Asnjë fajtor për zjarrin në spitalin modular, Prokuroria thotë se vendimi është duke u përgatitur

Asnjë fajtor për zjarrin në spitalin modular, Prokuroria thotë se vendimi është duke u përgatitur

Po bëhen gati 10 muaj nga tragjedia në Spitalin modular në Tetovë, ndërsa prokuroria ende nuk ka drejtuar gishtin ndaj askujt si i fajtor për rastin, edhe pse muaj më parë u tha se do të ngriten padi ndaj 4

Read Full Article
Zelensky: Mbrojtja e Ukrainës kushton 5 miliardë dollarë në muaj

Zelensky: Mbrojtja e Ukrainës kushton 5 miliardë dollarë në muaj

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka vlerësuar koston mujore të mbrojtjes së Ukrainës kundër pushtimit rus. Ai ka deklaruar se vendit të tij i kushton pesë miliardë dollarë në muaj mbrojtja kundër pushtuesit rus. “Kjo është një luftë për të

Read Full Article
Ukraina deri më tani ka blerë 50 dronë turk Bayraktar TB2

Ukraina deri më tani ka blerë 50 dronë turk Bayraktar TB2

Ministri ukrainas i Mbrojtjes, Oleksy Reznikov zbuloi të martën se Ukraina ka marrë 50 dronë të armatosur nga kompania turke e armëve Baykar që nga pushtimi i Rusisë më 24 shkurt. Reznikov falënderoi ukrainasit dhe Baykar për dhurimin e tre

Read Full Article
LSDM: Kovaçevski mbrojti identitetin maqedonas, Mickoski mbështeti rezolutën kontroverse të PPE-së

LSDM: Kovaçevski mbrojti identitetin maqedonas, Mickoski mbështeti rezolutën kontroverse të PPE-së

Ka një ndryshim të madh, qytetarët e shohin dhe e njohin qartë. Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski dhe Qeveria që ai drejton kujdesen për interesat kombëtare dhe dinjitetin e të gjithë qytetarëve. Kovaçevski mbron fuqishëm identitetin maqedonas si

Read Full Article
Mickoski: Propozimi francez erdhi pasi qeveria e pranoi, kam informacione se një ekip negociator po zhvillon bisedime sekrete në Sofje

Mickoski: Propozimi francez erdhi pasi qeveria e pranoi, kam informacione se një ekip negociator po zhvillon bisedime sekrete në Sofje

Kërkesat e Sofjes zyrtare janë aq maksimaliste sa që edhe ata që janë aty këto 2-3 ditë dhe negociojnë në emër të qytetarëve pa e di se çfarë mandati u ka dhënë. Ato kërkesa nuk janë të pranueshme sepse janë

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare