Back to homepage

Maqedoni

Kovaçevski dhe Petkov shprehin rëndësinë e nxitjes së bashkëpunimit ndërmjet universiteteve shtetërore në të dyja vendet

Kovaçevski dhe Petkov shprehin rëndësinë e nxitjes së bashkëpunimit ndërmjet universiteteve shtetërore në të dyja vendet

Kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, Dimitar Kovaçevski dhe Kiril Petkov sot në Sofje, në kuadër të programit të vizitës zyrtare të Qeverisë së Maqedonisë, vizituan Universitetin Shtetëror “Shën Klementi i Ohrit”, përcjell FLAKA. Sipas shërbimit për shtyp qeveritar,

Read Full Article
Maqedoni, tetë milionë euro do të shpenzohen për pastrimin e borës

Maqedoni, tetë milionë euro do të shpenzohen për pastrimin e borës

Tetë milionë euro është vlera e kontratave që institucionet shtetërore kanë lidhur me kompanitë private të mekanizimit, punëtorëve, kripës dhe zhavorrit për mirëmbajtjen e rrugëve dhe rrugicave në kushte dimërore për sezonin 2021-2022, thuhet në raportin e Qendrës për komunikim

Read Full Article
Rikthimi i masave paraprake, Grubi: Autoritet kosovare do të reflektojnë

Rikthimi i masave paraprake, Grubi: Autoritet kosovare do të reflektojnë

Zëvendëskryeministri i parë Maqedonisë së Veriut, Artan Grupi ka reaguar ndaj kufizimeve që Kosova ka vendosur për personat që hyjnë në Kosovë, të cilët duhet të dëshmojnë se janë të vaksinuar me tri doza të vaksinës Anti-COVID, apo me dy

Read Full Article
Bisedë telefonike Osmani-Chollet

Bisedë telefonike Osmani-Chollet

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Derek Chollet, këshilltar në Departamentin e Shtetit Amerikan. Bashkëbiseduesit shkëmbyen mendime mbi situatën aktuale të sigurisë në Evropë dhe zhvillimet aktuale në dhe rreth Ukrainës. U

Read Full Article
RMV, kallëzim penal për dy qytetarë për ndërtim pa leje

RMV, kallëzim penal për dy qytetarë për ndërtim pa leje

Dy qytetarë, njëri 63 vjeçar e tjetri 66 vjeçar, dyshohen për ndërtim pa leje në qytetin e Strugës, ndërtime të realizuara në vitin e kaluar, transmeton Portalb.mk. I dyshuari 63 vjeçari N.B. nga Veleshta e Strugës dyshohet se ka kryer veprën

Read Full Article