Shqipëri: Zjarr në një banesë, humb jetën 2- vjeçari

Shqipëri: Zjarr në një banesë, humb jetën 2- vjeçari

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Sanxhak të Kurbinit. Raportohet se një fëmijë është asfiksuar nga tymi brenda banesës. I mituri mësohet s e i përket moshës 2 vjeçare. Ai u dërgua me urgjencë në spital, por nuk

Lexo tërë artikullin
Lleshaj: Kemi më shumë të vrarë nga aksidentet, se nga krimi

Lleshaj: Kemi më shumë të vrarë nga aksidentet, se nga krimi

Aksidentet janë burimi më i madh i shkaktimit të humbjes së jetëve. Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj në takimin me drejtorin e përgjithshëm të policisë, Ardi Veliu tha se kemi shumë të vrarë në rrugët e vendit, transmeton TCH. “Ky

Lexo tërë artikullin
Menduan se ishin në Serbi, 38 kurdë ndalohen në Vlorë

Menduan se ishin në Serbi, 38 kurdë ndalohen në Vlorë

Një grup prej 38 klandestinësh kurdë nga Irani e Iraku e kuptuan se ishin në Shqipëri, kur ranë në prangat e policisë. Destinacion kishin Serbinë nga ky më pas synonin vendet e Bashkimit Europian. “Kemi ardhur në këmbë nga Greqia.

Lexo tërë artikullin
Ruçi: Bashkëpunimi rajonal na afron më shpejt me Europën

Ruçi: Bashkëpunimi rajonal na afron më shpejt me Europën

Po zhvillohet sot konferenca e XVI e komisioneve parlamentare për integrimin evropian të shteteve pjesëmarrëse në procesin e stabilizimit dhe asocimit të Evropës Juglindore. Kjo konferencë po mbahet në Kryesinë e Kuvendit dhe fjala hapëse është mbajtur nga Kryetari i

Lexo tërë artikullin
Kryemadhi takon Varhelyi: Shpreha angazhimin për plotësimin e 9 kushteve të Bundestagut

Kryemadhi takon Varhelyi: Shpreha angazhimin për plotësimin e 9 kushteve të Bundestagut

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka theksuar se në takimin me Komisionerin për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka shprehur angazhimin për përmbushjen e nëntë kushteve të Bundestagut. Kryemadhit, ka deklaruar se perspektiva Europiane e Shqipërisë është pa e

Lexo tërë artikullin
Padia ndaj Haradinajt, Kushtrim Palushi avokati i Ramës

Padia ndaj Haradinajt, Kushtrim Palushi avokati i Ramës

Në padi përmendet emisioni 360 shkallë ku specifikisht thuhet: “Haradinaj ka akuzuar në mënyrë specifike paditësin (Ramën) se është angazhuar në projektimin dhe i ka dhënë mbështetje “Idesë së korrigjimit të kufijve” në shkëmbim të një interesi financiar” pra korruptiv që

Lexo tërë artikullin
Cakaj dhe Arifi bashkojnë shqiptarët , do të garojnë me një listë zgjedhore

Cakaj dhe Arifi bashkojnë shqiptarët , do të garojnë me një listë zgjedhore

Krerët e partive politike të Luginës së Preshevës kanë vendosur të bashkohen në një listë të vetme në zgjedhjet parlamentare, ka njoftuar ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj. Sipas tij, ky bashkim do t’i shërbejë jo vetëm

Lexo tërë artikullin
Integrimi evropian, projekti më i rëndësishëm strategjik për Shqipërinë

Integrimi evropian, projekti më i rëndësishëm strategjik për Shqipërinë

Integrimi evropian mbetet projekti më i rëndësishëm strategjik për Shqipërinë, deklaroi presidenti i Republikës, Ilir Meta, i cili priti sot në takim komisionarin e ri për Politikën e Fqinjësisë Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Oliver Varhelyi. Presidenti Meta uroi komisionarin

Lexo tërë artikullin
Basha pas takimit me Várhelyi: Gjetëm dakordësi për dy objektiva madhore

Basha pas takimit me Várhelyi: Gjetëm dakordësi për dy objektiva madhore

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha u takua sot me Komisionerin e ri për Politikën e Fqinjësisë Europiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Olivér Várhelyi. Në një prononcim për mediet, Basha tha se “gjetëm dakordësi të plotë se zgjidhja e krizës kalon

Lexo tërë artikullin
Kryemadhi: Pas reformës zgjedhore, shkojmë në zgjedhje të parakohshme

Kryemadhi: Pas reformës zgjedhore, shkojmë në zgjedhje të parakohshme

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi deklaroi se pas reformës zgjedhore, opozita bëhet gati për zgjedhjet e parakohshme. “Kjo reformë është hapi i parë për të çuar vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme. Zgjedhje të parakohshme është kërkesë e

Lexo tërë artikullin

REKLAMA