Nga nisma në “Facebook”, mblidhen mbi 21 mijë euro për familjen policit të vrarë

Nga nisma në “Facebook”, mblidhen mbi 21 mijë euro për familjen policit të vrarë

“Fondi per policin e vrare- Heroi me i ri i Kosoves Izet Demaj” Mbi 21 mijë euro janë mbledhur për familjen e policit të vrarë, Izet Demaj. Kjo nismë synonte mbledhjen e 20 mijë eurove. Nismë kjo që ka filluar

Lexo tërë artikullin
Ish ushtari i UÇK-së, letër të hapur Zoran Zaevit

Ish ushtari i UÇK-së, letër të hapur Zoran Zaevit

Janë plotë 7 vite që në kufirin e Maqedonisë artificiale më maltretojnë pa mos më shpjeguar pse, pa asnjë arsye! 7 vite maltretin vetëm pse jam Shqiptar, ashtu si mbi 5000 shqiptarët tjerë që maltretohen njejtë si unë! 7 vite

Lexo tërë artikullin
Kurti: Familja Jashari nuk i kishte rrokur armët për t’i dorëzuar

Kurti: Familja Jashari nuk i kishte rrokur armët për t’i dorëzuar

Sot shënohet 27 vjetori i sulmit të parë të forcave të armikut kundër familjes Jashari në Prekaz. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar këtë moment e ka thënë se kur forcat serbe i kishin shkuar familjes Jashari për

Lexo tërë artikullin
Në Kosovë u shënua Dita e Veteranit, liderët përkujtojnë sakrificën e UÇK-së

Në Kosovë u shënua Dita e Veteranit, liderët përkujtojnë sakrificën e UÇK-së

Në Kosovë sot është shënuar Dita e Veteranit, në përkujtim të dëshmorëve dhe veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njofton REL. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ka përkujtuar dëshmorët dhe veteranët e luftës, duke shprehur mirënjohje për

Lexo tërë artikullin
Detaje për atentatin në Elbasan, zbulohet lidhja mes viktimave dhe e kaluara e tyre

Detaje për atentatin në Elbasan, zbulohet lidhja mes viktimave dhe e kaluara e tyre

Detaje të reja dalin në lidhje me ngjarjen e rëndë kriminale, që tronditi mbrëmë Elbasanin, pasi nëj makinë u sulmua me armë dhe për pasojë mbetën të vdekur 3 personat që udhëtonin në të. Kështu dy prej tyre, Arben Dylgjeri

Lexo tërë artikullin
PD, Boçi: Rama nuk u dha shpërblim mësuesve

PD, Boçi: Rama nuk u dha shpërblim mësuesve

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi tha se Edi Rama u mohoi mbi 30 mijë mësuesve shpërblimet për Vitin e Ri. “Edi Rama nuk ka dhënë asnjë shpërblim për fundin e vitit për 34 mijë mësues në arsimin parauniversitar, ndërkohë

Lexo tërë artikullin
Ministrat do presin për dekretimin.	Kuvendi mblidhet më 21 janar

Ministrat do presin për dekretimin. Kuvendi mblidhet më 21 janar

Një ditë pas Asamblesë ku ndryshoi më shumë se gjysmën e qeverisë, Kryeministri Rama ende nuk ia kishte dërguar për dekretim emrat e rinj kreut të shtetit. Këtë e konfirmojnë burime nga të dyja institucionet, ndërsa nga qeveria shpjegojnë se

Lexo tërë artikullin
Basha në protestën te Astiri: Të bashkohemi për të shembur këtë sistem politik!

Basha në protestën te Astiri: Të bashkohemi për të shembur këtë sistem politik!

Ka hyrë në ditën e saj të 56 protesta e banorëve të Astirit, të cilët kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre, për ndërtimin e Unazës së Re. Protestuesit kanë lëshuar thirrje kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama. Ata thonë se

Lexo tërë artikullin
Engel – sekretarit Pompeo: Drejtësi për viktimat e luftës në Kosovë

Engel – sekretarit Pompeo: Drejtësi për viktimat e luftës në Kosovë

Ligjvënësi Eliot L. Engel, i bëri thirrje departamentit amerikan të shtetit që ta shndërrojë drejtësinë për viktimat e luftës së Kosovës, në element qendror të angazhimit dypalësh të Shteteve të Bashkuara me Serbinë. Në një letër dërguar sekretarit të shtetit,

Lexo tërë artikullin
Kosova dhe Shqipëria me pika të përbashkëta kufitare

Kosova dhe Shqipëria me pika të përbashkëta kufitare

Prej ditës së nesërme veturat që udhëtojnë Kosovë-Shqipëri dhe anasjelltas, do t’i nënshtrohet vetëm një kontrolli kufitar. Kjo pasi sipas marrëveshjes së nënshkruar sot nga ministrat e brendshëm të Kosovës dhe Shqipërisë, pika kufitare në Kosovë është hequr. Në ceremoninë

Lexo tërë artikullin