Back to homepage

Public Reforms

Burrë dhe grua të plagosur nga bombardimet ruse të Ukrainës, manipulohet se “aktrojnë viktima”

Burrë dhe grua të plagosur nga bombardimet ruse të Ukrainës, manipulohet se “aktrojnë viktima” Updated

Nuk është e vërtetë që burri dhe gruaja të shfaqur në videon e postimit “aktrojnë viktima”. Po flasim për të mbijetuarit e bombardimeve ruse në Ukrainë. Fotografitë e të mbijetuarve u publikuan në faqet e para të shumë mediave botërore

Read Full Article
Si një fotografi nga Sllovenia e përpara 12 viteve, u bë dëshmi ruse e “bombës së pistë” të Ukrainës

Si një fotografi nga Sllovenia e përpara 12 viteve, u bë dëshmi ruse e “bombës së pistë” të Ukrainës

Qeveria sllovene është përgjigjur zyrtarisht se fotografia e përdorur nga Ministria e Punëve të Jashtme ruse në postimin e saj në Twitter është një foto e Agjencisë së Mbetjeve Radioaktive të Sllovenisë (ARAO) e vitit 2010. Në reagimin e qeverisë

Read Full Article
Shitja e skeleteve-lodra nuk ka asnjë lidhje me luftën në Ukrainë

Shitja e skeleteve-lodra nuk ka asnjë lidhje me luftën në Ukrainë

Artikulli i shpërndarë në postim nëpërmjet një videoje të shkurtër 6 sekonda manipulon se në dyqanet e Ukrainës ka lodra që përfaqësojnë eshtrat e ushtarëve rusë. Nga vetë videoja duket qartë se lodrat e shfaqura ndodhen në pjesën ku shiten

Read Full Article
Kremlini i copëtuar nga propaganda e vet dhe nga kritikat gjithnjë e më të zëshme për iniciativën realisht të humbur në Ukrainë

Kremlini i copëtuar nga propaganda e vet dhe nga kritikat gjithnjë e më të zëshme për iniciativën realisht të humbur në Ukrainë

Pasojat e zhvillimit të fundit në Ukrainë për Kremlinin janë ende të paqarta, por ekspertët thonë se nëse kundërofensiva ukrainase vazhdon me të njëjtin ritëm, do të jetë gjithnjë e më e vështirë për Putinin të paraqitet si strateg i

Read Full Article
Vdekja e vajzës së Duginit u keqpërdor për të përhapur gënjeshtra dhe teori konspirative

Vdekja e vajzës së Duginit u keqpërdor për të përhapur gënjeshtra dhe teori konspirative

Nuk është e vërtetë që Dugin është një luftëtar kundër fashizmit neoliberal, ai nuk është krijuesi i idesë së Euroazisë dhe BRICS (megjithëse është mbështetës i tyre). Në mënyrë arbitrare pretendohet se vrasja e vajzës së Duginit është urdhëruar nga

Read Full Article

29
Nën
Në pjesën e tretë të Programit 200, i ftuar ishte zv/ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu,...
29
Nën
Shpeshë herë viktimat ngelin udhëve, pasi që kapacitet e qendrave strehuese nuk janë shumë të...
29
Nën
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Nikolçe Babovski, në emisionin “Utrinski” në “Telma” tha...
29
Nën
Viktimat e dhunës familjare kanë qenë sonte temë në Programin 200, me gazetaren Semra Musai....