Back to homepage

Editoriale

EDITORIAL: Besa fton profesionistët në parti, por jo edhe në komunë!

EDITORIAL: Besa fton profesionistët në parti, por jo edhe në komunë! Updated

EDITORIAL, Redaksia Flaka Lëvizja Besa sot kumtoi që kjo parti në vazhdimësi është angazhuar në hapjen e dyerve për të gjithë intelektualët, profesionistët, aktivistët e shoqërisë civile dhe gjithë atyre që duan që potencialin e tyre individual  ta vendosin në

Read Full Article
Retrospektivë, 16 vjet udhëtim politik i Ziadin Selës!  

Retrospektivë, 16 vjet udhëtim politik i Ziadin Selës!  

Editorial: Redaksia Flaka Përmes një dalje publike mesditën e së dielës, Kryetari i partisë opozitare, Aleanca për Shqiptarët, Ziadin Sela, bëri të ditur vendimin për dorëheqje nga pozita e kryetarit të partisë. Dorëheqja erdhi pas rezultateve të djeshme për Këshillin

Read Full Article
Nga Dritan Abazoviq është mirë të mos pritet asgjë e mirë për shqiptarët

Nga Dritan Abazoviq është mirë të mos pritet asgjë e mirë për shqiptarët

Editorial: Redaksia Flaka Nisur nga këto veprime aktuale, por edhe veprimtaria e tij e më hershme, shqiptarët jashtë Malit të Zi, bëjnë mirë të mos presin asgjë të mirë nga Dritan Abazoviq. Themi jashtë Malit të Zi, pasi të paktën

Read Full Article
Deklaratat rrufe të Macron dhe Kadyrov!

Deklaratat rrufe të Macron dhe Kadyrov! Updated

Editorial – Redaksia Flaka Në një interval të shkurtër kohorë dhe në pretekst të fillimit të bisedimeve të Maqedonisë së Verit në Bashkimin Europian dhe zhvillimeve të fundit në veri të Kosovës, kanë ardhur dy deklarata në drejtim të shqiptarëve

Read Full Article
VMRO-DPMNE “luftë frontale”, ndaj BDI-së

VMRO-DPMNE “luftë frontale”, ndaj BDI-së

EDITORIAL – Redaksia Flaka Të enjten më 30 qershor në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut pritet të mbahet seanca plenare për interpelancën e kryetarit të Parlamentit, Talat Xhaferi të parashtruar nga VMRO-DPMNE. Ndërkohë, nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikoloski

Read Full Article