Ahmeti: I kthehemi normalitetit, por Qeveria e re nuk do ta ketë të lehtë

Ahmeti: I kthehemi normalitetit, por Qeveria e re nuk do ta ketë të lehtë

“Unë kam biseduar edhe me zotin Zoran Zaev se ne nuk duhet të japin porosi frikësuese për opizitën, jo mesazhe se do të burgosim sot ose nesër, pasi Zaevit i duhet të jetë stabil si kryeministër. Ne nuk mund të

Lexo tërë artikullin
Griezmann: Juve fiton Championsin, Buffon merr “Topin e artë”

Griezmann: Juve fiton Championsin, Buffon merr “Topin e artë”

Sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, në një intervistë të dhënë për media nënvizoi se skuadra e tij e ka përmbushur objektivin me praninë në gjysmëfinale të Championsit. A e patë ndeshjen e Real Madridit ndaj Celta? Po, pati

Lexo tërë artikullin
Be-ja dha donacion për Agjencionin për Ushqim dhe Veterinari disa automjete dhe paisje të reja

Be-ja dha donacion për Agjencionin për Ushqim dhe Veterinari disa automjete dhe paisje të reja

Zoran Popovski, drejtori i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV), pret që në periudhën e ardhshme të paktën të dyfishohet rritja e efektivitetit në punën e institucionit. Këtë, siç tha, e mundëson donacioni nga Bashkimi Evropian në pajisje dhe automjete

Lexo tërë artikullin
Absolventët e UT-së e festuan përfundimin e studimeve

Absolventët e UT-së e festuan përfundimin e studimeve

Apsolventët e gjeneratës 2016/17 të Universitetit të Tetovës, me një mbrëmje festive e shënuan përfundimin e studimeve të tyre. Parlamenti Studentor i Universitetit të Tetovës, këtë vit u përkujdes që mbrëmja solemne e apsolventëve të organizohet në Hotel Drini në

Lexo tërë artikullin
Në Maqedoni ka 418 persona të moshës mbi 100 vjeçare

Në Maqedoni ka 418 persona të moshës mbi 100 vjeçare

Në Maqedoni ka së paku 418 pacient që kan mbi 100 vjet. Shumica e tyre janë të gjinisë femërore, dhe më shumë gjysma gjinden në Shkup dhe rethinë, transmeton FLAKA. Të gjithë kan sigurim aktiv shëndetësor, tregojnë të dhënat e “Termini

Lexo tërë artikullin
LSDM: “Në Kuvend do të ngrihet propozim për pezullim të testimit ekstern”

LSDM: “Në Kuvend do të ngrihet propozim për pezullim të testimit ekstern”

LSDM-ja paralajmëroi se në Parlament do t’i parashtrojnë propozim-ndryshimet e ligjeve për arsim fillor dhe të mesëm me të cilin do të pezullohet testimi ekstern. “Presim me procedurë të shkurtuar të miratohen ndryshimet ligjore dhe që nga ky vit të

Lexo tërë artikullin
Në shtator Gjimnazi i Sarajit do të hap dyert edhe për të rriturit

Në shtator Gjimnazi i Sarajit do të hap dyert edhe për të rriturit

Nga shtatori i këtij viti, banorët e komunës së Sarajit që nuk arritën shkollimin e tyre ta përfundojnë në kohë të rregullt, do të kenë mundësi që të regjistrohen në shkollën e natës. Kryetari i komunës së Sarajit Bekim Murati

Lexo tërë artikullin
LSDM-ja shpreson në formimin e qeverisë së re brenda 10 ditëve

LSDM-ja shpreson në formimin e qeverisë së re brenda 10 ditëve

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do të takojë kreun e

Lexo tërë artikullin
Vetëm në pesë muaj vdesin 61 foshnja në Maqedoni

Vetëm në pesë muaj vdesin 61 foshnja në Maqedoni

Për vetëm pesë muaj, në Klinikën e Gjinekologjisë të Shkupit kanë vdekur 61 fëmijë të sapolindur, duke e çuar në 30% numrin e përgjithshëm të vdekshmërisë të të sapolindurve, përcjell A1on, transmeton Flaka. “Ky është rekord i ri, rekord i

Lexo tërë artikullin
Gruevski: “Asnjë mandatar deri tani nuk është detyruar të nënshkruajë garancione”

Gruevski: “Asnjë mandatar deri tani nuk është detyruar të nënshkruajë garancione”

Ish kryeministri i vendit, Nikolla Gruevski, sot deklaroi se është mirë që me përpjekjet e përbashkëta të qytetarëve që protestojnë çdo ditë, me përpjekjen e OBRM-PDUKM-së dhe grupin e saj parlamentar, të presidentit është krijuar situatë ku Zoran Zaevi është

Lexo tërë artikullin

REKLAMA