Amber i shpëton dënimit me burg

Amber i shpëton dënimit me burg

Bashkëshortja e Johnny Depp, Amber Heard arriti ta shmangë dënimin për marrjen e dy qenve të çiftit në Australi në mënyrë të paligjshme. Përpara gjykatës, aktorja u deklarua fajtore, ndaj akuzave se kishte falsifikuar dokumentet, me shpresën t’i kalonte kështu

Lexo tërë artikullin
Njihuni me femrën me këmbët më të forta

Njihuni me femrën me këmbët më të forta

Modelja e fitnesit, Natascha Encinosa, fitoi zemrat e mijëra njerëzve në internet kur postoi një fotografi në Instagram. Encinosa shpërndan rregullisht fotografi në Instagram të trupit të saj, por më 14 shkurt ajo bëri diçka më ndryshe. Ajo postoi një

Lexo tërë artikullin
Adam Levine dhe Behati Prinsloo, aksident me makinë

Adam Levine dhe Behati Prinsloo, aksident me makinë

Adam Lavine dhe bashkëshortja e tij shtatzënë, Behati Prinsloo, janë përfshirë në një aksident të vogël me makinë pasditen e së dielës. Vokalisti i “Maroon 5” dhe partnerja e tij modele, kanë qenë duke u larguar nga një restorant i

Lexo tërë artikullin
Dajmanovski : Nuk duhet falen ata që janë nën hetime

Dajmanovski : Nuk duhet falen ata që janë nën hetime

Dhjetëra qytetarë në Kumanovë protestuan qetë para Gjykatës Themelore në Kumanovë. Ata kërkuan tërheqjen e vendimit për falje nga ana e presidentit Gjorge Ivanov, por duke bërë thirrje edhe për dorëheqjen e tij. “Ne jemi mbledhur këtu për të kërkuar

Lexo tërë artikullin
A sjellin protestat ndryshim për të mirën e shqiptarëve ?

A sjellin protestat ndryshim për të mirën e shqiptarëve ?

Mbështetja që u dha nga Lëvizja Besa dhe Uniteti ndaj protestave të sontme në Shkup, po trajtohet në shumë dimensione. Politikologu Lulzim Selami, në prononcimin për FLAKA, thotë se çështjet kryesore që parashtrohen në këtë periudhë të “protestave” për shqiptarët

Lexo tërë artikullin
Bursat nga Qeveria Amerikane para studentëve të UT-së

Bursat nga Qeveria Amerikane para studentëve të UT-së

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Republikën e Maqedonisë, më 19 prill 2016 (e martë), për studentët e Universitetit të Tetovës do të organizojnë prezantimin: “Bursat nga Qeveria Amerikane”, njofton FLAKA. Në këtë aktivitet do të marrin pjesë,

Lexo tërë artikullin
Ka përfunduar protesta para Qeverisë

Ka përfunduar protesta para Qeverisë

Ka përfunduar protesta para Qeverisë, kundër vendimit të presidentit Ivanov, për të falur politikanët ndaj të cilëve është nisur procedurë gjyqësore. Protesta e sotme kaloi në atmosferë të qetë dhe pa ndonjë incident serioz. Gjithçka filloi para zyrës së Prokurorisë

Lexo tërë artikullin
BE konfirmon, të premten në Vjenë do të ketë takim të liderëve

BE konfirmon, të premten në Vjenë do të ketë takim të liderëve

Komisioni Evropian zyrtarisht konfirmoi se u është dërguar ftesë liderëve të katër partive më të mëdha politike në Maqedoni për organizimin e takimit të liderëve gjatë ditës së premte në Vjenë, së bashku me eurodeputetët Ivo Vajgl, Richard Howitt dhe

Lexo tërë artikullin
PSP, ja cilët prokurorë refuzuan abolimin nga Ivanov

PSP, ja cilët prokurorë refuzuan abolimin nga Ivanov

Tre prokurorët e Prokurorisë Speciale që ishin falur nga presidenti Ivanov i kanë shkruar letër atij duke kërkuar shfuqizimin e vendimit. Fatime Fetai, Lile Stefanova dhe Gavril Bubevski thonë se falja e tyre është bërë në bazë të një ligji

Lexo tërë artikullin
Ajshe Selmani zgjidhet kryetare e FG-BDI në Tearcë

Ajshe Selmani zgjidhet kryetare e FG-BDI në Tearcë

Në fshatin Sllatinë u zhvilluan kuvendet e degës së Forumit Rinor dhe të degës së Forumit të Gruas në Komunën e Tearcës. Prezent në punën e kuvendit ishin sekretari i BDI-së Abdilaqim Ademi, zv-kryeministri Festim Halili, Ministri Arsimit Pishtar Lutfiu,

Lexo tërë artikullin

REKLAMA