Në luftë me veten

Në luftë me veten

Teksa ishte duke shkuar për në punë, një britanik pa në pjesën e pasme të makinës së tij një pulëbardhë, e cila dukej se ishte mjaft e zemëruar. Ai nuk ngurroi ta filmonte, teksa shpendi ishte duke i bërtitur në

Lexo tërë artikullin
Kujtesa përmes fotografisë

Kujtesa përmes fotografisë

Viktimat nuk mund të flasin, por përmes fakteve është i mundur dokumentimi i së shkuarës. Terrori dhe gjenocidi serb në Kosovë përgjatë luftës, është në thelb të ekspozitës së çelur në Muzeun Historik Kombëtar, që ka për qëllim mosharrimin dhe

Lexo tërë artikullin
Ratajkowski tregon “asetet”

Ratajkowski tregon “asetet”

Emily Ratajkowski na tregoi “asetet” e saj në një foto me bikini të postuar të enjten në Instagram. Modelja 24-vjeçare po kalon disa ditë pushimi me miqtë, por nuk i harron kurrë miliona ndjekësit që ka në rrjetet sociale. Kohët

Lexo tërë artikullin
Shumë të bukura çizmet!

Shumë të bukura çizmet!

Kourtney Kardashian po poston gjithmonë e më shumë foto të “nxehta” që kur u nda në verë nga bashkëshorti i saj Scott Disick. Kësaj radhe, 36-vjeçarja postoi në Instagram 3 foto ku pozonte në mënyrë provokuese në një karrike të

Lexo tërë artikullin
OEVMP: kriza politike mund të kthejë ekonominë në regres

OEVMP: kriza politike mund të kthejë ekonominë në regres

Vendimi i presidentit, Gjorge Ivanov, për t’i falur mbi 50 politikanë dhe bashkëpunëtorë të tyre ka nxitur reagimin e komunitetit të biznesit në vend. Oda e Maqedonisë Veriperëndimore konsideron se zhvillimet e fundit politike mund të kthejnë në regres ekonomik

Lexo tërë artikullin
Policia nga e tërë Maqedonia është mbledhur në Shkup?

Policia nga e tërë Maqedonia është mbledhur në Shkup?

Selia e VMRO-DPMNE-së është rrethuar nga të gjitha anët me rrethoja hekuri, sepse sonte është paralajmëruar protestë më e madhe se jo e djeshmja. Shkupi prej mbrëmë dhe gjatë tërë ditës së sotme është i blinduar nga forcat policore, të

Lexo tërë artikullin
VV: Elita maqedonase ka aleatët shqiptarë…

VV: Elita maqedonase ka aleatët shqiptarë…

Lëvizja VETËVENDOSJE! po përcjell me vëmendje ngjarjet e fundit që po ndodhin në Maqedoni, protestat e demonstratat kundër presidentit Ivanov dhe kundër Ministrisë së Drejtësisë, transmeton Telegrafi Maqedoni. Këto protesta nisën pasi që presidenti maqedonas Gjorge Ivanov shpalli me dekret

Lexo tërë artikullin
LIVE: Presidenti Ivanov në intervistë të përbashkët për disa televizione

LIVE: Presidenti Ivanov në intervistë të përbashkët për disa televizione

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov po mban një intervistë të përbashkët, me kryeredaktorët kryesor të disa televizioneve, lidhur me vendimin e tij për ndërprerjen e përgjithshme të të gjitha procedurave kundër politikanëve dhe bashkëpunëtorëve të tyre për rastet

Lexo tërë artikullin
FRODEM: Gruevski nuk e refuzoi faljen e Ivanovit dhe me këtë e pranoi se është fajtor

FRODEM: Gruevski nuk e refuzoi faljen e Ivanovit dhe me këtë e pranoi se është fajtor

Nikolla Gruevski nuk e refuzoi faljen e Ivanovit dhe me këtë e pranoi se praktikisht është fajtor. Shqetëson fakti se me çfarë lehtësie po i ndërron faktet dhe manipulimet me të cilat para nesh shikon në sy dhe na gënjen.

Lexo tërë artikullin
Pitter Vanhoutte ka një mesazh për Ivanovin

Pitter Vanhoutte ka një mesazh për Ivanovin

“Është koha për ndryshim. Së bashku, mundeni!”, ka shkruar në postimin e tij, eksperti belg Pitter Vanhoutte. Në stilin e tij, postimit i është bashkangjithur një mace, ku Vanhoutte falënderon presidentin Ivanov, pasi ka bërë që njerëzit të kuptojnë se

Lexo tërë artikullin

REKLAMA