Big Brother nervozon akademikun Mehmet Kraja

Big Brother nervozon akademikun Mehmet Kraja

Shkrimtari shqiptar, Mehmet Kraja ka reaguar përmes një shkrimi të gjatë lidhur reality show, “Big Brother” ,”Love story”, “Përputhen” të cilat po shfaqen në Shqipëri dhe Kosovë. Ai ka akuzuar televizionet që po bëjnë formate të tilla, duke i quajtur

Read Full Article
Gashi: Vendimi për Mijallkovin tregon se drejtësia është selektive

Gashi: Vendimi për Mijallkovin tregon se drejtësia është selektive

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi ka reaguar pas vendimit të Apelit për rigjykim të rastit “Fortesa”. Ja reagimi i plotë i Gashit: “Vendimi për lëndën “Fortesa”, për lirimin e ish shefit të DSK-së, Sasho Mijallkov, edhe një herë na bind

Read Full Article
28 vjet UT, Taravari: Ta ruajm dhe ta mbrojmë Universitetin

28 vjet UT, Taravari: Ta ruajm dhe ta mbrojmë Universitetin

Ta ruajmë e ta mbrojmë Universitetin e Tetovës, ashtu si e themeluan dhe ngritën studentët, profesorët dhe populli Më 17 dhjetor të vitit 1994, intelektualë të kohës me në krye profesor Fadil Sulejmanin, profesorë nga gjitha trevat shqiptare u tubuan

Read Full Article
Mos derdhni lotë krokodili për lirimin e Mijallkovit, ta fillojmë reformën në gjyqësor

Mos derdhni lotë krokodili për lirimin e Mijallkovit, ta fillojmë reformën në gjyqësor

Shkruan Sirija Rashidi nga Aleanca për Shqiptarët Rasti i djeshëm skandaloz me lirimin e Sasho Mijallkovit nga dënimi me 12 vjet burg nuk guxon të kalohet vetëm me deklarata dhe distancime. Reagimet e disa pushtetarëve që derdhin lotë krokodili për

Read Full Article
Korrupsioni gërryen potencialin e Shqipërisë – koment nga Yuri Kim

Korrupsioni gërryen potencialin e Shqipërisë – koment nga Yuri Kim Updated

Teksa shënuam Ditën Ndërkombëtare Anti-Korrupsion dje, është me rëndësi që të rigjallërojmë përpjekjet tona për t’i dhënë fund murtajës së korrupsionit. Korrupsioni iu vjedh qytetarëve dhe brezave të ardhshëm pasurinë dhe shpresën. Ai than rritjen ekonomike, pengon zhvillimin, minon demokracinë,

Read Full Article