Back to homepage

Maqedoni

Mbledhja e përbashkët në Sofje, Grubi: Hapim një kapitull shumë të rëndësishëm për vendin dhe qytetarët tanë

Mbledhja e përbashkët në Sofje, Grubi: Hapim një kapitull shumë të rëndësishëm për vendin dhe qytetarët tanë

Në prag të mbledhjes së përbashkët të dy qeverive në Sofje agjendën e ditës së sotme e filluam me pritjen zyrtare nga ana e kryeministrit Petkov dhe kabinetit të tij, e me këtë rast po hapim një kapitull shumë të

Read Full Article
Organizuan transport të udhëtarëve pa licencë në Kërçovë, kallëzim penal për dy persona

Organizuan transport të udhëtarëve pa licencë në Kërçovë, kallëzim penal për dy persona

Zyra e jashtme për punë kriminalistike në Kërçovë ka parashtruar kallëzim penal kundër F.M.(41) dhe D.S.(47) nga Kërçova dhe një objekti juridik në pronësi të D.S. për shkak se dyshohen se kanë kryer veprën penale “organizim të transportit publik pa

Read Full Article
Trençevska: Angazhimi i qeverisë është që paga minimale jetë 18 mijë denarë

Trençevska: Angazhimi i qeverisë është që paga minimale jetë 18 mijë denarë

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jovanka Trençevska, sot pasdite ka takuar kryetarin e Lidhjes së Sindikatave të Maqedonisë, Darko Dimovski. Temë e takimit të sotëm, i cili u mbajt me ftesë të ministres Trençevska, ishte diskutimi i premtimit të

Read Full Article
Boçvarski: Në vitin 2023 do të kemi Korridorin 8 të rikonstruktuar tërësisht

Boçvarski: Në vitin 2023 do të kemi Korridorin 8 të rikonstruktuar tërësisht

Korridori 8 nga ana jonë, gjegjësisht autostrada Rankovce-Kriva Pallankë, korsia e tretë deri në Deve Bair dhe rehabilitimi i plotë i rrugës ekzistuese duhet të përfundojë deri në mesin e vitit 2023, e cila do të ketë Korridorin 8 krejtësisht

Read Full Article
Ѓоковиќ би можел да настапи на Ролан Гарос

Ѓоковиќ би можел да настапи на Ролан Гарос

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе настапи на годинешниот Ролан Гарос иако не е вакциниран против коронавирусот, јавуваат италијанските и француските медиуми. Можноста за настап на Ѓоковиќ кому поради вакциналниот статус му забранија учество овој месец на Австралија опен, се

Read Full Article