Musliu: “Eskalon Serbia – duke sulmuar Kosovën ajo po sulmon Turqinë, Bullgarinë dhe Maqedoninë e Veriut”

Musliu: “Eskalon Serbia – duke sulmuar Kosovën ajo po sulmon Turqinë, Bullgarinë dhe Maqedoninë e Veriut”

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Agim Musliu ka reaguar lidhur me pretendimet e medieve serbe kinse Turqia ka nisur kamionë me armatim në drejtim të Kosovës. Musliu me anë të një shkrimi i Facebook është shprehur se “Serbia duke sulmuar

Read Full Article
Big Brother nervozon akademikun Mehmet Kraja

Big Brother nervozon akademikun Mehmet Kraja

Shkrimtari shqiptar, Mehmet Kraja ka reaguar përmes një shkrimi të gjatë lidhur reality show, “Big Brother” ,”Love story”, “Përputhen” të cilat po shfaqen në Shqipëri dhe Kosovë. Ai ka akuzuar televizionet që po bëjnë formate të tilla, duke i quajtur

Read Full Article
Gashi: Vendimi për Mijallkovin tregon se drejtësia është selektive

Gashi: Vendimi për Mijallkovin tregon se drejtësia është selektive

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi ka reaguar pas vendimit të Apelit për rigjykim të rastit “Fortesa”. Ja reagimi i plotë i Gashit: “Vendimi për lëndën “Fortesa”, për lirimin e ish shefit të DSK-së, Sasho Mijallkov, edhe një herë na bind

Read Full Article
28 vjet UT, Taravari: Ta ruajm dhe ta mbrojmë Universitetin

28 vjet UT, Taravari: Ta ruajm dhe ta mbrojmë Universitetin

Ta ruajmë e ta mbrojmë Universitetin e Tetovës, ashtu si e themeluan dhe ngritën studentët, profesorët dhe populli Më 17 dhjetor të vitit 1994, intelektualë të kohës me në krye profesor Fadil Sulejmanin, profesorë nga gjitha trevat shqiptare u tubuan

Read Full Article
Mos derdhni lotë krokodili për lirimin e Mijallkovit, ta fillojmë reformën në gjyqësor

Mos derdhni lotë krokodili për lirimin e Mijallkovit, ta fillojmë reformën në gjyqësor

Shkruan Sirija Rashidi nga Aleanca për Shqiptarët Rasti i djeshëm skandaloz me lirimin e Sasho Mijallkovit nga dënimi me 12 vjet burg nuk guxon të kalohet vetëm me deklarata dhe distancime. Reagimet e disa pushtetarëve që derdhin lotë krokodili për

Read Full Article