Takim tjetër Rama-Vuçiç?

Takim tjetër Rama-Vuçiç?

Një ditë më parë, gjatë takimit me zv.presidentin amerikan Joe Biden, kryeministri serb Aleksandar Vuçiç foli për një tjetër takim me kryeministrin shqiptar Edi Rama. Ndërkohë, radio “Europa e Lirë”, duke cituar burime nga qeveria serbe, bën të ditur se

Lexo tërë artikullin
Edhe media në “vetting”? Ligjet e reja mund të cënojnë lirinë e shprehjes

Edhe media në “vetting”? Ligjet e reja mund të cënojnë lirinë e shprehjes

Një paragraf në nenin që synon t’u sigurojë pavarësinë prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme, që është një nga shtyllat kryesore të reformës në drejtësi për luftën kundër korrupsionit, ka ngritur shqetësime. “Çdo lloj influence e papërshtashme e ushtruar mbi punën

Lexo tërë artikullin
Shkodër, vetëdorëzohet autori i plagosjes së dyfishtë në Dukagjin

Shkodër, vetëdorëzohet autori i plagosjes së dyfishtë në Dukagjin

Rreth 7 orë pasi plagosi vëllain dhe kunatën në fshatin Ndërlysaj të Dukagjinit, autori i ngjarjes, shtetasi Lekë Bllaza është vetëdorëzuar tek forcat e policisë. Në njoftimin për mediat policia bën të ditur se për shkak të veprimeve operacionale të

Lexo tërë artikullin
Blejnë marijuanë në Shqipëri, kapen në Otranto skafistët italianë

Blejnë marijuanë në Shqipëri, kapen në Otranto skafistët italianë

Rreth 400 kilogramë marijuanë, për një vlerë prej rreth 4 milionë euro, janë sekuestruar nga agjentët e Guardia di Finanza në fund të një ndjekjeje spektakolare në Kanalin e Otrantos. Sipas raportimeve të agjencisë italiane “ANSA”, në fund të ndjekjes

Lexo tërë artikullin
PD: Rama ka urdhëruar mosregjistrimin nga KQZ-ja të aleatëve demokratë

PD: Rama ka urdhëruar mosregjistrimin nga KQZ-ja të aleatëve demokratë

“Nga paniku i ndëshkimit me votë në zgjedhjet e 11 shtatorit në Dibër, Edi Rama ka urdhëruar bllokimin e regjistrimit nga KQZ, të 6 partive aleate të Partisë Demokratike”. Kjo është deklarata e PD-së pasditen e së martës, që shton

Lexo tërë artikullin
Kushtetuta nuk zbatohet. Nuk zgjidhet KED; Nishani kërkon ndryshime te tjera

Kushtetuta nuk zbatohet. Nuk zgjidhet KED; Nishani kërkon ndryshime te tjera

Tani është zyrtare. Kushtetuta e re nuk mund të zbatohet dhe bashkë me të as reforma në drejtësi. Presidenti i Republikës shpjegoi se përse vendosi të mos e hedhë shortin për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Lexo tërë artikullin
Shkodër, zbardhet përplasja me armë zjarri, 6 të arrestuar

Shkodër, zbardhet përplasja me armë zjarri, 6 të arrestuar

Policia e qarkut të Shkodrës ka arritur të zbardhë brenda 24 orëve një ngjarje kriminale, ku mbeti i plagosur shtetasi Donald Shtjefni. Kështu, agjentët e anti-krimit në qytetin verior kanë vënë në pranga 6 persona, si dhe kanë shpallur në

Lexo tërë artikullin
Lushnje, zbardhet vrasja e dyfishtë; policia: Krim pasioni

Lushnje, zbardhet vrasja e dyfishtë; policia: Krim pasioni

Policia e Lushnjes ka zbardhur në orët e fundit një krim të dyfishtë. Siç njofton policia lokale, në orët e para të mëngjesit uniformat blu kanë konstatuar vetëvrasjen e shtetasit Sokrat Shani. Ngjarja ka ndodhur në banesën e 65-vjeçarit, ku

Lexo tërë artikullin
Paloka: Shehu, kandidati i duhur. S’ka përçarje në PD

Paloka: Shehu, kandidati i duhur. S’ka përçarje në PD

Kryetari i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka ka deklaruar këtë të hënë se, Sherefedin Shehu është figura e duhur për zgjedhjet për Bashkinë e Dibrës. “Sherefedin Shehu është një figurë që meriton mbështetjen e dibranëve dhe të PD-së. Ai

Lexo tërë artikullin
Ambasada shqiptare në Athinë: Vdekja e emigrantit e filmuar. Kemi kërkuar pamjet

Ambasada shqiptare në Athinë: Vdekja e emigrantit e filmuar. Kemi kërkuar pamjet

Vdekja misterioze e 29-vjeçarit shqiptar Pëllumb Marnikollaj në një komsiariat të policisë në kryeyqtetin grek Athinë do të hetohet nga Prokuroria e Lezhës, ku të afërmit e të ndjerit kanë bërë kallëzimin penal. Në bazë të këtij kallëzimi, prokuroria urdhëroi

Lexo tërë artikullin

REKLAMA