Negociatat, Meta: Të mos humbasim shpresën, asgjë nuk ka përfunduar

Negociatat, Meta: Të mos humbasim shpresën, asgjë nuk ka përfunduar

Teksa gjendej në qytetin e Kukësit, presidenti i Republikës, Ilir Meta u pyet përsa i takon çështjes së negociatave mbi anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Evropian. “Për negociatat nuk mund të flitet sot. Asgjë nuk ka përfunduar. Shpresojmë të

Lexo tërë artikullin
Negociata, Rama: Është një përplasje mes të mëdhenjve, ne i kemi bërë detyrat

Negociata, Rama: Është një përplasje mes të mëdhenjve, ne i kemi bërë detyrat

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në konferencën e tij për shtyp ka folur për JO-në që Evropa dha për negociatat si për Shqipërinë ashtu edhe për Maqedoninë e Veriut. “Janë bërë përpjekjet maksimale që të marrim atë na takon e

Lexo tërë artikullin
Basha: Nuk shkohet në Europë me propagandë

Basha: Nuk shkohet në Europë me propagandë

Kryetari i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, ndodhet në një bashkëbisedim me gazetarët në selinë blu lidhur me shtyrjen e negociatave të anëtarësimit në BE. “Nuk hapen negociatat me propagandë. Shumë gjëra i ka arritur me propagandë Edi Rama në

Lexo tërë artikullin
Mos hapja e negociatave/ Rama në “Open”: Shqipëria nuk shkon në zgjedhje të parakohshme

Mos hapja e negociatave/ Rama në “Open”: Shqipëria nuk shkon në zgjedhje të parakohshme

Kryeministri Edi Rama mohoi në emisionin “Open” në Top Channel mundësinë që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme në rast se nesër merret një vendim negativ sa i përket negociatave me Bashkimin Evropian. “Ne jo vetëm që nuk do

Lexo tërë artikullin
Digjitalizohet e gjithë arkiva diplomatike shqiptare

Digjitalizohet e gjithë arkiva diplomatike shqiptare

Pasuria arkivore e MEPJ-së do të digjitalizohet falë projektit YPSILON të mbështetur nga AADF. Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me ish-ndihmës sekretaren e Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euro Azisë në

Lexo tërë artikullin
Studimi: 100 për qind e shqiptarëve janë të prekur nga ndotja

Studimi: 100 për qind e shqiptarëve janë të prekur nga ndotja

Shqipëria është në grupin e shteteve që ekspozimin ndaj ndotjes së ajrit e ka 100%. Po çfarë është ndotja e ajrit? Ndotja e ajrit është grumbullimi i substancave të rrezikshme në atmosferë të cilat vënë në rrezik jetën e njeriut

Lexo tërë artikullin
Ratas: Mbështesim fuqimisht hapjen e bisedimeve me Shqipërinë

Ratas: Mbështesim fuqimisht hapjen e bisedimeve me Shqipërinë

Kryeministri i Estonisë, Jüri Ratas ka konfirmuar sot mbështetjen e Estonisë për hapjen e bisedmeve të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian. Duke folur për mediat përpara samitit të sotëm të krerëve të shteteve anëtare të

Lexo tërë artikullin
Gent Cakaj nuk humb shpresat për datën edhe pas konferencës së Makronit: Ekziston mundësia për një po të kushtëzuar

Gent Cakaj nuk humb shpresat për datën edhe pas konferencës së Makronit: Ekziston mundësia për një po të kushtëzuar

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj i ftuar në emisionin “Real Story”, në News 24, foli për përpjekjet e Shqipërisë, e cila ka lobuar fuqishëm për një “PO” tek vendet anëtare të Bashkimit

Lexo tërë artikullin
100 shqiptarë riatdhesohen, nuk u pranuan në Francë, Belgjikë dhe Gjermani

100 shqiptarë riatdhesohen, nuk u pranuan në Francë, Belgjikë dhe Gjermani

100 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar sot, nga të cilët 43 nga Franca, 5 nga Belgjika dhe 52 nga Gjermania. Operacioni u zhvillua në kuadër të procesit të riatdhesimit për shtetasit shqiptarë në situatë të parregullt qëndrimi në territorin francez, belg

Lexo tërë artikullin
Ish-presidenti i Bundestagut, Norbert Lammert nderohet në Tiranë

Ish-presidenti i Bundestagut, Norbert Lammert nderohet në Tiranë

Ish-presidenti i Bundestagut gjerman, Prof.Dr. Norbert Lammert nderohet me dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Tiranë. Ndërkohë përkujtohet edhe 10 vjetori i aktivitetit të fondacionit Konrad Adenauer në Shqipëri. Prof. Dr. Norbert Lammert, Drejtor i Përgjithshëm i Fondacionit gjerman „Konrad Adenauer”,(KAS) 

Lexo tërë artikullin

REKLAMA