Reforma, negociatat vazhdojnë. Rama: Veting nga ndërkombëtarët. PD ende pa përgjigje

Reforma, negociatat vazhdojnë. Rama: Veting nga ndërkombëtarët. PD ende pa përgjigje

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar socialist, Edi Rama nuk dha detaje për negociatat mbi propozimin e ri amerikan, por ishte i qartë në qëndrimin e mazhorancës. “Vija e kuqe nuk është bërë nga peneli im, por është një vijë e

Lexo tërë artikullin
Takimi me Nuland, Rama: Dakordësi të plotë qëndrimesh

Takimi me Nuland, Rama: Dakordësi të plotë qëndrimesh

Kryeministri Edi Rama priti sot Ndihmës Sekretaren e Shtetit Victoria Nuland, e cila zhvilloi një vitë 4 orëshe në Tiranë ku takoi edhe ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati dhe kreun e opozitës, Lulzim Basha. “Dakordesi të plotë qëndrimesh”, shkruan pas

Lexo tërë artikullin
Axhenda e Nuland në Tiranë, takim me Bushatin, Bashën dhe Ramën

Axhenda e Nuland në Tiranë, takim me Bushatin, Bashën dhe Ramën

Top Channel ka mësuar se cila do të jetë axhenda e ndihmës sekretares amerikane të Shtetit, Victoria Nuland gjatë vizitës disaorëshe të dielën në Tiranë. E sigurt është tashmë se në fokus të takimeve të saj do të jetë pikërisht

Lexo tërë artikullin
Samiti i NATO-s, Rama: Të angazhuar në përmbushjen e detyrimeve

Samiti i NATO-s, Rama: Të angazhuar në përmbushjen e detyrimeve

I pranishëm në Varshavë të Polonisë, si kryesues i delegacionit të nivel të lartë shqiptar, në zhvillimet e Samitit të udhëheqësve të shteteve dhe qeverive të Aleancës së Atlantikut të Veriut, kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën në sesionin e

Lexo tërë artikullin
Marrëveshjet BE-Ballkan, Rama: Vlerësim për vazhdimin e integrimit

Marrëveshjet BE-Ballkan, Rama: Vlerësim për vazhdimin e integrimit

Në përfundim të punimeve të Samitit të vendeve të Ballkanit Perëndimor me BE-në, mbajtur në Paris, kryeministri Edi Rama veç mbështetjes së BE-së me financime për infrastrukturën në Shqipëri dhe rajon u ndal dhe tek mbështetja e dhënë për vijimin

Lexo tërë artikullin
Shqipëria në festë, feston Fitër Bajramin

Shqipëria në festë, feston Fitër Bajramin

Me përfundimin e muajit të Shenjtë të Ramazanit, besimtarët myslimanë në të gjithë botën kremtojnë sot Fiter Bajramin. Ndërsa vijojnë punimet për Xhaminë e Madhe, ashtu si në të kaluarën edhe këtë vit besimtarët shqiptarë janë mbledhur në bulevardin “Dëshmorët

Lexo tërë artikullin
PD, Paloka: Grabitja e Rinasit, kërcënimi më i madh ndaj sigurisë

PD, Paloka: Grabitja e Rinasit, kërcënimi më i madh ndaj sigurisë

Në një deklaratë për mediat gjatë mesditës së diel, kreu i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka ka hedhur akuza për kryeministrin dhe ministrin e Brendshëm, të cilët i fajëson për mosreagimin ndaj aktit kriminal që tronditi aeroportin më të madh

Lexo tërë artikullin
Policia kosovare patrullon në Shqipëri gjatë sezonit

Policia kosovare patrullon në Shqipëri gjatë sezonit

Gjatë muajve korrik dhe gusht Policia e Kosovës dhe ajo shqiptare do të kryejnë patrullime të përbashkëta me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore. Në konferencën e përbashkët për media që u mbajt në pikën e kalimit kufitar në Vërmicë, drejtori

Lexo tërë artikullin
Basha: Shqiptarët vazhdojnë të jenë me sytë drejt emigrimit

Basha: Shqiptarët vazhdojnë të jenë me sytë drejt emigrimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të një deklarate për shtyp, deklaroi se “shqiptarët janë sërish me sytë drejt emigrimit”, ashtu si 26 vite më parë. “Si sot 26 vite më parë shqiptarët thyen hekurat e izolimit dhe

Lexo tërë artikullin
Drejtësia, Rama: Struktura që kemi nuk funksionon, ta shembim

Drejtësia, Rama: Struktura që kemi nuk funksionon, ta shembim

Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Kongresi i PBDNJ-së, ku u prezantua programi politik i kësaj partie, se çështja e pronave zgjidhet vetëm duke shembur sistemin e vjetër të drejtësisë e duke ndërtuar një të ri. “Historia e pronave është një

Lexo tërë artikullin

REKLAMA