Avokati i Thaçit s’është në listën e mbrojtësve të Speciales

Avokati i Thaçit s’është në listën e mbrojtësve të Speciales

Pierre-Richard Prosper, avokati që e ka mbrojtur presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi gjatë intervistimit nga Specialja, nuk është në listën e mbrojtësve të Dhomave të Specializuara, u tha në emisionin RAPORT. Të hënën ishte bërë e ditur se Thaçi në Hagë

Lexo tërë artikullin
Haradinaj: Po na sulmon armiku, duhet të lëmë anash llogaritë ndaj njëri-tjetrit

Haradinaj: Po na sulmon armiku, duhet të lëmë anash llogaritë ndaj njëri-tjetrit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për aktakuzat e paralajmëruara nga Gjykata Speciale. Ai ka thënë se akuzat që delegohen përmes kësaj gjykate, burimin e kanë në Serbi. Haradinaj ka thënë se liderët politikë nuk

Lexo tërë artikullin
Kosovë: 24 pacientë me COVID-19, në gjendje të rëndë shëndetësore

Kosovë: 24 pacientë me COVID-19, në gjendje të rëndë shëndetësore

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se në QKUK dhe në Spitalet e Përgjithshme janë duke u trajtuar 304 pacient të infektuar me COVID-19. Nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 208 janë me oksigjenoterapi, 135 në QKUK dhe

Lexo tërë artikullin
Hoti: Të bashkëjetojmë me virusin në distancë, duke mos e ndaluar ekonominë

Hoti: Të bashkëjetojmë me virusin në distancë, duke mos e ndaluar ekonominë

Kryeministri Avdullah Hoti, ka raportuar në Kuvend lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, i cili theksoi se gjatë kësaj periudhe të qeverisjes së tij në vend, kanë pasur dy mundësi sesi t’i përgjigjen kësaj gjendje të krijuar me Covid-19. Mundësia

Lexo tërë artikullin
Kosovë, mbi 300 pacientë me Covid-19 të shtrirë nëpër spitale

Kosovë, mbi 300 pacientë me Covid-19 të shtrirë nëpër spitale

Në kuadër të klinikave të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe spitaleve të përgjithshme në Kosovë aktualisht janë duke u mjekuar 304 pacientë të diagnostikuar me sëmundjen që e shkakton koronavirusi COVID-19. Në njoftimin e Shërbimit Spitalor dhe Klinik

Lexo tërë artikullin
Nesër vazhdon intervistimi i Thaçit në Hagë

Nesër vazhdon intervistimi i Thaçit në Hagë

Rreth gjashtë orë ka zgjatur intervistimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi nga Prokuroria Speciale në Hagë, i cili pritet të vazhdojë edhe nesër. Kreu i shtetit të Kosovës, para gazetarëve pas përfundimit të intervisitimit tha se ka dëgjuar vetëm

Lexo tërë artikullin
Dy ditë para nisjes për Hagë, Thaçi bën homazhe në Prekaz

Dy ditë para nisjes për Hagë, Thaçi bën homazhe në Prekaz

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, pasditen e së shtunës ka bërë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Prekaz të Skenderajt. Këtë e ka bërë të ditur përmes llogarisë së tij në Facebook. Thaçi ka thënë se ka ardhur këtu për

Lexo tërë artikullin
Deputeti që sot doli pozitiv me Covid-19, dje ishte prezent në seancën e Kuvendit

Deputeti që sot doli pozitiv me Covid-19, dje ishte prezent në seancën e Kuvendit

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, përmes një shkrimi në Facebook ka njoftuar se ka dalë pozitiv me Covid-19. Gjithashtu, Selmanaj ka thënë për Express se dje ka qenë prezent në seancën e

Lexo tërë artikullin
Nesër në ora 10:00 video-takimi Hoti-Vuçiq

Nesër në ora 10:00 video-takimi Hoti-Vuçiq

Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS), e ka publikuar agjendën e plotë të takimit që pritet të mbahet nesër në mes kyeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Ky video-takim, sipas njoftimit të EEAS, pritet

Lexo tërë artikullin
Pse Evropa i konsideron të dyshimta testet e CoVID-19 që ia dhuroi Kosovës?

Pse Evropa i konsideron të dyshimta testet e CoVID-19 që ia dhuroi Kosovës?

Shumë shtete të Evropës kanë vënë kusht që qytetarët e Kosovës që dëshirojnë të hyjnë nga Kosova në këto vende evropiane, duhet të posedojnë test që dëshmon se nuk janë të infektuar me CoVID-19. Por, për Gjermaninë, Zvicrën dhe disa

Lexo tërë artikullin

MARKETING