Coronavirusi, gazetarja kineze flet në gjuhën shqipe dhe tregon për atë se çfarë ka ndodhur deri tani

Coronavirusi, gazetarja kineze flet në gjuhën shqipe dhe tregon për atë se çfarë ka ndodhur deri tani

Viktimat e coronavirusit në Kinë janë rritur në 25 ndërsa rastet e infeksionit janë 616. Një qytet në Kinë ku e ka origjinën edhe virusi është tashmë në karantinë. Ndërkohë që është zbuluar se ky virus ka ardhur nga gjarpërinjtë.

Lexo tërë artikullin
Lubonja: Në Shqipëri mafia ka shtetin e vet

Lubonja: Në Shqipëri mafia ka shtetin e vet

Analisti Fatos Lubonja thotë se në Shqipëri mafia ka shtetin e vet. Ndryshe nga vendet e tjera si Italia, ku shteti ka mafien e vet si Camorra apo Ndragheta Lubonja deklaron se në Shqipëri ndodh e kundërta. I ftuar në

Lexo tërë artikullin
Berisha: Kjo është këshilla që kam për Bashën dhe Kryemadhin

Berisha: Kjo është këshilla që kam për Bashën dhe Kryemadhin

“Opozita nëse bëhen zgjedhje, që nesër të bëhen, i ka të fituara zgjedhjet”. Kështu mendon ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ishte i ftuar këtë të enjte në emisionin Opinion. Edhe pse opozita u ul në një tavolinë me qeverinë për

Lexo tërë artikullin
Di Maio: Mbështesim anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE

Di Maio: Mbështesim anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, deklaroi se do të japin përpjekjen më të lartë që në Këshillin e Bashkimit Evropian (BE) në muajin mars të jepet sa më shpejt një vendim pozitiv në lidhje me procesin e

Lexo tërë artikullin
Ambasadorja e Yuri Kim reagon për herë të parë: Gati t’i përvishem punës

Ambasadorja e Yuri Kim reagon për herë të parë: Gati t’i përvishem punës

Ambasadorja e re amerikane, Yuri Kim ka reaguar për herë të parë pas mbërritjes në Shqipëri. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ambasadorja amerikane shkruan se ndihet e nderuar që ndodhet në Shqipëri dhe se është gati t’i përvishet

Lexo tërë artikullin
Video e kryebashkiakut duke thithur kokainë, gazetari Hoxha deklaratë pas dhënies së dëshmisë në Prokurori

Video e kryebashkiakut duke thithur kokainë, gazetari Hoxha deklaratë pas dhënies së dëshmisë në Prokurori

Ditën e djeshme gazetari Artan Hoxha ka publikuar një video ku shikohet kyrebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla duke pirë kokainë. Ai ka folur para kamerave pas daljes nga prokuroria, ku ishte thirrur për të dëshmuar. Gazetari Hoxha: Dhashë informacion dhe

Lexo tërë artikullin
Del nga prokuroria pas dëshmisë, Lefter Alla: Komentet i kam në prokurori

Del nga prokuroria pas dëshmisë, Lefter Alla: Komentet i kam në prokurori

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla ka dalë nga prokuroria ku po dëshmonte në lidhje me një video që është publikuar ditën e djeshme ku shfaqet ai duke pirë kokainë në një lokal. Alla është shprehur shkurt që do të kemi

Lexo tërë artikullin
Bushati: Rruga e Serbisë për në BE kalon nga Kosova

Bushati: Rruga e Serbisë për në BE kalon nga Kosova

Ish-Ministri i jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, ka thënë se për Serbinë rruga për në BE kalon përmes njohjes së Kosovës. Ai ka folur kështu në “EuronewsAlbania”. “Procesi i bisedimeve Kosovë-Serbi me lehtësimin e Bashkimit Evropian u konceptua si një proces

Lexo tërë artikullin
“Ant-shpifja”/ Ja kur do e shqyrtojë “Venecia”

“Ant-shpifja”/ Ja kur do e shqyrtojë “Venecia”

Dy ligjet e paketës së shumë diskutuar, Anti-Shpifje do të shqyrtohen në mars nga Komisioni i Venecias. Komisioni i Venecias e ka publikuar këtë gjë në faqen e tij zyrtare. Ka qenë Komiteti Monitorues i Asamblesë Parlamentare që më 20

Lexo tërë artikullin
“U kap mat duke pirë kokainë”/ Kryebashkiaku i Bulqizës: Montazh i PD, seria e radhës e telenovelës Babale

“U kap mat duke pirë kokainë”/ Kryebashkiaku i Bulqizës: Montazh i PD, seria e radhës e telenovelës Babale

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla ka reaguar pas denoncimit të Partisë Demokratike se ai shfaqej në një video duke konsumuar kokainë. “Montazhi që po shfaqin sot është seria e radhës e telenovelës Babale, që si për turp shfaqet në TV

Lexo tërë artikullin

REKLAMA