Veseli niset për Bruksel, kërkon mbështetje për liberalizimin e vizave

Veseli niset për Bruksel, kërkon mbështetje për liberalizimin e vizave

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka udhëtuar sot për në Bruksel, ku do të zhvillojë vizitë zyrtare dhe do pritet nga autoritetet e shtetit të Belgjikës. Gjatë kësaj vizite, kreu i Kuvendit të Kosovës do të pritet në

Lexo tërë artikullin
“Bomba” e gazetarit të infiltruar: Ju tregoj si funksionon mafia shqiptare

“Bomba” e gazetarit të infiltruar: Ju tregoj si funksionon mafia shqiptare

“Clandestino” do të rikthehet në DMAX me sezonin e ri nga gazetari i mirënjohur David Beriain, i cili ka paralajmëruar dhjetëra dokumentarë që do të zbulojnë sekrete tronditëse të botës së krimit në të gjithë planetin. Por këtë herë Beriain

Lexo tërë artikullin
Bushati në Emiratet e Bashkuara, nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit

Bushati në Emiratet e Bashkuara, nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ndodhet në Emiratet e Bashkuara Arabe me ftesë të Ministrit të Jashtëm Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan. Ministri Bushati po ndjek punimet e Forumit Sir Bany që mbahet në Emirate,

Lexo tërë artikullin
Veliaj: Nuk do shpronësojmë lloto e lavazhe, PD bllokon Tiranën me militantë

Veliaj: Nuk do shpronësojmë lloto e lavazhe, PD bllokon Tiranën me militantë

Vaqarri është një nga njësitë e reja që i është bashkuar Bashkisë së Tiranës pas ndarjes administrative, duke përfituar në këto tre vjet nga shumë projekte të rëndësishme. Në bashkëbisedimin me banorët e njësisë për Buxhetin 2019, kryebashkiaku Erion Veliaj

Lexo tërë artikullin
Luan Rama: Ikja e LSI nga mazhoranca, nxori zbuluar lidhjet e krimit me qeverinë

Luan Rama: Ikja e LSI nga mazhoranca, nxori zbuluar lidhjet e krimit me qeverinë

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama u shpreh se prishja e koalicionit me Partinë Socialiste nxori zbuluar lidhjet e PS-së me krimin. Në një takim me strukturat e LSI-së në Shkodër, Luan Rama tha se nëse do të vijonin të ishin

Lexo tërë artikullin
Banorët e Unazes:Do i mbrojmë shtëpitë me armë

Banorët e Unazes:Do i mbrojmë shtëpitë me armë

Banorët e Unazës së Re të njohur si zona e “Astirit” në kryeqytet janë mbledhur sërish mbrëmjen e sotme në protestë për të kundërshtuar shembjen e banesave të cilat preken nga projekti i Unazës së Madhe. Në ditën e 14

Lexo tërë artikullin
ShBA dhe NATO janë sinonime të paqes në Kosovë

ShBA dhe NATO janë sinonime të paqes në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se ShBA, NATO, KFOR dhe “Bondsteel” janë sinonime të paqes e sigurisë në Kosovë dhe do të jenë përherë të mirëpritura në vendin tonë. Ai pasi ka marrë pjesë në ndërrimin e komandës

Lexo tërë artikullin
Haradinaj: Asnjë qytetar nuk ik nga Kosova nëse liberalizohen vizat

Haradinaj: Asnjë qytetar nuk ik nga Kosova nëse liberalizohen vizat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet i bindur se asnjë qytetar i Kosovës nuk do të ikë nga vendi nëse liberalizohen vizat. Ai thotë se po bëhet fushatë e qëllimshme për të krijuar huti dhe për të penguar procesin e

Lexo tërë artikullin
Haziri: Sivjet s’ka datë për liberalizim të vizave

Haziri: Sivjet s’ka datë për liberalizim të vizave

Edhe pse ishte paralajmëruar që në dhjetor të këtij viti Kosova do të hynte në agjendën e Këshillit të Ministrave për liberalizim të vizave, duket se kjo nuk do të ndodhë. Liderë të vendeve të Bashkimit Evropian (BE) dhe liderë

Lexo tërë artikullin
Vdes personi i tretë i aksidentuar në Mramor

Vdes personi i tretë i aksidentuar në Mramor

Në aksidentin që ka ndodhur sonte rreth orës 17:00 në Mramor të Prishtinës, ka humbur jetën edhe personi i tretë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka thënë se presoni i tretë

Lexo tërë artikullin