“Lagja e Trimave”, avokatët kundërshtojnë videon e Prokurorisë Publike

“Lagja e Trimave”, avokatët kundërshtojnë videon e Prokurorisë Publike

Në seancën e sotme gjyqësore, Prokuroria Publike prezantoi video incizimin nga përleshja e armatosur në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë të para dy viteve. Me këtë video-regjistrim Prokuroria pretendon të dëshmojë se Policia i ka bërë në kohë paralajmërim Grupit

Lexo tërë artikullin
Elezi: “Rrezikohet bllokimi total i komunave”

Elezi: “Rrezikohet bllokimi total i komunave”

Shiret Elezi, ministrja e vetëqeverisjes lokale ka shprehur shqetësim serioz për bllokim total të komunave pas 15 majit ku skadon afati i krerëve të Komunave nga kompetencat dhe ushtrimi i detyrës. Ajo shpreh shqetësim duke paralajmëruar se ndërmarrjet publike, çerdhet,

Lexo tërë artikullin
LSDM: “Taksa Radiodifuzive do të hiqet, asgjë nuk varet nga Gruevski”

LSDM: “Taksa Radiodifuzive do të hiqet, asgjë nuk varet nga Gruevski”

LSDM-ja përmes një kumtese për opinionin ka reaguar ndaj deklaratave të Nikolla Gruevskit, i cili tha se heqja e taksës radio-difuzive do të partizonte servisin publik. Nga LSDM thonë se qytetarët e Maqedonisë nuk do të paguajnë taksë radiodifuzive dhe

Lexo tërë artikullin
Bllokohen pronat dhe llogaritë e Sead Koçanit

Bllokohen pronat dhe llogaritë e Sead Koçanit

Prona dhe tre xhirollogaritë e firmës ”Transmet” janë ngrirë, vërtetojnë nga Prokuroria Speciale Publik. Por, xhirollogaria e Tv Nova nuk është ngrirë ende, e as të personave fizik, ndërkaq nuk mund të tjetërsohen prona dhe zyrat e televizionit. Të gjitha

Lexo tërë artikullin
Vazdhojnë protestat e iniciativës “Për Maqedoni të Përbashkët”

Vazdhojnë protestat e iniciativës “Për Maqedoni të Përbashkët”

Edhe sonte kanë vijuar protestat e “Për Maqedoni të Përbashkët”. Organizatori i protestës kërkoi nga presidenti Gjorge Ivanov që mos të pranojë asnjë garanci nga shumica e re parlamentare dhe të mos i dorëzojë mandatin për formimin e Qeverisë. Protestuesit

Lexo tërë artikullin
Delegacion i Dhomës së përfaqësuesve të SHBA-së vizitoi sot Maqedoninë

Delegacion i Dhomës së përfaqësuesve të SHBA-së vizitoi sot Maqedoninë

Sot një delegacion i përfaqësuesve të Kongresit Amerikan vizitoi Maqedoninë, si pjesë e një vizite rajonale për të diskutuar çështje nga më të ndryshmet, duke përfshirë klimën politike demokratike dhe zhvillimin ekonomik të rajonit të Ballkanit. Delegacioni dypartiak, i udhëhequr nga

Lexo tërë artikullin
Janeva për Deutsche Welle: “Gruevski do të përgjigjet”

Janeva për Deutsche Welle: “Gruevski do të përgjigjet”

Prokurorja speciale Katica Janeva në një intervistë për Deutsche Welle është shprehur optimiste se ekipit të saj do ti vazhdohet mandati për të punuar dhe për të zbardhur rastet e nisura. Ajo tha se në 10 vitet e kaluara në

Lexo tërë artikullin
Gordana Geshovska largohet nga Prokuroria Themelore e Shkupit

Gordana Geshovska largohet nga Prokuroria Themelore e Shkupit

Petar Anevski, kryetar i Këshilli të prokurorëve, bën të ditur se Jovan Cvetanovski do të jetë kryeprokuror i Prokurorisë së Shkupit në vend të Gordana Geshovskës. Anevski deklaroi se pas mbarimit të mandatit të kryeprokurores së deritanishme, Gordana Geshovskës, mandat që përfundon pas katër

Lexo tërë artikullin
Revizioni, thuajse 1.9 mln euro në llogari të VMRO-DPMNE-së

Revizioni, thuajse 1.9 mln euro në llogari të VMRO-DPMNE-së

Gjatë 2016-së VMRO DPMNE-ja përmes donacioneve ka mbledhur thuajse 1.9 milion euro. Sipas të dhënave të cilat partitë i kanë dorëzuar në Revizorin Shtetëror, donacione për këtë parti kanë dhënë 5.880 persona dhe disa kompani. Në mesin e donatorëve është

Lexo tërë artikullin
Ministri Nuhiu: “27 prilli ishte skenar pretekst me qëllim që Presidenti të shpallte gjendje lufte”

Ministri Nuhiu: “27 prilli ishte skenar pretekst me qëllim që Presidenti të shpallte gjendje lufte”

Ministri i Brendshëm Agim Nuhiu duke shpjeguar zhvillimet brenda dikasterit që drejton më 27 prill, thotë se paraprakisht MPB dhe Shtabi operativ kishte hartuar tre plane të mundshme për t’u ballafaquar me vazhdën e protestave. Nuhiu tha se planet kanë

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

PARTNER