Ushqimet që të duhen për një mendje të mprehtë pa stres

Ushqimet që të duhen për një mendje të mprehtë pa stres

Emocionet tona shpesh na nxisin të zgjedhim ushqim jo të shëndetshëm. Siç mund ta keni vënë re, kur jeni të trishtuar, të stresuar apo mërzitur, këmbët ju çojnë vetë drejt ushqimeve të shpejta, sufllaqeve, mishrave apo ëmbëlsirave. Emocionet kanë nevojë

Lexo tërë artikullin
Përhapja e koronavirus arrin në 50 shtete, ja çfarë pritet të ndodhë

Përhapja e koronavirus arrin në 50 shtete, ja çfarë pritet të ndodhë

Të dhënat mbi koronavirusin COVID-19 sa vijnë e shtohen, po ashtu edhe numri i të prekurve në të gjithë globin. Virusi ka mbërritur në çdo kontinent përveç Antarktidës, duke shënuar 82,411 të infektuar deri në mëngjesin e sotëm. Ndërlikimet në

Lexo tërë artikullin
Dhjamosja në zona të ndryshme të trupit/ Metodat më natyrale si ta eliminoni

Dhjamosja në zona të ndryshme të trupit/ Metodat më natyrale si ta eliminoni

Kur lexon për dhjamin në trup, menjëherë të vjen ndërmend mbipesha, kolesteroli i lartë dhe sëmundje të tjera kronike. Shëndoshja e trupit vjen me shpërndarjen proporcionale ose jo të dhjamit. Ka njerëz që kur shëndoshen, ndryshojnë në çdo zonë të

Lexo tërë artikullin
Si të shpëtojmë nga koronavirusi? A ka mbrojtje pas infektimit?

Si të shpëtojmë nga koronavirusi? A ka mbrojtje pas infektimit?

Këshilla nga Dr. Ismail Lutolli spec. Pediatër, Subspecialist Dietolog – Nutricionist, Subspecialist Hematolog, Onkolog Në momentet kur shkrimi të jetë publikuar, secili nga ne ka një pyetje që i sillet vërdallë: Çfarë të bëjmë për t’u mbrojtur më mirë në rastin e

Lexo tërë artikullin
Dr. Çepreganov: Koronavirusit i kushton vëmendje e madhe dhe bëhet stresues

Dr. Çepreganov: Koronavirusit i kushton vëmendje e madhe dhe bëhet stresues

Mjeku dhe Specialisti i Neuropsikiatrit, Metodi Çepreganov tha për sonte në TV 24 se koronavirusi mori shumë vëmendje dhe ai u bë stres i zgjatur për popullatën, përcjell FLAKA. “Ka pasur dhe do të ketë epidemi. Qasja ndaj atyre epidemive

Lexo tërë artikullin
Koronavirusi/Ademi: Varësisht gjendjes, do të sjellim vendim për pezullim eventual të mësimit

Koronavirusi/Ademi: Varësisht gjendjes, do të sjellim vendim për pezullim eventual të mësimit

Gjendja me virusin Korona edhe në Maqedoni tregon se bëhet fjalë për situatë senzitive, megjithatë larg asaj që të krijojmë panik dhe frikë tek qytetarët. Si ministri e Arsimit dhe Shkencës nga afër po e ndjekim situatën dhe në mënyrë

Lexo tërë artikullin
Mbi 22.000 persona të prekur nga gripi në Maqedoni

Mbi 22.000 persona të prekur nga gripi në Maqedoni

Gjatë javës së kaluar (17-23 Shkurt), janë regjistruar 5.654 raste të gripit, gjashtë raste më pak nga një javë më parë kur ishin regjistruar 5.660 raste, sipas një raporti të lëshuar në faqen e tij të internetit sot nga Instituti

Lexo tërë artikullin
Maqedoni e Veriut: Del negativ personi i fundit i cili iu nënshtrua testeve për koronavirus

Maqedoni e Veriut: Del negativ personi i fundit i cili iu nënshtrua testeve për koronavirus

Rezultoi negative në tekstimin për virusin Korona edhe personi i fundit i cili u ishte nënshkruar kontrolleve. Bëhet fjalë për një pacient tjetër të arritur nga Italia kurse Ministria e Shëndetësisë thotë se për momentin, ky është personi i fundit

Lexo tërë artikullin
Klinika Infektive në Shkup: Pacientja që ka udhëtuar nga Roma nuk ka koronavirusin

Klinika Infektive në Shkup: Pacientja që ka udhëtuar nga Roma nuk ka koronavirusin

Ministria e Shëndetësisë njofton se rezultatet e pacientes tek e cila kishte dyshime për korona virus janë negative. Pacientja është njëra nga dy rastet të cilat gjatë ditës së sotme janë testuat në Klinikën Infektive në Shkup, respektivisht bëhet fjalë

Lexo tërë artikullin
Cana: S’ka hapësirë për frikë dhe panik nga koronavirusi, maskat me kujdes

Cana: S’ka hapësirë për frikë dhe panik nga koronavirusi, maskat me kujdes

Infektologu Fadil Cana theksoi në emisionin “Ditë e Re” në Alsat se nuk ka hapësirë për frikë dhe panik nga koronavirusi. Ai potencoi se maskat nuk duhet të përdoren nga gjithkush pasi ndonjëherë në vend të të mbrojnë mund të

Lexo tërë artikullin

MARKETING