Protesta po mbahen edhe në Kumanovë

Protesta po mbahen edhe në Kumanovë

Përpos në Shkup dhe në Tetovë, protesta po mbahen edhe në qytetin e Kumanovës. Protesta është e organizuar nga lëvizja “Protestoj”. Sipas gazetarit të televizionit Shenja nga tereni, protestuesit po shëtisin rrugës së qytetit duke brohoritur “Dorëheqje, dorëheqje”, “Nuk ka

Lexo tërë artikullin
Tronditet Apple, shitjet e iPhone bien me 18%

Tronditet Apple, shitjet e iPhone bien me 18%

Për herë të parë në histori të telefonit iPhone, Apple pritet të njoftojë rënie në shitje krahasuar me të njëjtën periudhë me vitin e kaluar. Çereku i parë i këtij viti ka qenë më i tmerrshmi në shitje në 13

Lexo tërë artikullin
Zyra e Ivanovit shndërrohet në fasadë kolorishë

Zyra e Ivanovit shndërrohet në fasadë kolorishë

Protestuesit sonte plotësisht kanë ngjyrosur zyrën e Presidentit Gjorgje Ivanov.  Nga të gjitha anët brohoritet ” Dorëheqje, dorëheqje!”, “Nuk kemi frikë”, kjo vjen si përgjigje të arrestimeve nga zv/ministri i MPB-së Mitko Çavkov. Protesta e filluar sonte në Shkup ka

Lexo tërë artikullin
Sonte në Tetovë mbahen dy protesta, protestojnë edhe mbështetësit e Gruevskit

Sonte në Tetovë mbahen dy protesta, protestojnë edhe mbështetësit e Gruevskit

Në Tetovë përpos protestave kundër vendimit të presidentit Gjorge Ivanov për falje të politikanëve, po mbahen edhe kundra- protesta. Kundra protestuesit kërkojnë që zgjedhjet të mbahen më 5 qershor ngase, sipas tyre vetëm në këtë mënyrë do të mund që

Lexo tërë artikullin
Protesta në Tetovë pa ndonjë jehonë të madhe

Protesta në Tetovë pa ndonjë jehonë të madhe

Ashtu sikurse në Gostivar ku nuk pati më shumë se 500 protestues nga gjitha etnitetet, edhe në Tetovë protesta kalon nënhijen e numrit të vogël të protestuesve, njofton Flaka. Duke u nisur nga fakti se qyteti i Tetovës është një

Lexo tërë artikullin
Dita e 13-të e Lëvizjes #Protestoj (FOTO)

Dita e 13-të e Lëvizjes #Protestoj (FOTO)

Edhe dita e 13-të e Lëvizjes qytetare #Protestoj filloi me agjendln e njëjtë. Proetsuesit marshin e tyre e filluan nga zyrat e Prokurorisë Speciale Publike në Shkup, në terminin e zakonshëm, aty rreth orës 18, njofton Flaka.  Në protestën e

Lexo tërë artikullin
KSHZ-ja duhet të miraton raportin për kryqëzimin e të dhënave

KSHZ-ja duhet të miraton raportin për kryqëzimin e të dhënave

Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) sonte duhet ta mbajë mbledhjen e 35 me radhë, njofton Flaka. Në këtë sencë, anëtarët e KSHZ-së duhet ti shqyrtojnë dhe miratojnë raportet nga kryqëzimi, verifikimet nga terreni dhe ato administrative, për shkak të azhurnimit të

Lexo tërë artikullin
Ndërprerje e komunikacionit në Presekë

Ndërprerje e komunikacionit në Presekë

Për shkak të minimit nesër në ndërprerje do të jetë komunikacioni në aksin rrugor Kërçovë-Ohër, në Presekë. Minimi do të bëhet nga ora 13 deri në orën 15 në interval prej 15 minutave.

Lexo tërë artikullin
LSDM: Kriminelët shëtisin të lirë

LSDM: Kriminelët shëtisin të lirë

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë së bashku me qytetarët e Maqedonisë, kërkon që presidenti Gjorge Ivanov ta tërheqë vendimin e turpshëm për abolim dhe të ofrojë dorëheqje, është qëndrimi i LSDM-së që iu përcoll sot ambasadorit të Norvegjisë Arni Bjornstad, në

Lexo tërë artikullin
BE nuk mohon se janë të mundshme sanksione ndaj politikanëve maqedonas

BE nuk mohon se janë të mundshme sanksione ndaj politikanëve maqedonas

“Është e mundur të përpilohet një e ashtuquajtur listë e zezë për politikanët maqedonas”, thonë burime nga BE-ja, njofton Flaka.  Bashkimi Evropian nuk dëshiron të spekulojë, ndonëse burime jozyrtare diplomatike konfirmojnë se Komisioni Evropian në kuadër të Shërbimit të Veprimit

Lexo tërë artikullin

REKLAMA