas në PSP: Nuk jam marrë në pyetje, isha për punët e mia

Llatas në PSP: Nuk jam marrë në pyetje, isha për punët e mia

Kryedaktori i Tv Sitel, Dragan Pavlloviq, i cili është i dyshuar në dy raste të PSP-së, “Total” dhe “Trevnik”, sot pothuajse 1 orë e gjysmë ka qenë në Prokurorinë Speciale Publike. Pas përfundimit të marrjes në pyetje, ai doli nga

Lexo tërë artikullin
Dhuna në Kuvend, Prokuroria Themelore do të hetojë për krim të organizuar

Dhuna në Kuvend, Prokuroria Themelore do të hetojë për krim të organizuar

Prokuroria Themelore Publike do të kërkojë ndihmë nga Prokuroria për krim të organizuar për hetimin e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend. Organi themelor i akuzës ka konstatuar së në zhvillimet e të enjtes ka pasur një varg veprash penale

Lexo tërë artikullin
Prokuroria Speciale Publike: Kandidatët për ministra janë të pastër

Prokuroria Speciale Publike: Kandidatët për ministra janë të pastër

Prokuroria Speciale pas kërkesës së LSDM-së për të vërtetuar “pastërtinë” e kandidatëve për ministra, njofton se asnjëri nga ata nuk është në hetim. Nga PSP-ja njoftojnë se e vetmja që nuk mund të zbulojnë është se aka procedurë parahetimore, e

Lexo tërë artikullin
Policia doganore në grevë urie, mbyllet pika kufitare Greqi-Maqedoni

Policia doganore në grevë urie, mbyllet pika kufitare Greqi-Maqedoni

Kalimi kufitar “Dojrani i Vjetër” do të jetë i mbyllur për kalimin e makinave për shkak të grevës 24 orëshe të policisë doganore në Greqi, prej orës 21:00, njoftojnë nga MPB. Gjithashtu prej mesnate, kalimi kufitar “Evzoni” do të jetë

Lexo tërë artikullin
Bogoevski: Dua ta shoh Gruevskin në burg

Bogoevski: Dua ta shoh Gruevskin në burg

Pavle Bogoevski, i cili u bë deputeti i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, gjatë periudhës që po mbaheshin protestat e Revulucionin Laraman periudhën pas publikimit të bombave të opozitës aso kohe, sot gjatë fjalës së tij në Kuvend ka thënë se

Lexo tërë artikullin
Sonte në mesnatë votohet qeveria e re, vazdhon debati në Kuvend

Sonte në mesnatë votohet qeveria e re, vazdhon debati në Kuvend

“Kemi hyrë në skenarë për provokime. Talat Xhaferi na drejtohet në gjuhën shqipe vetëm deputetëve të VMRO DPMNE-së, me arsyetimin se shpesh e cilësojmë atë si deputet. Me ligj ende ai nuk mund të përdorë gjuhën shqipe në Kuvend për

Lexo tërë artikullin
Poposki: “Koha do të dëshmojë se kemi bërë hapa të mëdha”

Poposki: “Koha do të dëshmojë se kemi bërë hapa të mëdha”

Integrimet evropiane dhe euroatlantike ishin prioritete më të larta strategjike. Në periudhën e kaluar janë bërë shumë punë, por mbeten ende shumë punë të cilat duhet të bëhen. Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki sot në konferencën për shtyp

Lexo tërë artikullin
Ristovski: Heqja e testimit ekstern paraqet populizëm dhe politikë ditore

Ristovski: Heqja e testimit ekstern paraqet populizëm dhe politikë ditore

Përmes një konference shtypi të Spiro Ristovskit të VMRO-DPMNE-së, kjo parti vlerëson se paralajmërimet e vendimeve të para të Qeverisë së re nuk janë zgjidhje që përmirësojnë cilësinë e, siç thotë, proceseve të filluara. Sipas ish ministrit të Punës dhe Politikës

Lexo tërë artikullin

REKLAMA