Taravari në SHBA, priten takime me përfaqësues të Kongresit dhe Departamentit

Taravari në SHBA, priten takime me përfaqësues të Kongresit dhe Departamentit

Dr.Arben Taravari, sekretari Gjeneral Lëvizjes për Reforma -PDSH qëndron për një vizitë të shkurtër në SHBA i ftuar në një seancë të Komitetit për Politikë të Jashtme të Departamentit të Shtetit Amerikan, njofton Flaka  Në këtë konferencë marrin pjesë shumë

Lexo tërë artikullin
DENONCIMI | Trajtimi jonjerëzor ndaj pacientëve  i Dr. – Specialistit të radiodiagnostikës

DENONCIMI | Trajtimi jonjerëzor ndaj pacientëve i Dr. – Specialistit të radiodiagnostikës

E di që shëndetësia tek ne nuk funksionon, qe është një kaos i madh me zero kushte dhe me zero profesionalizëm, mire ama rasti që më ndodhi mua para disa ditëve më revoltoi, shqetësoi dhe ofendoi aq shumë sa që

Lexo tërë artikullin
Mateç, shiu nuk ndalin, fshat nën ujë | VIDEO

Mateç, shiu nuk ndalin, fshat nën ujë | VIDEO

Shiu i cili intensivisht po bie pothuajse më shumë se  një orë në Komunën e Lipkovës, në fshatin Mateç ,përveç rrugëve i ka vërshuar edhe shtëpitë e vendasve. Ata mundohen ta largojnë ujin, mirëpo po hasin në probleme sepse shiu

Lexo tërë artikullin
Vangelovski nuk e komenton lirimin e Koçanit

Vangelovski nuk e komenton lirimin e Koçanit

Sead Koçan, biznesmeni i dyshuar në rastin “Trust” nga Prokuroria Speciale, është operuar dhe ende nuk dihet se kur Këshilli Penal i Gjykatës Themelore Shkupi 1 do të vendosë rreth ankesës së Prokurorisë Speciale kundër vendimit të gjykatësit të procedurës

Lexo tërë artikullin
Georgievski: Ndryshimet nuk do të jenë as të lehta, por as të shpejta

Georgievski: Ndryshimet nuk do të jenë as të lehta, por as të shpejta

“Pushteti aktual i ka strukturat e saj në MPB, biznes, gjyqësor, media”, thotë për “DW”, lideri i VMRO-Popullore dhe ish kryeministri, Lubço Georgievski. Në këtë situatë, sipas tij, ndryshimet nuk do të jenë as të lehta, por as të shpejta.

Lexo tërë artikullin
Kasami takoi Zhbogarin, ja detajet e takimit

Kasami takoi Zhbogarin, ja detajet e takimit

Sot, kryetari i Lëvizjes BESA,  Bilall Kasami u takua me ambasadorin e Bashkimit Evropian në Maqedoni,  Samuel Zhbogar. “Në këtë takim miqësor u diskutua për aktualitetet politike dhe sfidat me të cilat është duke u përballur Maqedonia në rrugën e

Lexo tërë artikullin
Victoria Beckham: Pse mbaj syze dielli gjithmonë

Victoria Beckham: Pse mbaj syze dielli gjithmonë

Victoria Beckham tregon pse ajo shpesh shfaqet me syzlle dielli, dhe kjo pasi “është gjithë natën” me fëmijët e saj. Ish Spice Girls duke folur në Hong Kong ku ndodhet për dyqanin e saj të modës, thotë: “Unë i dua

Lexo tërë artikullin
Vajza e kujt është kjo bukuroshe?

Vajza e kujt është kjo bukuroshe?

Një yll ndërkombëtar festoi dje ditëlindjen e 13-të të vajzës me një postim të rrallë në rrjetet sociale, por a e gjeni dot se kush është? Gwyneth Paltrow, 44 vjeçe, ka postuar në Instagram një foto të vajzës së saj

Lexo tërë artikullin
“Jam 50 vjeç, po punoj më shumë se kurrë”

“Jam 50 vjeç, po punoj më shumë se kurrë”

Salma Hayek është një nga femrat më të bukura në botë. Këtë e vërteton më së miri me fotot e reja për revistën Rhapsody Magazine për United Airlines. 50-vjeçarja shfaqet mahnitëse me fustanet e saj në fotot e mrekullueshme. Në

Lexo tërë artikullin
3 ditë pa ngrënë forcon imunitetin

3 ditë pa ngrënë forcon imunitetin

Nutricionistët nuk e këshillojnë dhe thonë se ajo është e dëmshme për shëndetin, por një studim i fundit pretendon se ka vërtetuar shkencërisht efektet pozitive të mosushqyerjes për tre ditë. Studimi është kryer nga shkencëtarë të Universitetit të Kalifornisë së

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

PARTNER