Back to homepage

Editoriale

Ukraina dhe një mësim për Perëndimin!

Ukraina dhe një mësim për Perëndimin!

Pak vende perëndimore kanë kapacitetin për të prodhuar armë të reja, pjesë këmbimi dhe municione me shpejtësinë e kërkuar. Anëtarët e NATO-s përveç SHBA-së, nuk janë në një pozicion të mirë në këto fronte. Dronët kanë luajtur një rol jetik,

Read Full Article
Kush e zotëron trashëgiminë tonë digjitale?

Kush e zotëron trashëgiminë tonë digjitale?

Sasia e kujtimeve, informacioneve dhe dokumenteve që janë arkivuar në internet është rritur në mënyrë eksponenciale, dhe bashkë me të edhe pritshmëria e njerëzve të afërt me të ndjerin për të pasur qasje në to. Por çështjet e ngritura nga

Read Full Article
Artan Grubi me libër të trashë shkon të raprton në kryesinë e BDI

Artan Grubi me libër të trashë shkon të raprton në kryesinë e BDI

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi sot ka raportuar para kryesisë së BDI. Siç duket, Grubi ka qenë mjaft mirë i përgatitur për llogaridhënie tek organet partiake, njofton Flaka Nga fotografia e siguruar në hyrje të selisë partiake, Grubi shihet me

Read Full Article
EDITORIAL: Besa fton profesionistët në parti, por jo edhe në komunë!

EDITORIAL: Besa fton profesionistët në parti, por jo edhe në komunë! Updated

EDITORIAL, Redaksia Flaka Lëvizja Besa sot kumtoi që kjo parti në vazhdimësi është angazhuar në hapjen e dyerve për të gjithë intelektualët, profesionistët, aktivistët e shoqërisë civile dhe gjithë atyre që duan që potencialin e tyre individual  ta vendosin në

Read Full Article
Retrospektivë, 16 vjet udhëtim politik i Ziadin Selës!  

Retrospektivë, 16 vjet udhëtim politik i Ziadin Selës!  

Editorial: Redaksia Flaka Përmes një dalje publike mesditën e së dielës, Kryetari i partisë opozitare, Aleanca për Shqiptarët, Ziadin Sela, bëri të ditur vendimin për dorëheqje nga pozita e kryetarit të partisë. Dorëheqja erdhi pas rezultateve të djeshme për Këshillin

Read Full Article

07
Dhj
Petrit Pollozhani nga Lëvizja BESA i ftuar në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike”, mes tjerash...
07
Dhj
Anëtari i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së, Andrej Petrov, ka theksuar se zgjedhje të parakohshme parlamentare...
07
Dhj
Derisa e kremtojmë 30-vjetorin e Misionit, ju po përgatiteni ta merrni funksionin kryesues me OSBE-në. Vallë...
07
Dhj
Duke përjashtuar Shqipërinë si vendi me shumën qesharake të pensionit, Maqedonia bën pjesë në grupin...